Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Yanmaz Boya Nedir

Yangın Yalıtımı 2 Şubat 2012

Yanmaz boya sentetik esaslı, içerdiği antimom tiroksit ve özel reçine sayesinde yanmaya karşı dirençli mat görünümlü iç cephe ve duvar boyasıdır. Normal boyaların 12 dakikalık testlerde yanmalarına rağmen yanmaz boyalar 1100 derece sıcaklık ortamlarında 120 dakikaya kadar yanmama özelliği gösterirler. Bu yüzden bu boyaların astar niteliğinde de olsa tüm yapılarda kullanılması tavsiye edilir.

Binaların iç kısımları ile her türlü duvar ve ahşap yüzeylerde, özellikle okul hastane ve hava alanı gibi yangın riskinin yüksek olduğu yerlerde kullanılır. Yangın merdivenleri, yangın kapıları, özellikle ahşap evler, tekneler, yakıt depoları gibi alanlarda kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

Beton ve ahşap yüzeylere mükemmel bir yapışma özelliği gösterir. Kabarma yapmaz. Hiçbir şekilde alevleri taşımaz.

Uygulama yapılacak yüzeyler nem, kir, pas ve eski boya artıklarından tamamen temizlenmeli ve zımparalanmalıdır. Kullanıma hazır olduğu zaman katlar halinde uygulanmalıdır. Katları uygularken arada en az 2 saat kadar beklenilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylerin sıcaklığı artı 5 derecenin üzerinde olmalıdır. Boya uygulanırken kesinlikle başka bir boya ile karıştırılmamalıdır.

1 litre ile 3 3,5 m2 alan rahatlıkla boyanabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

  

Gösterim istatistikleri : toplam 10 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Yanmaz Boya Nedir”

 1. yazınızı okumadan önce böyle bir boyanın varlığından haberim yoktu. tesadüf eseri bu siteye geldim ve boya bana gayet ilginç geldi. çünkü mantıklı düşünüldüğü zaman yanmaz boya diğer boya türlerine göre biraz daha pahalı olsa bile bütün olarak bakıldığında ve Allah göstermesin bir yangın durumunda oluşabilecek zararı en aza indirdiği açısından bakıldığında maliyetinin hiç bir önemi olmadığı açıkça görülüyor.

 2. Yanmaz boya nasıl yapılır yardımcı olabilirmisiniz…

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]