Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Yalıtım Rehberi

Yalıtım 16 Aralık 2011

Türkiye’de inşaat sektörü her geçen gün pazar payını daha da artırıp yurdun dört bir yanında hızla yükselirken, yapılan inşaatların yalıtım işleri de doğal olarak artıyor. Bir binanın yapılışı esnasında yalıtım işi ve yalıtım malzemeleri en önemli unsurlarından bir tanesidir. Çünkü düzenli ve sağlam bir yalıtım sayesinde binanın ilerde karşılaşabileceği sıcak, soğuk, yağış gibi olaylarda binanın iç kısmı yalıtım sayesinde korunacaktır.

 

Özellikle lüks binaların yapımının artması ile artık önemli bir unsur haline gelen yalıtım, bina yapıldıktan sonra da yenilenebilir ve daha kullanışlı hale getirilebilir.

Bu neticede eski yalıtım sisteminden memnun olmayan birçok apartman ve bina sahibi yeni yalıtım seçeneklerinden kendi binalarını uygun olanını seçerek binalarını daha kullanışlı bir hale getirebiliyor.

Biz de bu neticede http://www.yalitimrehberi.net/ olarak yalıtım konusunda arayışta olan kullanıcılar için sitemizi kurduk ve ziyaretçilerimizi yalıtım ile ilgili her türlü haber yenilik ve olanakları takip etmelerini sağladık.

http://www.yalitimrehberi.net/ sayesinde en son yalıtım gelişmelerini, mantolama, ses yalıtımı, ısı yalıtımı, su yalıtımı, yangın yalıtımı konularındaki haber ve gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Bilindiği gibi ısı yalıtımı özellikle kışın binanın daha sıcak kalmasını sağlar. Su yalıtımı neticesinde özellikle yağışlı havalarda binaya su sızması engellenir. Ses yalıtımı sayesinde binadaki diğer komşu dairelerden ya da dışarıdan gelecek sesler engellenir.

Yangın yalıtımı ise olası bir yangın neticesinde binanın malzemelerinin tutuşmasını ve alevlerin artmasını engellemektedir.

Mantolama ise özelikle doğalgazın artık birçok binaya gelmesi ile tercih edilen bir şey haline gelmiştir. Mantolama neticesinde binaların ısı yalıtımları daha da güçlenmekte, bu neticede binanın içini ısıtmak ve içerdeki ısıyı soğuk havalarda koruyabilmek daha kolay hale gelmektedir. Mantolama özellikle yakıt ve ısı tasarrufu için oldukça önemli bir yenilik haline gelmiş ve bu sayede birçok bina özellikle cephe mantoloması yapmaya başlamıştır.

Sitemizde bulunan yalıtım malzemeleri kısmından temel yalıtım malzemelerini görebilir, istediğiniz dizaynda olanları hakkında bilgi ve fiyat sahibi olabilirsiniz.

Yine sitemizde bulunan yeni ürünler kategorisinden yalıtım ve mantoloma ile piyasaya çıkmış en son en yeni ve en teknolojik ürünlerden haberdar olabilirsiniz.

 

http://www.yalitimrehberi.net/ yalıtım sektöründe en önde gelen sitelerden olup, yalıtım ve benzeri konularındaki haberleri takip etmek ve yeni bilgiler öğrenmek isteyenler için oldukça faydalı bir site olacaktır.

 

 

  

Gösterim istatistikleri : toplam 452 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Yalıtım Rehberi”

 1. binanın gerek ısı yalıtımı gerek ses yalıtımı gerek su yalıtımı gerek yangın yalıtımı ve bunlar gibi bütün yalıtım sistemleri binalar için çok öneli. siz de bu kadar önemli olan bu sistemler hakkında bilgi verici paylaşımlarda bulunan bir site yapmışsınız. siteniz özellikle bu konularda araştırma yapmak isteyenlere büyük fayda sağlayabilecek nitelikte bir site. emeğinize sağlık. emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 2. yalıtımda başlı başlına bir sektör artık. binanın dış görünüşü ne kadar önemli ise iç dizaynı ve yalıtımı da önemli. onun için ses ve ısı yalıtımını kesinlikle ihmal etmeyin.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]