Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Termomaster Yalıtımı Sıvası

Isı Yalıtımı 22 Aralık 2011

Termomaster Isı Ses Yangın Yalıtımı Sıvası

termomastersıva

termomaster yalıtım sıvası

TANIM

Genleştirilmiş perlit, mineral dolgular içeren, çevreye ve sağlığa zararsız katkılarla modifiye edilmiş, su ve rutubetten etkilenmeyen ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlayan DIŞ ve İÇ CEPHELERDE uygulanan üstün özellikli bir sıvadır.

Termomaster sıvanın üzerine ince sıva olarak SATENMASTER (saten sıva macunu-beyaz) uygulanarak yüzey boyaya hazır hale getirilir.

UYGULAMA ALANLARI

Binaların DIŞ ve İÇ mekanlarında; beton, tuğla, bims blok, briket, gazbeton, EPS, XPS, poliüretan köpük, her türlü asmolen, betopan, alçıpan, çelik yapı elemanları gibi yüzeylerin sıvanmasında kullanım için geliştirilmiştir. Çelik yapı uygulamalarında profiller metal veya plastik sıva filesi ile sarılarak file üzerine uygulama yapılır.

AVANTAJLARI

Yüksek ısı yalıtıcılığı olup ısıl iletkenlik hesap değeri
λ=0,07 W/mK (± %10) dir. Isıtma ve soğutma giderlerinde büyük oranda tasarruf sağlar. Isı yalıtım özelliğinden dolayı binaları kışın sıcak, yazın serin tutar.

Yanmaz. 1200C yi bulan yangın ısılarına direnç gösterir. Yangın yalıtımı sağlar.Yangında (çelik yapılar dahil) yapının taşıyıcı sisteminin zarar görmesini engeller. Zararlı gazlar çıkarmaz, yapının yangın sigortasıdır.

Ses yutma özelliği sayesinde ses yalıtımı sağlar.

Rutubet dengeleme özelliği sayesinde daha sağlıklı bir yaşam ortamı sunar.

Su ve rutubetten etkilenmez, kabarma dökülme yapmaz, boyayı atmaz.

İnsan sağlığına ve çevreye hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Binanın sıva yükünü azaltır. Normal sıvaya göre dört kat daha hafiftir. Bu özelliğinden dolayı deprem emniyetine katkıda bulunur.

Zamanla yüzeyden kopmaz, çimento esaslı olduğundan ömrü beton ömrü kadardır.

Uygulaması çok kolay ve hızlıdır. Ustayı yormaz.

UYGULAMA KOŞULLARI

Uygulama ortam sıcaklığı; +5 ile +35 C arasıdır.

Donmuş veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulamayınız.

Şiddetli güneş ve rüzgar altında, sıcak yüzeylerde uygulama yapmayınız.

ÖZELLİKLERİ

AMBALAJ                           :20Kg±%2 Kraft torba

TÜKETİM                           :1cm kalınlık için 4m2 torba

TİPİ                                 : C (Hidrolik sertleşen)
Tür2 (yüksek ısı yalıtıcılığı olan)

DEPOLAMA

Kullanılıncaya kadar ambalajından çıkarılmamalı, delinmemeli, yırtılmamalıdır.
Üst üste 7 torbadan fazla istif edilmemelidir. Üzerine ilave ağırlık konulmamalıdır.
Dondan korunmalıdır.
Rutubetsiz ve uygun ortamda raf ömrü 1 yıldır.

Termomaster Yalıtımı Sıvası İşçilik Videosu

[youtube id=”psxLgXQklfQ ” width=”400″ height=”350″]

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

      

Gösterim istatistikleri : toplam 6 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Termomaster Yalıtımı Sıvası”

 1. sıvalar yalıtım sırasında önemli bazıları malzemeyi tam olarak tutturmuyor ve iş eksik oluyor. onun için kaliteli malzeme seçin

 2. yalıtım sıvası yalıtıma büyük katkı sağlayan bir madde. diğer yalıtım malzemelerine göre uygulanmasının daha kolay olması da onun ayrı bir avantajlı tarafı. ama yalıtım sırasında bu sıvayı kullanmak gerçekten ustalık isteyen bir iş. sıvanın kıvamını tutturmak ve uygulamak deneyim gerektiriyor. bu yüzden uygulama yaptırmadan evvel işçlik araştırılması yapılması ve en uygun olanının seçilmesini tavsiye ederim.

 3. süleyman polat - 8 Haziran 2013 @ 23:41

  sayın yetkili;

  ankara Çankaya,kolj kuyucak sok 3 numarada bulunan apartmanımıza ısı yalıtımı uygulatmak istiyoruz.kurduğumuzkisyon olarakbısı yalıtım sıvası ilre yalıtım yapmayı planlıyoruz.

  ürününüz ile ilgili teknik bilgi ve birim fiyat bilgilerine ihtiyacımız bulunmaktadır.ürünün özelikle deansitesi ve ısı geçirgenlik katsayısı bilgisine ihtiyacımız bulunmaktadır.3.bölgede olmamız nedeniyle 100-120 dansitede ürün kullanmayı düşünüyoruz.ayrıca binamızın 2 cephedeki dış cephesi mozaik malzeme ile kaplıdır.bu konuda teknik desteğinizi 12 haziran 14 de yapılacak toplantıya kadar iletmenizibekliyorum.saygılarımla.

  Süleyman polat 0544 557 65 92

  kim.müh.

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]