Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Termomaster Yalıtımı Sıvası

Isı Yalıtımı 22 Aralık 2011

Termomaster Isı Ses Yangın Yalıtımı Sıvası

termomastersıva

termomaster yalıtım sıvası

TANIM

Genleştirilmiş perlit, mineral dolgular içeren, çevreye ve sağlığa zararsız katkılarla modifiye edilmiş, su ve rutubetten etkilenmeyen ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlayan DIŞ ve İÇ CEPHELERDE uygulanan üstün özellikli bir sıvadır.

Termomaster sıvanın üzerine ince sıva olarak SATENMASTER (saten sıva macunu-beyaz) uygulanarak yüzey boyaya hazır hale getirilir.

UYGULAMA ALANLARI

Binaların DIŞ ve İÇ mekanlarında; beton, tuğla, bims blok, briket, gazbeton, EPS, XPS, poliüretan köpük, her türlü asmolen, betopan, alçıpan, çelik yapı elemanları gibi yüzeylerin sıvanmasında kullanım için geliştirilmiştir. Çelik yapı uygulamalarında profiller metal veya plastik sıva filesi ile sarılarak file üzerine uygulama yapılır.

AVANTAJLARI

Yüksek ısı yalıtıcılığı olup ısıl iletkenlik hesap değeri
λ=0,07 W/mK (± %10) dir. Isıtma ve soğutma giderlerinde büyük oranda tasarruf sağlar. Isı yalıtım özelliğinden dolayı binaları kışın sıcak, yazın serin tutar.

Yanmaz. 1200C yi bulan yangın ısılarına direnç gösterir. Yangın yalıtımı sağlar.Yangında (çelik yapılar dahil) yapının taşıyıcı sisteminin zarar görmesini engeller. Zararlı gazlar çıkarmaz, yapının yangın sigortasıdır.

Ses yutma özelliği sayesinde ses yalıtımı sağlar.

Rutubet dengeleme özelliği sayesinde daha sağlıklı bir yaşam ortamı sunar.

Su ve rutubetten etkilenmez, kabarma dökülme yapmaz, boyayı atmaz.

İnsan sağlığına ve çevreye hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Binanın sıva yükünü azaltır. Normal sıvaya göre dört kat daha hafiftir. Bu özelliğinden dolayı deprem emniyetine katkıda bulunur.

Zamanla yüzeyden kopmaz, çimento esaslı olduğundan ömrü beton ömrü kadardır.

Uygulaması çok kolay ve hızlıdır. Ustayı yormaz.

UYGULAMA KOŞULLARI

Uygulama ortam sıcaklığı; +5 ile +35 C arasıdır.

Donmuş veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulamayınız.

Şiddetli güneş ve rüzgar altında, sıcak yüzeylerde uygulama yapmayınız.

ÖZELLİKLERİ

AMBALAJ                           :20Kg±%2 Kraft torba

TÜKETİM                           :1cm kalınlık için 4m2 torba

TİPİ                                 : C (Hidrolik sertleşen)
Tür2 (yüksek ısı yalıtıcılığı olan)

DEPOLAMA

Kullanılıncaya kadar ambalajından çıkarılmamalı, delinmemeli, yırtılmamalıdır.
Üst üste 7 torbadan fazla istif edilmemelidir. Üzerine ilave ağırlık konulmamalıdır.
Dondan korunmalıdır.
Rutubetsiz ve uygun ortamda raf ömrü 1 yıldır.

Termomaster Yalıtımı Sıvası İşçilik Videosu

[youtube id=”psxLgXQklfQ ” width=”400″ height=”350″]

      

Gösterim istatistikleri : toplam 741 gösterim, bugün 2 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Termomaster Yalıtımı Sıvası”

 1. süleyman polat on 8 Haziran 2013 @ 23:41

  sayın yetkili;

  ankara Çankaya,kolj kuyucak sok 3 numarada bulunan apartmanımıza ısı yalıtımı uygulatmak istiyoruz.kurduğumuzkisyon olarakbısı yalıtım sıvası ilre yalıtım yapmayı planlıyoruz.

  ürününüz ile ilgili teknik bilgi ve birim fiyat bilgilerine ihtiyacımız bulunmaktadır.ürünün özelikle deansitesi ve ısı geçirgenlik katsayısı bilgisine ihtiyacımız bulunmaktadır.3.bölgede olmamız nedeniyle 100-120 dansitede ürün kullanmayı düşünüyoruz.ayrıca binamızın 2 cephedeki dış cephesi mozaik malzeme ile kaplıdır.bu konuda teknik desteğinizi 12 haziran 14 de yapılacak toplantıya kadar iletmenizibekliyorum.saygılarımla.

  Süleyman polat 0544 557 65 92

  kim.müh.

 2. yalıtım sıvası yalıtıma büyük katkı sağlayan bir madde. diğer yalıtım malzemelerine göre uygulanmasının daha kolay olması da onun ayrı bir avantajlı tarafı. ama yalıtım sırasında bu sıvayı kullanmak gerçekten ustalık isteyen bir iş. sıvanın kıvamını tutturmak ve uygulamak deneyim gerektiriyor. bu yüzden uygulama yaptırmadan evvel işçlik araştırılması yapılması ve en uygun olanının seçilmesini tavsiye ederim.

 3. sıvalar yalıtım sırasında önemli bazıları malzemeyi tam olarak tutturmuyor ve iş eksik oluyor. onun için kaliteli malzeme seçin

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]