Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Taşyünü

Mantolama 23 Aralık 2011

Taşyünü bazalt taşının 1350-1400 derecede eritilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşur. Bu işlemde kullanılan bazalt taşına yerli kaynaklardan kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Taşyünü günümüz standartlarına uygun bir şekilde hijyenik ortamlarda üretilmektedir. Bu nedenle insan sağlığı açısından da herhangi bir problem oluşturmamaktadır. Taşyünü üretim şekilleri kullanım alanlarına göre değişmektedir. Taşyünü ısı yalıtım, ses yalıtım, yangın ve akustik düzenleme amacıyla kullanılmaktadır. Yukarıda sıraladığımız nedenlerden ötürü kullanım alanı oldukça geniştir. Bina yapımların, çatı yapımlarına, boru kenarları vb. yerlerde kullanıldığını görmek mümkündür. Özellikle yangın çıkma ihtimali yüksek olan iş yerlerinde kullanım alanı geniştir.

Taşyününün tercih edilmesindeki etmenler kullanım ömrünün uzunluğu, bozulmaması, rutubet olmaması, küf tutması da önemli bir etkendir. Bir diğer önemli bir özelliği ise böcekler ve organizmalar tarafından tahrip edilememesidir. Sıcak ve rutubetten etkilenme gibi durumlar olabilmesine rağmen ebatlarında hiçbir şekilde değişiklik meydana gelmez. Kullanım kolaylığı ve taşınabilir olma özellikleri de tercih nedenlerinden biridir. Isıya dayanıklı olması gibi etmenler de taşyününün önemini arttırmaktadır.

Taş Yünü Levha

Taş Yünü Levha

Rabitz telli Taşyünü

Rabitz telli Taşyünü

Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan

Panel Taşyünü

Panel Taşyünü

100 m² İçin Gerekli (Yaklaşık) Malzeme Bilgileri Aşağıda Listelenmiştir
Taşyünü Plaka 278 Adet

Ana Taşıyıcı 23 Adet

Uzun Tali Taşıyıcı 139 Adet

Kısa Tali Taşıyıcı 140 Adet

Köşebent 28 Adet

Askı Yayı 70 Adet

Askı Teli 138 Adet

Çelik Dübel 70 Adet

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

    

Gösterim istatistikleri : toplam 5 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Taşyünü”

 1. özellikle üniversite ya da dershanelerin sınıfları artık bu taş yünülerden yapılıyor. güzel görünüşlü ve kullanışlı bir madde.

 2. bizim binanın toplantı salonu ve jimlastik salonunun tavanına taş yünü döşemişler çok moderm bi görüntü olmuş taş yünü ısı ve ses yalıtımıda sağlamaktadır.bence tavan döşemeleri için ideal bi ürün

 3. taş yünü döşenen çatılarda ısı ve ses yalıtımı sağlanıyor. son zamanlarda özellikle okullarda ses yalıtımı açısından döşenmeye başladı. çünkü sınıflarda bu sistem olduğu zaman yankılanan ses yankılanmıyor. ve öğretmenler ve öğrenciler bunun neticesinde daha sağlıklı bir ortamda ders işleyebiliyorlar. taş yünü ile çatı yaptırılınca çatının kazandığı modern yeni ve göz alıcı görünüm ise taş yünü kaplamanın ayrı bir özelliği.

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]