Taşyünü Tavan Fiyatları

admin 03 Şubat 2012 2
Taşyünü Tavan Fiyatları

Bazal taşının öğütülüp toz haline getirilerek çeşitli kimyasal maddeler ve geri dönüşümlü çöp maddelerinin birleşmesi sonucu taşyünü tavanlar oluşturulur. %54 oranında bazal taşı, %36 kimyasal karışımlar ve %10 geri dönüşümlü çöp malzemelerinin 3000C derecede eriyik hale getirilerek kalıplara dökülüp preslenmesiyle elde edilir. Taşyünü tavan; İnsan sağlığına uygun, hijyenik, neme dayanıklı, sesi netleştiriri taşınabilir, boyanabilir, yangına dayanıklı, ortamdaki kirli havayı yutarak temizler, ışığı fazla yansıtır ve ısıyı dengeleme özelliğine sahiptir.

Uygulama yapılırken önce uygulama yapılacak alanın kodları alınır. Bu kodlara köşe profil monte edilir. 360 cm. uzunluğundaki ana taşıyıcılar, başlangıç duvarından maksimum 60 cm. uzaklıkta olacak şekilde tavana çelik dübel, askı teli ve çift yaylı maşa yardımı ile asılır. İkinci ana taşıyıcı birinciden 120 cm. uzaklıkta olacak şekilde aynı sistemle tatbik edilir. Daha sonra 120 ye 60 cm olan bu bölmeler 60 60 şeklinde kare şekillere ayrılır. Bu 60*60 lık bölmelere AMF taşyünü tavan komple yereştirilerek kapatılır.

Taşyünü tavanların birim fiyatları çeşitli marka ve modellere göre 3,50 euro ve 8,35 euro arasında değişektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

2 Comments »

  1. alper 10 Şubat 2012 at 22:36 - Reply

    taşyünü tavanı köydeki eski evimize yaptırdık. yaptırmadan önce maliyeti konusunda biraz tedirginlik yaşamıştık fakat iş bittikten ve tavan tamamen ortaya çıktıktan sonra gerçekten maliyetine değer bir uygulama olduğunu anladık. çünkü tavan yenilendiği zaman ev yenilenmiş gibi oldu. ışıklandırma sistemi de tavanla beraber biraz değişti ve ev adeta odası daha huzurlu bir yapıya büründü. estetiğe önem verenler için tavsiye ederim.

  2. as 04 Ekim 2012 at 11:41 - Reply

    Usta ben malzemeyi aldım kendim yapmak istiyorum. Acaba teknik yapım bilgisi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Yorum Yaz »