Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Stüdyo Ses Yalıtımı Nedir

Yalıtım 22 Ocak 2012

Gelişen teknoloji sonucu yapı elemanları hafiflemiştir. Bu yeni elemanlar ses sorununu da beraberlerinde getirmişlerdir. Bu nedenle yapı elemanlarının ses sorunları konusunda durumlarını iyi bilmek, sonradan meydana gelebilecek masrafları, telafisi zor durumları önlemek açısından önemlidir. Yapı elemanları nedeniyle oluşabilecek bu ses ve gürültü sorunlarının etkilerini en aza indirmek için yapılan işlemlere ses yalıtımı denilmektedir. Ses yalıtımı yapılarda gürültünün ve istenmeyen seslerin etkilerini en aza indirmek, çevreye en az sesi iletmek için sinema, kayıt stüdyosu gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır.

Gürültü insan sağlığına fizyolojik, psikolojik, ruhsal ve sosyal açıdan çok çeşitli zararlar verir. İnsan bunun farkında olmasa bile bu zararlar günden güne artarak devam eder. Bu yüzden ses yalıtımı konutlar, okullar, hastaneler, iş yerleri, sinemalar, tiyatrolar, konser ve konferans salonları, televizyon ve ses kayıt stüdyoları başta olmak üzere her yere yapılmalıdır. Çevreye yaydıkları gürültüyü önlemek için de jenaratör, hidroför, kalorifer, yüksek sesli eğlence mekanları gibi alanlara da yapılmalıdır.

Sonuç olarak ses yalıtımı yaptırmak hem ruh hem de fiziksel sağlık açıısından önem arz etmektedir.

  

Gösterim istatistikleri : toplam 455 gösterim, bugün 1 gösterim

  

4 Adet Yorum - “Stüdyo Ses Yalıtımı Nedir”

  1. Küçük Radyo stüdyoma yalıtım yapıcam ne kadara malolur ? 4-5 m2

    mail yoluyla dönüş yaparsanız sevinirim bu siteyi belki bidaha bulamam

  2. ne kadara patlar küçük bir oda için

  3. stüdyolar için bu ses yalıtım sistemleri gerçekten çok önemli. ses yalıtım sistemi genel olarak önemli. eski oturduğumuz evde ses yalıtım sistemi yoktu ve komşularımızın ufak seslerini çok rahat bir şekilde duyabilirdik. bu durum da özellikle beni önemli derecede rahatsız ediyordu. ses yalıtımı sistemi evler için bu derece önemliyken hassas seslerin bile çok fazla öneminin olduğu stüdyolar için önemi tartışılmaz bir gerçek olsa gerek.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.