Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Spreyman

Isı Yalıtımı, Yalıtım 15 Mart 2012

Bu yazımızda detaylı olarak inceleyeceğimiz yalıtım ürünlerinden biri spreyman köpük malzemesidir. Gelişen yalıtım sektöründe oldukça etkili sonuçlar ortaya koyan spreyman köpüğün genel özellikleri hakkında bilgi vereceğimiz yazımını okumadan, yalıtım konusunda tam olarak bir adım atmamanızı öneriyoruz.

Peki, şimdi neden spreyman köpük yalıtım ürünü kullanmalısınız?

Aslında bunun birçok nedeni bulunmaktadır. İlk nedenlerden biri ve en önemlisi kesin çözümlerin sunulduğu bir yalıtım malzemesi olmaktadır. Spreyman köpük yalıtım ürünü sayesinde uygulama altına aldığınız yalıtım sistemlerinizde herhangi bir ek yeri bulundurmaz ve genelde yaşanan ek yerlerinde ki sorunlar ile karşı karşıya kalmazsınız. Spreyman köpük uygulandığı bölümlerde oldukça etkili sonuçlar ortaya koyar. Bunlardan biri korozyona karşı koruma sağlaması ve ön plana çıkacak herhangi bir korozyon aşamasını tamamen ortadan kaldırmasıdır.

Diğer yandan spreyman köpük sıvı olarak uygulama altına alınabilen bir yalıtım malzemesidir. Sıvı olarak işlem yapıldığında ya da püskürtüldüğünde yalıtım sistemleri üzerinde hiçbir boşluk kalmaz ve mevcut kısımlarda ısı köprüsü meydana getirmez. Bunun yanında duman ve benzin gibi kimyasallara karşı oldukça büyük bir direnç gösterir. Ayrıca koku oluşturmaması, çürüme gibi oluşumlar ortaya çıkarmaması ve bakterilere karşı koruma sağlaması yine spreyman köpük yalıtım ürünün özellikleri arasında yer alır.

Spreyman köpük yalıtım ürünü sayesinde yalıtımın her detayın kolaylıkla inebilir ve gözden kaçırdığınız durumlar olsa dahi spreyman köpük yalıtım ürünü ile üstesinden gelebilirsiniz. Isıtma ve soğutma sistemleri üzerinde büyük bir tasarruf sağlayan spreyman köpük ürünü, ayrıca işçilik ve nakliye gibi maliyet gerektiren aşamalarda da kullanıcının yanındadır. Yüksek bir aderansa sahip olan ürün, ayrıca kaliteli bir yapışma olanağı sunar. Yatay ve düşey zeminler için etkili çözümler sunan spreyman köpük, üzerinde yürünebilmesi sayesinde kullanıcıyı uygulama esnasında hiçbir zorluklar karşı karşıya bırakmaz. Diğer yandan son olarak uygulandığı kısımlara dış etkilere karşı koruduğunu da söyleyebiliriz.

SPREYMAN KULLANIM ALANLARI

 

SPREYMAN ÇATI ARASI

Çatı arası zemin uygulaması, Spreyman sprey poliüretan köpük uygulamaları arasında başlıca ve en çok tercih edilen uygulama detaylarından biridir. Çatılar, evlerimizin soğuk ve sıcak hava koşullarından en çok etkilenen yüzeyleridir. Yalıtımsız bir çatı binamızın ortalama % 25 ısı kaybını oluşturur. Buda büyük bir enerji kaybına neden olmaktadır.

Spreyman sprey poliüretan köpük çatı arası zemin uygulamasında, ek yerinin olamaması, çatı saçak noktalarındaki hava boşluklarını doldurması, çatı dikme etraflarında dolgu yaparak ısı yalıtım verimliliğini artırması, bakteri, böcek ve haşere barındırmaması en büyük özelliğidir. Çatı arası zemin uygulamasında zemindeki bütün toz temizlendikten sonra Spreyman sprey poliüretan köpük uygulamasının yapılması sağlıklı bir izolasyon için en önemli faktördür. Spreyman sprey poliüretan köpük uygulamasını yaptırdıktan sonra çatı arası ısı yalıtımını bir daha hiç düşünmeyeceksiniz

SPREYMAN BODRUM ve GARAJ TAVANI

Bodrum & garaj tavanı, Spreyman sprey poliüretan köpük uygulamaları arasında başlıca ve en çok tercih edilen uygulama detaylarından bir diğeridir.  Isıtılmayan bodrum,garaj tavanı uygulaması üzerindeki dairenin zemininden gelen sağuğu kesmesini sağlar. Spreyman sprey poliüretan köpük uygulamasının ek yerinin olmaması avantajını kullanarak yekpare uygulama yapar ve kolon kiriş birleşim noktalarında ısı köprüsü oluşmasına izin vermez. Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması güneş görmeyen ters tavan detaylarında uygulama sonrası bırakılabileceği gibi, istenildiği takdirde üzeri aderans artırıcı solisyon yardımı ile file takviyeli sıva yapılarak kaplanabilir ve boyanabilir

 

SPREYMAN ATERMİT-TRAPEZ SAC ÇATI

Atermit ve trapez sac çatı izolasyonunda, Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması ile çok hızlı ve verimli bir uygulama sağlanır.

üyük fabrika ( tekstil, atölye vb. ) ve imalathanelerin ters tavanları bilindiği üzere tek kat oluklu levha  veya tek kat trapez sac ile kapatılmıştır.

Bundan dolayı yakıt tasarrufu ve çalışan personelin kışın soğuktan ve yazın sıcaktan etkilenmemesi için Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması oluklu atermit ve trapez sac çatı kaplamaları ters tavan uygulamasında diğer yalıtım malzemeleri ile kıyaslanamayacak ölçüde bir çözüm sağlar. Ek yerinin olmaması ters tavan yüzeyine sprey olarak atılması görüntü kirliliği oluşturmadan, uygulamanın her noktasının aynı seviyede olmasını sağlar. Ayrıca Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması doğal rengi sarı olduğu için ortam içerisinde çalışan personelin moral ve motivasyon düzeyini artırarak ferah bir ortamda çalışma imkanı sunar.

SPREYMAN TERAS -TEMEL & PERDE BETON

Spreyman sprey poliüretan köpük ısı yalıtım uygulaması gezilen ve gezilemeyen teras çatılar ile bina temel&perde betonlarının ısı yalıtımında  kullanılır. Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması bu detay grubunda tek başına su yalıtımı olarak kullanılamaz. Doğal yağmur ve zemin suyuna maruz kalan bu uygulama grubunda Spreyman sprey poliüretan köpük ısı yalıtım uygulaması öncesinde su yalıtımı için özel membran veya likit membran uygulaması yapılmalıdır.

Su yalıtımı akabinde Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması yüksek uygulama hızı ile tatbik edilir. Teraslarda Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması üzerine koruyucu ve filtre tabakası olarak min.150 gr/m2 geotekstil  keçe serilerek koruma şapı atılır ve üzerine son kat seramik&karo kaplama yapılır. Temel&Perde betonu uygulamalarında ise yine su yalıtımı üzerine Spreyman sprey poliüretan köpük ısı yalıtım uygulaması yapılır ve perdede toprak dolgu veya zeminde temel betonu öncesi drenflex levhalar serilerek koruma altına alınır.

SPREYMAN DENİZ ARAÇLARI YALITIMI

Balıkçı teknelerinin, balık muhafaza edilen soğuk odalarının yalıtımında ve lüks yatların ısıtılan odalarının dış yüzlerinde sıklıkla kullanılan Spreyman sprey poliüretan köpük uygulamaları bu tip zor uygulama detaylarından uygulama hızı ve sprey teknoloji ile başarıyla çıkmaktadır.

SPREYMAN KÖŞE DOLGULARI

Spreyman sprey poliüretan köpük sprey teknolojisi ile fabrika zeminlerindeki ve çatı saçak noktalarındaki köşe birleşim yerlerinde yüksek yoğunlukta olması nedeni ile kalıcı mükemmel dolgu yapar ve ısı kaybını engeller.

SPREYMAN SPREY POLYUREA

Polyurea, A bileşeni izosiyanatlardan ve B bileşeni amin ve polyetheraminlerden oluşan iki bileşeni sprey olarak uygulanabilen hızlı kürleme özelliği sayesinde projeleri kısa sürede kullanıma almaya imkan tanıyan yeni bir izolasyon ve kaplama malzemesidir.

SPREYMAN İÇ CEPHE MANTOLAMA

İç cephe izolasyonunda en verimli malzeme olan Spreyman sprey poliüretan uygulaması, duvar izolasyonunu sağladığı gibi pencere, kapı bağlantıları gibi hava akan noktalarda iç cephe izolasyonu sağlar ve ısı kaybını engeller. İç cephe ısı yalıtım mantolama sisteminde Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması inşaat halindeki binaların veya tadilata girmiş dairelerin dış cepheye bakan duvarlarının iç yüzünden uygulanmaktadır.

Spreyman sprey poliüretan köpük uygulama sonrasında, üzerine aderans artıcı solisyon sürülerek ortalama 1,0- 1,5cm kalınlığında fileli alçı sıva yapılabileceği gibi, alçı plakalar yapıştırılarak derz bandı çekilir ve saten alçı sonrasında iç cephe boyası ile sonlandırılabilir. Tadilata giren dairelerde pencere,parke ve tavan kartonpiyeri mevcut ise dikkatlice naylonlanarak maskelenmesi ve uygulama öncesi koruma altına alınması gerekir.

SPREYMAN OSB TERS TAVAN

OSB Altı tavanlarda yapılan uygulamalarda ulaşılması zor noktalara kadar ısı yalıtımı yapılabilmekte, hızlı bir şekilde uygulanabilmekte ve osb altı tavan izolasyonu yüksek verimlilikle sağlanabilmektedir. Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması ile sıcak, soğuk ve terleme sorunlarınız ortadan kalkar.

Isıtılan çatılarda ahşap çatı kaplaması ( OSB, kaplama tahtası vb.) altında çok sık bir şekilde uygulanan Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması çatı, konstrüksiyon boşluklarının arasını ve çatı köşe noktalarındaki hava boşluklarını doldurarak yine ek yerinin olmaması özelliği ile mükemmel bir yalıtım sağlar.  Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması sonrasında ters tavan, projesine göre alçı plakalar ile kapatılabileceği gibi, dekoratif ahşap lambri ile de sonlanabilir.

TAVUK – YUMURTA & MANTAR ÇİFLİKLERİ

Hayvanların ve bitkilerin ortam olarak vücut ısılarına uygun ortamlar olması gerekir. Kışın üşüyen, yazın terleyen hayvanların ve bitkilerin verimlerinde ciddi düşüşler görülebilir. Uygun seviyede sıcaklık, nem ve hava sirkülâsyonu olması gereken bu tesislerin, istenilen ortam şartlarına kavuşması ısı yalıtımı ile mümkündür.

Spreyman sprey poliüretan köpük  uygulaması  çiftliklerin atermit,sac,trapez çatılarının altında ters tavan yüzeyine sıklıkla uygulanır. Uygulama öncesinde tavukların dışarı çıkartılması ve tahliyesi müşterimize aittir.:) Birçok çiftliklerde uygulamalarımız bulunmaktadır.Örneklerden bazıları; Tavuk çiftliği,Yumurta çiftliği,Mantar çiftliği ve Ahır izolasyonu’ dur.

SPREYMAN TANK & BORU YALITIMI

Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması her alanda uygulanabilir özelliği vardır. Bunlar; boru, tank, özel amaçlı buzlu taşıma araçları (Balık yumurtası, kan torbası taşıma kutuları ve organ nakil ve muhafaza kutuları vb.) Su tankı izolasyonunda Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması kullanıldığında püskürtme sırasında en eğimli alanlara bile uyum sağlayabildiğinden boru & tank yalıtımında verimli sonuçlar sağlar.

Ayrıca 45 sn’ de reaksiyona giren dökme Spreyman sprey poliüretan köpük kullanılarak iki cidar arası sıcak su tanklarında başarılı bir şekilde ısı yalıtımı sağlanmaktadır.

SPREYMAN SOĞUK HAVA DEPOLARI

Gıdaların muhafaza edilmesi için çiftçilerin toptancıların ve marketlerin daha büyük alanlara ihtiyaçları vardır. Soğuk hava depoları ya da soğuk odalar diye adlandırılan bu tesislerin yalıtımı için ek yeri olmaması ve hiç boşluk oluşturmayacak şekilde uygulama yapılmasıyla Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması hızlı, kaliteli, kalıcı ve ekonomik sonuçlar sunabilir.

Ortamı soğutan iklimleme aygıtıdır. Bu aygıtın kısa bir süre çalışmasından sonra meydana getirdiği soğuk havayı çok uzun bir süre muhafaza eden ise Spreyman sprey poliüretan köpük uygulaması sistemidir. Spreyman sprey poliüretan köpük tek parça uygulama özelliğinden dolayı ısı köprüsü oluşturmaz. Soğuk hava dışarı çıkmaz, sıcak hava içeriyi etkilemez.

Uygulama alanlarında duvarın üzerine uygulanır ve istenildiği takdirde üzerine file dübelleyerek kaba sıva ve akabinde fayans kaplayabilirsiniz. Benzer uygulama alanları örnekleri;Soğuk meyve depoları,Balık, tavuk, et, süt ve sakatat depoları,Donmuş gıda depoları,Konserve, salamura depoları,Margarin depoları,İlaç depoları… VB. Bozulabilecek her türlü ürün depolarında Spreyman sprey poliüretan köpük  uygulamasını yapabiliriz.

 

       

Gösterim istatistikleri : toplam 427 gösterim, bugün 2 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Spreyman”

 1. poliüretan köpük on 13 Nisan 2016 @ 19:51

  Teşekkürler paylaşımlarınız için.

 2. merhabalar
  çalışma ve bebek odasının üzeri teras olduğu için ısı olduğu gibi tavandan dışarıya kaçıyor ve bu odaları ısıtamıyoruz tavana nasıl bir sistem uygulamak gerekir ? ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]