Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Ses yalıtımı

Ses Yalıtımı, Yalıtım 26 Kasım 2011

  Teknoloji gün geçtikçe ilerlemekte ve teknolojiye paralel olarak yapı malzemelerinin hafiflemesi ile gürültü sorunları ortaya çıkmaktadır..Yalıtım malzemeleri ile bu gürültülerin en aza indirmek yapılan işleme ses yalıtımı denmektedir..Ses yalıtımı günümüzde, inşaat, otomotiv vb birçok alanda kullanılmaktadır..

 

 

Gürültünün insanlar üzerindeki etkisi çok büyüktür..Psikolojik yönden insanları etkilemekte..Örnek olarak yeni doğmuş bir bebeğin yanında sürekli bağrılıp, gürültü çıkarıldığında gelecekte bebeğin agresiv biri olmasına neden olur..Sen insanın sinir katsayısını arttırmakta, alğıda güçlük çekme, işitme kayıpları vs birçok koşulu yanında getirmektedir..Sağlığımız açısından büyük önem taşıyan ses’ den mümkün olduğunca kendimizi korumalıyız..

Ses yalıtımı nasıl yapılır?

Bir yapının planlanması aşamasında ses yalıtımı dikkate alınmalı.
Yapıların duvar, döşeme, tavan, cam ve doğrama gibi elemanları belirlenirken ses yalıtım özelliği yüksek olan malzemeler kullanılmalıdır.
Ses yalıtım malzemesi kullanılarak alt ve üst kat seslerinin geçişi ile komşu duvarlardan geçen sesler de engellenmelidir.

Ses yalıtımı nerelerde uygulanır;

Gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlarda (konutlar, okul, hastane, yurt, otel, iş yeri vb.
Çevreye yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken alanlarda (jeneratör, hidrofor, kalorifer, yüksek ses düzeyine sahip eğlence yerleri vb.
Kullanım koşulu sese bağlı alanlarda (sinema, tiyatro, konser ve konferans salonu, TV ve ses kayıt stüdyosu vb.) yapılmalıdır.)

Ses yalıtımının yararları;

Gürültü başlı başında bir çevre kirliliği olmakta ve sağlık sorunlarına yol açmaktadır.Ses yalıtım malzemeleri ile bu gürültüleri en aza indirerek sağlıklı ve huzurlu bireyler, temiz bir çevre, dikkat ve iş veriminin artırılarak iş kazalarının önlenebilmesi konularında büyük rol oynamaktadır..

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Henüz Yorum Yapılmamış - “Ses yalıtımı”

 1. ses yalıtımı oldukça önemli yoksa komşu dairelere çok fazla ses gidiyor. özel yaşantı deşifre oluyor.

 2. gürültü çağımızın en önemli problemlerinden biri. gürültü problemi beraberinde stres ve psikolojik bozukluk gibi problemleri de beraberinde getiriyor. insanlar yorgun olduklarında rahat mutlu huzurlu sessiz bir ortamda bulunup sessizce dinlenmek isterler. bu durumun en büyük manisi isse gürültüdür. gürültülü ortam insan yaşamını çok çeşitli yönlerden olumsuz etkiler. gürültü ile başa çıkmanın binalardaki en güzel yolu ise ses yalıtımı yaptırmaktır. yalıtımlı evde de oturdum yalıtımsız evde de bu yüzden ses yalıtımını herkese tavsiye ederim.

 3. AYNEN ÖYLE SES YALITIMI OLMADAN BİR HAYAT DÜSÜNEMİYORUM. GERCEKTEN COK ÖNEMLİ.

Geri izleme

 1. Dış Cephe Giydirme
 2. Alçıpan

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]