Online Mantolama Hesaplama

admin 10 Aralık 2011 69
Online Mantolama Hesaplama

Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz.
Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir.
Isı Yalıtım Plakası (m2) :
RM 600 Yapıştırma harcı (torba) :
SM 700 Yüzey Sıvası (torba) :
Sıva Filesi 160 gr (m2) :
İzolasyon Dübeli (adet):
Köşe Bent (m) :

 

Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir.

DIŞ CEPHE  mantolama  MALZEME | İŞÇİLİK FİYATLARI
FİLLİ BOYA CAPATECT DALMAÇYALI : 34 TL + KDV
MARSHALL THERMOS : 32 TL + KDV
POLİSAN EXELANS mantolama : 34 TL + KDV
İZOCAM mantolama : 33 TL + KDV
FİLLİ BOYA EXPERT BEYAZ KÖPÜK : 33 TL + KDV
TECHNO GRİ KARBONLU mantolama : 28 + KDV
Dow Mavi Kale mantolama 4 Cm M2 Fiyatı : 32 TL + KDV
4 CM lik Neopor Paket Sistem M2 Fiyatı  : 26,50 TL

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (12 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

69 Comments »

 1. kamil 16 Aralık 2011 at 20:26 - Reply

  ben hesaplattım oldukça uygun bir fiyat çıktı. bu hesaplama iyi olmuş ne vereceğimizi görebiliyoruz

 2. göksun 11 Şubat 2012 at 18:55 - Reply

  mantolama sistemlerini uygulattıktan sonra uzun vadede zaten sistemlerin amorti etme gibi bir özelliği olduğunu görüyoruz. biz binamıza mantolama yaptıralı iki yılı geçti uygulamada bir eskime ya da kötü görünüm yok. ama oturup ciddi ciddi hesaplamadım fakat kabaca baktığım zaman mantolama için harcadığım parayı ya çıkartıcak ya da çıkartmıştır. hiç memnuniyetsizlik yaşamadım. böyle bir hesaplama sistemi koydukları için de site yönetimini tebrik ederim.

 3. hasan şirin 14 Mayıs 2012 at 19:44 - Reply

  Birkaç soru sorucam ve cevaplarını burdan istiyorum lütfen…
  1. mantolama nın ömrü kaç yıl
  2.garantisi kaç yıl
  3.Sistemi kullanan arkadaşlarımızın ifadesi doğrultusunda 5 yıl sanra mantolama deforme ve kurtlanma meydana gelip duvarlarda çatlaklar oluşmakta .
  4. mantolamadan dolayı duvarların hava ile ilişkisinin kesilmesinden dolayı duvarlarda korezyona yol açıp sıvaların dökülmesi …
  5.Ürünler petrol ürününden meydana gelmesinden sebep ürünün yanıcı olması bazı ürünler yanmasa bile boğucu bir duman ve gaz salınımı yaptığından apartmanın her hangi bir dairesinde yangın çıksa yangınla ilgisi olmayan dairenin ve ya apartman ın hızlı bir şekilde yanması içten bile değil …..
  YUKARDA SAYDIĞIM SEBEPLERDEN DOLAYI BENİ LÜTFEN AYDINLATUN

  • babo 21 Mayıs 2012 at 08:49 - Reply

   hasan şirin, önemli konulara işaret etmişsin benimde yukarda bahsettigin konularla ilgili kafamda soru işaretleri var
   yukarda bahsettigin soruların cevaplarını bende merak ediyorum
   cevaplarını banada ulaştırısan sevinirim
   çünkü mantolama işimiz olcak
   teşekkürler

  • Suna 19 Nisan 2016 at 12:33 - Reply

   Hasan bey expert inşaattan suna profesyonel destek almak isterseniz yalıtımlı ilgili sorulariniz için lutfen bize ulaşın 0232 2240020
   05354360583
   05337331358

  • VEDAT 28 Nisan 2016 at 06:24 - Reply

   mantolamada 5 yıl garanti veriyor.ama bunun mantolamanın ömrü o kadar olduğunu göstermiyor. 5 yılda bir boyanmasını tavsiye ediyorlar 5yılda bir boyanması mantolamanın ömrünü uzatıyor ama kaliteli malzeme kullanmanızı tavsiye ediyorum.

 4. osman 24 Mayıs 2012 at 11:06 - Reply

  ben mantolama yapan bir kişiyim osorularınız yerinde ve çok doğru.şüphelerinizi giderecek dogru çözümleri üreten biri olarak cevap yazma gereği duydum.çok değişik ürünler var petrol ürünü olmayan daha dayanıklı yanmaz su itici ve ses ğeçirimide son derece az olan ürünler mevcut.

 5. omerogullari 25 Mayıs 2012 at 12:09 - Reply

  Hesaplama işlemi gayet güzel çıktı.
  Bilgi için teşekkür ederim.

 6. sudenaz 26 Mayıs 2012 at 00:12 - Reply

   
  DIŞ CEPHE MANTOLAMA BOYA İZALASYON
  İŞ TEKLİFİ: Sayın :……………………………………….Apartman yönetiminin dikatine
  İŞİN TANIMI:Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı’na (TS 825) uygun ısı yalıtım levhaları ile dış duvarların ısı yalıtımı yapılması.
  UYGULAMA ÖNCESİ HAZIRLIK:Uygulamaya başlamadan önce, yüzeylerde tüm kalıntı, toz, vs. atıklar temizlenecek ve yüzeyin düzgünlüğü kontrol edilecektir. dökülen harç kalıntılarının iskele bölgesine zarar vermemesi sağlanacaktır. Doğramalara ve diğer imalatlara bulaşan harç ve boya malzemeleri kurumasına müsaade etmeden aynı gün içerisinde temizlenecektir. Mantolama sisteminin zarar görmemesi için, yoğun güneş altında, yağmurda ve şiddetli rüzgârlı havalarda uygulamaya ara verilecek, uygun hava koşulları oluşunca tekrar aşlanacaktır. Sıva, astarlama, son kat kaplama ve boya işleri, ortam ve yüzey sıcaklığı +5 ° ile +30 °arasında iken yapılacaktır. .
  KULLANILACAK ÜRÜN TİPLERİ:
  Kullanılacak ürünler bir sistem halinde temin edilmeli ve en az 5 yıllık bir sistem garantisine sahip olmalıdır. Farklı markalarda ve Uzakdoğu menşeyli malzeme kesinlikle kullanılamaz. 
  Subasınan Isı Yalıtım Levhası: Subasman bölgesinde, zemin seviyesinden 50 cm yüksekliğe kadar, a.TS 7316 EN 13163 ve CE belgesine sahip, TS EN13499’a uygun,50×100 cm ebatlarında, en az 30 kg/m³ yoğunluklu, yangın dayanımında E sınıfına giren,200 Kpa basma dayanımlı (% 10 deformasyonda),en çok 0,035 W/mK ısı iletkenlik kat sayısına (ƛ ) sahip,4 veya 3 cm kalınlığında tercihen binili EPS (Ekspande-genleştirilmiş polistiren)ısı yalıtım levhası kulanılacaktır
  Isı Yalıtım Levhası: Zemin seviyesinin 50 cm üzerinden itibaren tüm cephelerde;
  TS 7316 EN 13163 ve CE belgesine sahip, TS EN13499’a uygun, 50×100 cm ebatlarında, en az 16kg/m³ yoğunluklu, yangın dayanımında E sınıfına giren, en az 80 Kpa basma dayanımlı (% 10 deformasyonda)en çok 0,035 w/mK ısı iletkenlik katsayısına (ƛ ) sahip 4 cm kalınlığında karbon emdirilmiş, EPS (ekspande-genleştirilmiş polistiren) ısı yalıtım levhası veya kalınlığında Sadece kapı, pencere iç merkezlerinde çerçeve kalınlıklarına uygun olarak 2 cm kalınlığında ısı yalıtım levhası kullanılabilir. Bu malzeme en az 20-22Kg/m³ yoğunluğunda
  Yapıştırma Harcı: Isı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında; polistiren yüzeylere yapışma gücü en az 0,80 N/mm²,betona yapışma gücü en az 0,5 N/mm² basma mukavemeti en az 10 N/mm² eğme mukavemeti en az 1 N/mm² olan TSEK belgeli çimento esaslı ısı yalıtım yapıştırıcısı kullanılacaktır. 
  Isı Yalıtım Sıva Harcı: Isı yalıtım levhalarının donatı filesi ile birlikte sıvanmasında; polistiren yüzeylere yapışma gücü en az 0,08 N/mm² basma mukavemeti en az 6 N/mm² eğme mukavemeti en az 2 N/mm², TSEK belgeli çimento esaslı ısı yalıtım sıvası kullanılacaktır. 
  Donatı Filesi: Isı yalıtım sıvasında oluşabilecek gerilmeleri karşılamak ve çatlamasını önlemek amacı ile en az 160 gr/m² ağırlığında,en çok 4×4 mm file aralığında,en az 1900 N/5 cm çekme mukavemetine sahip alkali dayanımlı cam elyaf dokuma sıva filesi kullanılacaktır.Daha yüksek mekanik mukavemet gerektiren zemin seviyesinden 50 cm yüksekliğe kadar olan bölgede en az 340 gr/m² ağırlığında,5×5,5 mm file aralığında,alkali
  Dübel: Isı yalıtım levhalarını uygulama yüzeyine mekanik olarak tespit etmek için geri dönüşüme uğramamış, poliamid esaslı, en az 0,20 KN çekme dayanımına sahip, geniş başlıklı (6 cm)dübel, tuğla yüzeylerde tuğla dübeli, gaz beton yüzeylerde özel gaz beton dübeli, brüt beton yüzeylerde çelik çivili özel ısı yalıtım dübeli kullanılacaktır. 
  Köşe Profilleri: Kapı-pencere üst merkezleri ile çıkmalarda ve gereken diğer noktalarda fileli, veya PVC köşe profilleri kullanılacaktır. 
  Fuga Profili (Opsiyonel): Cephe tasarımı yapıldıktan sonra işveren tarafından talep edilirse fuga profilleri kullanılacaktır. . 
  Astar: Son kat kaplamanın akrilik esaslı olması durumunda, kaplama uygulamasından önce, yüzey, akrilik esaslı dolgulu astarı izolak 5 ile astarlanacaktır. 
  Son Kat Dış Cephe Boyası: Son kat kaplamanın mineral olması durumunda, mineral kaplamanın üzerinin boyanması amacı ile TS 5808 belgesine sahip, çimento esaslı, su emme değeri en çok 0,1kg/m²h0.5 olan, silikon esaslı protective prosil dış cephe boyası kullanılacaktır. 
  Pencere Uzatma Denizlik Mermerleri: , üzerinden çelik dübeller ile ankrajlanacak şekilde. 
  Yağmur İniş Boruları: Binada ki tüm yağmur iniş boruları mantolamadan önce sökülecek, mantolama sonrası tüm borular geri takılacaktır kırık olanlar yenisi ile değiştirilecektir
  ZAYİAT:Tüm malzeme yüklenici tarafından temin edileceği ve ölçü yerine yapılan net imalat üstünden yapılacağı için her hangi bir zayiat yoktur. İş yapımı sırasında olan her türlü zarar, ziyan yüklenicinin sorumluluğundadır..
  İSTENİLENLER
  Mantolama metrajı: ………………………………..  Kullanılacak fuğa metrajı:
  Fileli sıva metrajı: …………………………………  Kullanılacak katsilmesi metrajı:
  Düz boya metrajı: ………………………………….. 

  FİRMA GENEL SORUMLU SATIŞ VE UYGULAMA SORUMLUSU

  Dış Cephe Montalama
  Dış cephe montalama uygulamalarında önemli olan dış yüzeyde hiçbir şekilde boşluk kalmadan yapının ısı yalıtım levhalarıyla muntazam şekilde kaplanmasıdır. Binanın dış cephesi, pencereler, kolonlar, kirişler sızma olmaksızın ısı yalıtımı sistemi ile koruma altına alınmalıdır. Yapılan montalam uygulamaları binanın ömrünü uzatarak korozyon problemlerine mahruz kalmaz firmamız tarafından yapılan montalama işlemi bina ömrü kadar hizmet verecektir.dikkat edilmesi gereken hususlar kulanılan mazemenin paket sistemi olması TS 7316 EN 13163 ve CE belgesine sahip, olması

  Dış cephe montalama işlemi uzun yıllar öncesine dayanan ve Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlayan enerji tasarrufu elde etmek üzere kullanılmış bir uygulamadır. Enerji tasarrufu yönünden çok gerekli bir uygulama olan dış cephe montalama sistemi ülkemizde gecikmeli olarak uygulanmaya başlamış kısa süre içerisinde popülerliği artmış herkez tarafından tercih edilen bir sistem haline gelmiştir.
  Binalarınızda uygulanacak montalama sistemi sayesinde ısınma ve soğutmada klima, kat kaloriferi, kombi gibi sistemlerin harcamış oldukları enerjide %50 lere varan bir azalma olacak daha az enerji sarfiyatı sağlanacaktır. Ayrıca binalarınızda daha önceden yapılmış bir ısı yalıtımı varsa keza çatılarınızda da aynı şekilde % 50 olan enerji tasarrufu %60 – %70 lere kadar çıkacaktır. Montalama uygulamasının hem sizin bütçenize hem de ülke bütçesine katkısı kesinlikle tartışılamaz. arkadaşlar aradıgınız bütün soru ve cevaplar burada yazıyor

 7. selim 21 Temmuz 2012 at 13:36 - Reply

  Gayet güzel hesapla sonra fiyat al on numara

 8. rıdvan 26 Eylül 2012 at 14:12 - Reply

  2200 m2 dış cephemız var 4 cm kalınlıgında mantolama kaça mal olur saygılar.

  • METİN BOYA YAPI KİMYASALLARI 28 Ağustos 2013 at 10:34 - Reply

   RIDVAN BEY HERŞEY DAHİL M2 28 TL YAPIP KALİTELİ VE TS URUN KULLANMAKTAYIZ 0212 627 50 95 0507 473 57 04

 9. Harun karakaya 02 Ekim 2012 at 21:56 - Reply

  400 m2 dış cephemız var 4 cm kalınlıgında mantolama kaça mal olur saygılar.

  • METİN BOYA YAPI KİMYASALLARI 28 Ağustos 2013 at 10:32 - Reply

   HARUN BEY 400 M2 YERİNİZE HERŞ İŞÇİLİK +MALZEME DAHİL 11200 TL GELİYOR M2 28 TL KULANILIVAK MALZEMELER TS URUNU OLUP BASAŞ NEOPAR MALZEME KULLANILMAKTADIR 0212 627 50 95 0507 473 57 04

  • ibrahim 08 Temmuz 2016 at 11:51 - Reply

   mrb tahmini 16000 tl tutar

 10. E2A İnşaat 06 Ekim 2012 at 12:20 - Reply

  m2 mantolama malzeme fiyatı ortalama 12TL+KDV
  işçilik fiyatı ise 18TL+KDV
  bu rakamlara göre 2200m2 cephe 77880TL ye mal olur.

  400m2 ise 14160TL maliyet demektir

 11. murat 10 Şubat 2013 at 17:58 - Reply

  arkadaşlar bu fiyatlar 2 aşağı 5 yukarı… net fiyat için yapılacak işin görülmesi gerekiyor. istanbulda oturanlar arayıp bilgi alabilirler

 12. mehmet emin çelik 16 Şubat 2013 at 14:11 - Reply

  değerli arkadaş ve müşterilerimiz
  dıcephede mantolama ama iyi bi malzemeyle yanı filli boyanın ürettiğ kapcect dalmaçyalı
  ile yapilan bi mantolama hem ken di bütcemıze hem de türkiyemızın ekonomisine yüzde
  75 katkıda bulunduğunu unutmamalıyız biz tünçkaya birlik çelik kapi ve izolasyon olarak tüm müşterilerimize iyi bir işçilik iyi malzeme sunmaya devem edeceğiz

 13. durmus torun 23 Şubat 2013 at 20:25 - Reply

  edremıt akcay bolgesı ıcın kacsantımlık malzeme onerırsınız ve metre kare fıyatı ne kadar meyıl atarsanız sevınırım

 14. koray inş tah tic mantolama 28 Şubat 2013 at 17:19 - Reply

  ankara firmasıyız ve 5 yıldır mantolam dışında başka iş yapmıyoruz beş yıl önceki yaptığımız binalara müşterilerimiz götürüp gösteriyoruz ve ilk günkü gibi canlı duruyor binalar eski müşterilerimiz keşke binalar ilk yapıldığında mantolamalı yapsalardı diyorlar bu iş şu anda zahmetli bir iş uygulamaılar para kazanamıyor ama büyük üretici firmalar bu konuda çalışıyor 1.2 kalemde bitecek yalıtım malzemeleri üretecekler aslında varda ama bizim milletimiz bir ürüne takılır sonuna kadar ardından gider ankarada keşif yaptırmak isteyen olursa ege382011@hotmail.com meil atıp keşif isteyebilir

 15. ahmet tümtürk 13 Mart 2013 at 22:30 - Reply

  ankara batikent de 9000m2 mantolama işi verilecektir. 7 blok 7 kat 2 daire üzeri toplamda 97 daire olmak üzeri..
  izoder üyesi firmalardan teklif bekliyoruz 29.03.2013 tarihine kadar .
  e mail : ahmettumturk@hotmail.de

  .

  • SİNBEG İNŞAAT 18 Nisan 2013 at 11:56 - Reply

   Bursa firmasıyız yaklaşık 16 yıldır mantolama ve dekorasyon ağırlıklı çalışmaktayız sayısız yer yapmış bulunmaktayız.TSE ve ETAG belgelerimiz mevcuttur.lütfen teklif isteyiniz.0549 550 13 96 dan bizlere ulaşabilirsizniz.

 16. Abbas İLHAN 15 Nisan 2013 at 13:18 - Reply

  İç ve Dış Cephe boya izolasyon ısı yalıtım ve mantolamada büyük kampanya 5-10-15 ay vade farksız taksitler geçerlidir. İlder yapı uzman ekip kadrosuyla dış cephe işleriniz itinayla yapılır ve teslim edilir. 05386070637
  EMAİL :ilhan_irfan@hotmail.com

 17. BERRAK YAPI 27 Nisan 2013 at 12:42 - Reply

  İZMİR FİRMASIYIZ DOW MARKA MONTALAMADA 10 YIL ÜRÜN VE İŞÇİLİKTE GARANTİ KAPSAMINDA 4CM KALINLIGINDA FİYAT M2 37,00TL KDV DAHİL Firmamızı tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ederiz.

 18. sayın ahmet tümtürk 03 Mayıs 2013 at 22:00 - Reply

  ahmet bey,neden izoder üyesi olan firmalar teklif versin diyorsunuz…thermoshild ürününü hiç duydunuzmu…alman teknoloji harikası,nasa tarafından bulunmuş seramik vakumlu küreciklerden oluşur…2000 derece ısıya hangi ürün dayanır ve hangi üründe bu kadar belge vardır……www.teknolojikyapi.com.tr. sitesini incelemenizi tavsiye ederim..saygılarımla….naci bostan…tel=0543 399 36 25….

 19. METİN BOYA YAPI KİMYASALLARI 28 Ağustos 2013 at 10:21 - Reply

  hasan şirin beyin sorularını okunca cvp verememek mumkun değil idda ediyorum mantolamanın ömrü yoktur senesi bu kadar dayanır bu kadar yıl korur gibi şeyler külliyen yalan biz insan oğlunun bir garantisi varmıki yaptıklarımızında bir garantisi yahut ömrü olsun evet mantolama koruyucudur bu konudada tercubeliyim ama ben şuan yaptığım tüm işlerde hiç birr müşterime bu mantolama bu yıla kadar dayanır demedim ts urunu kullandı malzemede işçilikten kaçmadım en iyiisi neyse onu yaptırdım ben 10 sene derim belkide 1 sene sürmez ben 1 sene derim belkide 40 yıl sürer bunu kimse bilemez onun için mantolamanın ömrü yoktur işi işe bilene verin gerisini ALLAHA TEVEKKUL EDİN TEŞEKÜRLER METİN BOYA YAPI KİMYASALLARI 0212 627 50 95 0507 473 57 04 BAYRAM YİĞİT

 20. saban 28 Eylül 2013 at 10:02 - Reply

  sı Yalıtımı ve Enerji Verimliliği Şüphesiz Önemli

  Günümüzde “yapı” kelimesi artık “barınabileceğimiz dört duvar” dan daha fazla şey ifade ediyor.
  Özellikle küresel ısınmayla birlikte azalan su kaynakları yüzünden, çimento vs. gibi üretim süreçleri sebebi ile çevreye en fazla zarar veren sektörlerin başında gelen “inşaat” sektörü de artık bir anlamda “çevreye karşı yarattığı olumsuzluğun” giderilmesi için artık daha fazla “yeryüzü odaklı” çalışıyor.

  Yalıtımlı binalar diğer enerji tasarrufu teknikleri ile birleştiğinde yüzde 30- yüzde 50 daha az enerji harcar, yüzde 35 daha az karbon salınımına sebep olur, bu etkilerle “yeşil bina” dediğimiz yapıların birleşmesi ise yüzde 40 daha az su kullanılmasına ve yüzde 70 daha az katı atık çıkarılmasına imkan vermektedir.

  Son 10 yıldır Türkiye’de “yapıların yalıtımının” yapılması yeni projelerde bir standart halini aldı. Sevindirici bir gelişme. Ancak eski yapıların da ekonomik ömür ile kıyaslanarak ya yenilenmesi, yeniden yapılması veya mukavemeti sağlam ve ömrünü doldurmasına zaman var ise mutlaka yalıtım tekniklerinin uygulanması gerekmektedir.

  “Yalıtım” dendiğinde, mühendisler ve işletmeciler olarak biz “yapı elemanından su ve ısı geçişi, su buharı difüzyonu, yangının ve sesin yayılımı gibi fiziksel hareketleri denetim altında tutmayı ve düzenlemek için alınması gerekli önlemleri” anlatmaya gayret ederiz. Yani yalıtımın tek bir nedene karşı değil bu sayılanların hepsine karşı bir arada yapılması gereklidir. Aksi hareket tarzı ise bir nedeni ortadan kaldırırken bir başka tehlikeyi ve sorunu ortaya çıkarabilmektedir

  Isı ve Su Yalıtımı Uygulamalarının Tek Başlarına Düşünülmesi Sebebi İle Ortaya Çıkan Tehlike :Yangın!

  Yalıtımın önemi artık herkes tarafından bilinmekte. Enerji Verimliliği Kanunu ve devamında gelen yönetmelikler kat maliklerine ve bina yöneticilerine ısı yalıtımı hakkında zorunluluklar getirmekle beraber geçtiğimiz 10 yılda binlerce binada Isı Yalıtımı (mantolama) yapıldı.

  Mantolamada yoğun olarak kullanılan EPS’nin (Ekspande Polistiren Strafor) ‘un yani halk deyimi ile “strafor” un yanması mümkün olup, tutuşma özelliğine sahiptir. Önemli olan uygulama yaparken yanmaz malzemenin seçilmesi ancak bazı diğer mühendislik sebepleri ile tercih edilecekse strafor yoğunluğunun yüksek seçilmesi ve yapı duvarlarına iyi yapıştırılarak sabitlenmesidir. Yapı ile duvar arasında boşluk kalmamasına dikkat edilmesi gerekir. Söz konusu boşluklar baca şeklinde çalışarak bir kibritin ters tutulduğunda alevin yanıcı malzemeye doğru temas yüzeyinin artması ile beraber hıza tutularak yanmasına benzer bir şekilde bina yüzeyinde yukarıya doğru alevlenmesine yol açar. Isı miktarı hızla arttığı için söndürülmesi her geçen saniye zorlaşır.

  Bazı uygulamalarda izolasyon malzemesinin örneğin taşyünü yanmaz seçildiği gibi ancak ısı yalıtımı oranının arttırılması ve su yalıtımı amacı ile kullanılan destek malzemelerin, havalandırma kanalı olarak kullanılan cephe ile cephe kaplaması arasındaki petrol türevli malzemelerin, ya da yanıcı PVC pencerelerin ve hatta fitillerinin veya kompozit tür levhaların arasındaki polietilen malzemenin ve her halükarda bu malzemeler arasındaki mevcut boşlukların baca gibi çalışması ile beraber yangın yayılımının hızla gerçekleştiğini görebiliyoruz. 17 Temmuz 2012’de İstanbul Polat TOWER yangınındaki binanın bir cephesinin hızla yanışı bu sebeplerden oluşmuştur. Yine geçtiğimiz yıl henüz imalat aşamasında olan İstanbul Gaziosmanpaşa’daki bir hastanede çıkan yangın benzer sebeplerden başlamış ve yayılmıştır.

  Bugün ısı yalıtımı ( mantolama) uygulamalarında alev alıcı, tutuşma özelliğine sahip ve yanıcı malzemeler maalesef hem de yoğunlukla özellikle eski binaların ısı yalıtımlı hale getirilmesinde kullanılmaktadır. Bununla beraber özellikle su yalıtımı ürünlerin petrol türevinden elde edilmesi sebebi ile bu yalıtımın yanmaz nitelikte yapı malzemeleri arasında hava boşluksuz uygulanması çok önemlidir. Isı, su ve bazı ses yalıtımı malzemeleri iyi niyetle uygulanırken yangın yalıtımı göz ardı edildiğinde faciaya davet çıkarılmış demektir.

  Yeni projeler bugünün mühendislik ölçütlerinde daha iyi tasarım ve malzeme seçimine sahip iken maalesef eski binalarda ve bunların bir kısmı da malesef yüksek katlı olmak üzere risk altında bulunmaktadır. Unutmamalıdır ki Polat Tower, İstanbul’da risk açısından gerekli önlemlerin büyük ölçüde alındığı bir binadır.

  Yangın Yönetmeliği

  Binaların Yangından Korunması’na İlişkin Yönetmelik değişikliği 2007 yılında gerçekleşmiştir. Bu yönetmelik ; dış cephelerin, yüksek binalarda yanmaz malzemeden ve diğer binalarda ise, en az zor alevlenici malzemeden olması esasını getirmiştir. Bununla beraber alevin bir kattan diğer bir kata geçmesini engellemek için de iki kat arasındaki pencere gibi korumasız boşlukları arasına, az 100 cm yüksekliğinde yangına dayanıklı cephe elemanıyla dolu hale getirilmiş bir yüzey oluşturulmasını şart koşmaktadır. Yine yönetmelikte, kolay alevlenen yapı malzemelerinin inşaatta kullanılmasına müsaade edilmemekte, kapasitesi 100 kişiden fazla olan binalarda da iç kaplamalar ile ısı ve ses yalıtımlarının en zor alevlenici malzemeden yapılması gereği belirtilmiştir.

  Dolayısı ile özellikle 2007 yılından önce yapılan, 30 metrenin ve 10 katın üzerinde olan binaların çok büyük kısmı dış cephenin yangına dayanıklılığı açısından yetersizdir. Bununla beraber eski olmakla beraber Enerji Verimliliği Kanunu ve yönetmelikleri ile ısı yalıtımlı hale getirilen eski binaların büyük kısmı da yangın dayanıklılığına sahip değildir.

  Alev ve Yangın Dayanımlı Isı Yalıtım Malzemesi Yok Mudur?

  Tabi ki vardır. Ancak binaların dış cephelerinin gerek mimari gerekse konfor şartlarında uygun malzemelerle en iyi sonucu verecek şekilde dizayn edilmesi ve uygulama yapılması gerekmektedir. Konfor şartları derken şu önemlidir. Bina içinin dış etkenlerden yalıtımı ısı, ses, su, ışık ve yangın yayılımı açısından beraberce düşünülmelidir. Taşyününün aleve ve dolayısı ile yangına dayanımlı olduğunu biliyoruz, ancak uygulamada özellikle ısı yalıtımı ve taşyününün sudan korunması gerekliliği ile taşyününün veya yapıştırıldığı alüminyum ile aradaki su yalıtımı malzemesi ya da kompozit kullanılan levhaların yanıcı özelliği riski arttırmaktadır. Biz Özellikle eski bina malik vekili Siyoder üyesi yöneticilerimize maliyet bütçelerinin kısıtlı olması sebebi ile gerek EPS (Ekspande Polistiren Strafor) gerekse daha iyi ısı yalıtımı ve bununla beraber daha iyi su yalıtımı özelliğine sahip XPS (Esktrade Polistren) kullanımı hususunda bilgilendirme ve uygulamanın önemi sebebi ile şartname hazırlanması ve kontrol desteği vermekteyiz.

  Dış Cephe Yangınlarının Söndürülmesi

  Yüksek katlı binaların dış cephe yangınlarının su ile söndürülmesi çok mümkün değildir. Bu yapıların etrafında oluşan rüzgar ve hava akımları ve suyun püskürtüldüğü mesafe sebebi ile müdahalenin su ile yeterli olması imkansız hale gelmektedir. Yüksek basınçla püskürtülen köpük petrol kaynaklı bu yangınların söndürülmesi için daha etkindir. Yine yüksek binalarda müdahale için kullanılabilen yüksek mesafeli merdivenlerin sayısı Tüm Türkiye’de 20’yi geçmemektedir ve bu merdivenler 20-25 kattan sonra kullanılamamaktadır. Dolayısı ile özellikle bu katların üzerlerinde tasarlanan binaların sadece iç mahallerinin yangın söndürme sistemleri ile donatılması yeterli değildir. Dış cephelerinin de yangın algılama ihbar ve söndürme sistemleri ile donatılması gerekir. Yüksek binalar özellikle bazı bölgelerde yoğunlaşmakla beraber o bölgedeki İtfaiye Araç ve Makine parkının bu yoğunlaşmaya göre plan ve tedarik edilmesi gerekmektedir.

  Yine dış cepheye monteli yada yakınında bulunan bazı makinaların özellikle ısıtma ve soğutma cihazların yüksek kapasitelerinden dolayı bunlarda kullanılan kabloların yanmayan kablolar olması gerekliliği gözden kaçmaktadır. Tüm bu sayılan detaylar Yangın Yönetmeliğine göre Belediyeler tarafından denetlenerek iskan ruhsatının verilmesi sağlanmaktadır. Bu denetimin Belediye’ler tarafından yeterli düzey ve ciddiyette yapılması ilgili bakanlık tarafından denetlenmelidir. Ülkemiz artık kanun ve yönetmeliklere uygun davranmayan kişi ve kurumların cezadan korkacağı bir medeni ülke haline getirilmelidir. Bu arada Yangın Yönetmeliği’ndeki ‘itfaiye görüşü alınır’ maddesinin Nisan ayında iptal edilmesi sonrası oluşacak riskli durumun ortadan acil olarak kaldırılması gerekmektedir.

  Yangın Yalıtımı Nedir?
  Binalarda yangınlar sonucunda meydana gelebilecek can ve mal kayıplarını en aza indirmek için yangın yalıtımı uygulamalarının yapılması gerekliliktir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan malzemelerin çoğu, yanıcı olduğundan yangın tehlikesini artırır. Yalıtım, yangın söndürülene kadar binanın ayakta kalması için taşıyıcı kısımlara ve güvenli kaçış amacıyla oluşturulan bölümlere uygulanır. Dışarıdan yangının sıçramaması için çatı ve cepheler ile kazan dairesi gibi patlama riski olan yerlere yalıtım yapmak da gereklidir. Duman ve ısının yayılmaması için hava kanallarına ve tesisat borularının geçtiği şaft gibi bölgelere de yangın yalıtımı uygulaması gereklidir.

  Yangın yalıtımı ile yapı içerisinde yangının yayılmasını, dolayısıyla zehirli gazların çıkışını geciktirerek yangın mahallinden kaçılması için gerekli zaman kazanılır ve durdurulabilen veya yavaşlatılabilen bir felaket olan yangının zararları en aza indiren bir önlemdir.

  Bahsedildiği üzere dış cephe yangınlarının oluşumu ve yayılımı binanın içinde oluşabilecek yangınların sebeplerinden ve yayılmasından farklıdır. Bununla beraber binanın içinde oluşan yangınlarda pencerelerin zarar görmesi ve camların parçalanması ile beraber dış cephenin de sayılan sebeplerden yanacağı unutulmamalıdır.

  Akıllı Bina Kurtarır Mı? Yangına Karşı Önlemler ve Korunma Faaliyetleri

  Akıllı bina olarak tanımlanan uygulamalar özellikle belli yükseklikten sonra ve binada yaşayan ve trafik halinde olan belirli insan sayısının üzerinde kesinlikle uygulanmalıdır. Yangın merdivenleri sayısı ve niteliği , bu bölgelerde basınçlandırma ve ters hava yaratarak kaçış yollarını güvenli hale getiren sistemlerin, yangın algılama ve ihbar ile beraber çalışan çok dilli anons sistemlerinin, asansörlerin yangın anında en yakın durağa kaçış yollarına otomatik olarak gitmek ve kapılarını açmak sureti ile park ederek duraklamasına ilişkin senaryoların , mahallerin arasındaki özellikle yangın kaçış yollarındaki kapıların yangına dayanımlı olmasının, bina içinde farklı mekanlar arasında yangının yayılması açısından yangın yalıtımının yapılmasının, şaft , kanal ve havalandırma bacalarının yangın yalıtımının sağlanmasının, kaçış yollarının normal zamanda işaretlenmesi ile beraber yaşayan sakinlerde bir algı oluşturulmasının hatta bu işaretlemelerin karanlıkta parlayan boya ile yapılmasının , elektrik sistemi tarafından normal zamanda beslenerek akü ile çalışan uygun korumaya sahip aydınlatmaların bulunmasının tabi ki neticede en önemli konunun insan ve diğer canlıların hayatının korunması olması sebebi ile bina yönetiminin acil durum ve afet senaryolarının binaya özel olarak hazırlaması, en iyimser durumda dahi uzmanlara risk analizinin yaptırılması, sakinlerin ve çalışanların bulunduğu yerlerde bulunan nokta- kaçış güzergahı- tahliye biçimi ve toplanma noktası bilgilerinin temel acil durum bilgileri ile beraber levhalarda ilan edilerek , sakinlerin değişeceği öngörüsü ile 6 ayda bir Acil Durum Tahliye Eğitimlerinin verilerek haberli ve habersiz tatbikatların yapılmasının sağlanması bina çalışanlarına da takımlar kurulması sureti ile 24 saat mevcut olacak şekilde Tahliye-Müdahale-İlk Yardım organizasyonlarının işler hale getirilmesi sağlanmalıdır.

  Bununla beraber tatbikatlarda binada bulunan tüm Acil Durum Sistemlerinin kontrolü sağlanarak, periyodik bakımlarının da aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

  Eski Binalar

  Asıl olarak eski binaların yalıtımlı ve çevreci yapılması gerekmektedir.. ”Eski bina sayısı yeni binalardan çok daha fazla olduğundan” eski binaların enerji kullanımını azaltmaya yönelik çalışmalar ile ısı yalıtımının yapılmak sureti ile enerji verimliliğinin sağlanması bunu gerçekleştirirken de yangın riskinin arttırılmaması çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki ülkemizdeki konutların yüzde 84’ünü oluşturan yaklaşık 13,5 milyon konut her türlü yalıtımdan bihaber ve risk altındadır.

  Netice olarak yeni yasa ve yönetmelikler konusunda her türlü fayda sağlayan, ürün teknoloji, tedbir ve uygulamaları tavsiye etmekte desteklemekte ve bunların uygulanması için de yasal yaptırımlar getirmektedir

  Temmuz 2012-Siyoder

  Ozan ÖZEN Ceyhun BAŞ

  İşletme Mühendisi – Emlak Yöneticisi İşletme Lisansı

  Enerji Yöneticisi -İş Güvenliği Uzmanı İş Güvenliği Uzmanlığı Yüksek Lisans

  Başkan – SİYODER Başkan Yardımcısı- SİYODER
  siyoder.org danalıntıdır bırde bunu okuyun

 21. Alev 19 Kasım 2013 at 13:54 - Reply

  Admin: iletişim formunuzdaki güvenlik kodunda sorun var. defalarca girdim hala yanlş diyor. form kullanılamıyor.
  Bilginize.

 22. GAYE 16 Nisan 2014 at 09:53 - Reply

  700 m2 ye yakın dış çephe mantolama işimiz var. ankara etimesgut ilçesinde. kaça malolur. 5 yada 6 mm lik malzeme.şimdiden teşekkürler…

  • admin 21 Nisan 2014 at 07:00 - Reply

   gaye hanım mantolama fiyatı almak için sitemizin mantolama talep formunu kullanabilirsiniz üretiçi ve uygulayıcı arkdaşlar online bu tür taleplere cevap vermektedirler

 23. ihsan 09 Haziran 2014 at 19:21 - Reply

  En iyi ve en doğal ve sağlıklı dış cephe yalıtım malzemesi MANTAR dır. Mantar ağacı zmanında Mersin ilimizde yetiştirilirken şimdi ülkemizde bu ağaç yok. Almanyada 1960 yılında mantarla yapılmış dış cephe yalıtımlı bina bulunmuş ve mantarın hala aynı özelliklerini koruduğu görülmüş, ayrıca mantar binanın nefes almasını da sağlayan çok doğal bir koruma olduğu bilinmektedir.
  Köpükle yapılan yalıtımda bina nefes alamaz ve eger odalarınızı havalandırmazsanız, 2-3 gün içinde evde farklı acı/nemden dolayı olanı demiyorum) bir kokuyla karşılaşırsınız.
  Mantar en çok Portekizde üretilir ve ithali halinde pahalıya gelir ancak portekizde yularıda verilen m2 fiyatlardan %30 gibi pahalı olmasına rağmen uzun ömrü ve doğal olması iyi yalıtması sebebiyle kesinlikle verilen parayı hak eder.

 24. ahmet 01 Ekim 2014 at 13:16 - Reply

  Yaklaşık 2800m2 alanda weber marka malzeme 6cmlik plakalar kullanılarak ısı yalıtımı yapılması işi bize kaça mal olur.İlginiz için teşekkürler.

 25. max wang 27 Ocak 2015 at 04:53 - Reply

  Merhaba
  Sıva Donatı Filesi and Derz Bandı FACTORY from CHN.
  Contact me,let’s talk details.
  max.wang@cnyongu.com
  whatsapp+8613952928298

 26. murat 04 Şubat 2015 at 00:05 - Reply

  Dış cephe montalamada kampanya 36 ay taksit imkanı Türkiye yenin 81 iline hizmetimiz vardır
  gsm:05327481483
  tel:02165277671

 27. murat 04 Şubat 2015 at 00:08 - Reply

  Montalamada devrim

  senetle 36 aya peşin fiyatına taksit

  10 yıl garanti

 28. murat 04 Şubat 2015 at 00:13 - Reply

  DIŞ CEPHE mantolama MALZEME | İŞÇİLİK FİYATLARI
  FİLLİ BOYA CAPATECT DALMAÇYALI : 34 TL + KDV
  MARSHALL THERMOS : 32 TL + KDV
  POLİSAN EXELANS mantolama : 34 TL + KDV
  İZOCAM mantolama : 33 TL + KDV
  FİLLİ BOYA EXPERT BEYAZ KÖPÜK : 33 TL + KDV
  TECHNO GRİ KARBONLU mantolama : 28 + KDV
  Dow Mavi Kale mantolama 4 Cm M2 Fiyatı :

 29. cihangirogluyapi@gmail.com 04 Şubat 2015 at 00:20 - Reply

  cihangirogluyapi.com

  kampayalarımız devam edıyor

 30. cihangirogluyapi.com 04 Şubat 2015 at 00:31 - Reply

  Hizmetlerimiz
  montalama
  kara sıva
  ince sıva
  alçi sıva
  saten sıva
  tuğla
  şap
  dekaratif mineral sıva
  yağlı boya
  silikonlu dış cephe boyası
  iç cephe boyası
  çatı aktarma sıfır çatı tadilat
  drenaj
  bahçe düzenleme

  0216 527 76 71-0532 748 14 83

 31. cihangirogluyapi.com 04 Şubat 2015 at 00:37 - Reply

  2015 montalamada devrim Türkiye yenin 81 iline hizmetimiz vardir.

  peşin fiyatına 2aydan 36 aya kadar taksit inkani
  0532 748 14 83
  ücretsiz keşif

 32. erkan 14 Şubat 2015 at 13:08 - Reply

  Bodrumda yasiyorum, iki katli evimize mantolama yaptirmayi planliyoruz, Onerilen mantolama kalinligi nedir. cevaplariniz icin tesekkurler

 33. nohgcoy 15 Mart 2015 at 11:53 - Reply

  dış cehpe ısı yalıtımı yaptırıyorum pencereler metrekareye dahilmi değilmi? 80m.kare tümü 10m.karesi pencere var ben 70 diyorum usta pencerelerle birlikte 80m.kare diyor.lütfen bir bilen bu soruma cevap versin.

  • admin 17 Mart 2015 at 09:26 - Reply

   Dışcephe uygulamalarında pencerelerde boşluk düşülmez

 34. gizemli 18 Mart 2015 at 11:00 - Reply

  İstanbul tuzlada oturuyorum peşin fiyatına taksitle mantolama ve çatıyı birlikte malzemerliyle beraber yapabilecegim usta arıyorum. Anadolu yakasida olabilir iletişime gecerlerse çok memnun olurum selametle

 35. dekorax yapı konya 30 Mart 2015 at 08:09 - Reply

  Konya ve çevresi illerde,ısı yalıtımı, su yalıtımı ,yangın yalıtımı ve çatı aktarma işlerinde uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.Mikail Kazanlı

 36. dekorax yapı konya 30 Mart 2015 at 10:12 - Reply

  Mantolama işlerinizi en uygun fiyata 6-9-12 taksitlerle
  garantili yapıyoruz.Keşiflerimiz ücretsizdir.Bizden fiyat almanızı öneririz.Teşekkürler. Mikail Kazanlı

 37. ismail arabacı 31 Mayıs 2015 at 14:04 - Reply

  Bartın ve çevresinde mantoloma fuga mantoloma söve alçı sıva stropiyer asma tavan çatı her türlü boya ve tadilat işlerinizde hizmet veriyoruz.
  İrtibat İsmail Arabacı 05327472423

 38. Uğur 23 Haziran 2015 at 09:39 - Reply

  Binamızın duvar alanı 2100 metrekare bunun 970 metrekaresini pencereler oluşturuyor. Hesaplama yapılırken pencereler düşülmesi gerekmiyor mu? Bize bulunduğumuz şehirde bir yalıtımcı pencereleri de metrekare hesabında sayıyoruz derken diğer bir yalıtımcı onu içinde hesaplamıyoruz dedi. Normalde bu şekilde 970 metrekare zararımız olmuyor mu? Kullanılmayan metrekare neden metrekare hesabına katılıyor? İşin doğrusu nedir?

 39. Uğur 02 Temmuz 2015 at 20:56 - Reply

  Değerli site yönetimi ve yalıtım ustaları. Biz apartmanımıza yalıtım yaptırmak istiyoruz. Fakat aklıma takılan bir soru var. İki ayrı yalıtımcıdan teklif aldık. Bir tanesi pencereler içinde dahil olur deyip m2 39 dan, bir tanesi pencere içinde dahil olmadan m2 48 den olur dedi. Şimdi 2100 m2 alanın 980 m2 si pencere boş alanı geliyor. Buna göre 48 olan daha pahalı görünürken 39 olan daha pahalı çıkıyor. Pencerelerin dahil olması doğru bir şey mi? Yapılmayan malzeme neden müşteriden alınmaya çalışılıyor. Pencere kenarlarında işlem oluyor diyorlar. Diğer yapılan apartmanlarda pencere kenarındaki işlemlere bakıyorum. Giden malzeme o kadar değil. Bu haksızlık değil mi? Bir de 980 m2 yi düşünün neredeyse bir dönüm yer ediyor. Bu kadar alan döşenmeden fiyata dahil edilmesi hakkaniyetli mi? Biz bu yaz yalıtım yaptıracağız ama bu konu kafamızı karıştırdı. Uygun fiyat teklifi ve bu konu hakkında görüşleri olan varsa paylaşımlarınızı bekliyorum.

 40. İbrahim ulusoy 08 Ağustos 2015 at 21:16 - Reply

  Selamin aleykum
  Ben fransada montalama yapiyorum kismet olursa turkiyedede yapmak istiyorum.
  Oncelikle m2 hesaplamalarinda pencere olayini aciklamak istiyorum kesinlikle bos olarak gorulmez cunki cepheden cok ugrastirir temiz iscilik ister avrupada cepheye 16 cm lik izalasyon pencereye 2 veya 4 cmlik izalasyon kullanilir tabiki daha yuksek cm ler var ama cepheye minimum 14 cmlik izalasyon kullaniliyor uygunuda odur ozellikle turkiyede binalar yuksek bence 12 katli bi binaya 18 cm lik pencere iclerine 4 cm lik izalasyon kullanilmali suan benim tahminim ince izalasyon kullanilmasinin nedeni 50 yil sinra yenilenecek olmasindandir belki 20 yil icinde cunki fransada 50 yil once ve oncesindede yapilan isler maximum. 8 cm mis 5 yildir o 8 cmlik isler degisiyormus suanda minimum 14 cmlik izalasyonlar file uygulamasi mineral uygulamasida farkli avrupada turkiyede daha sistem tam oturmamis kismet olursa kayseriden bi santiye ile baslayip sistemi yonlendirmeyi dusunuyorum.
  05071773514 ibrahim ulusoy kayseri
  0033667088523 lyon

 41. Mustafa 10 Ağustos 2015 at 23:46 - Reply

  Fiili boya Capatech dalmaçyalı 4 cm lik mantolama malzemesi takım halinde uygun fiyata elimizde mevcuttur ilgilenen uygulamacı arkadaşlar iletişime geçebilir

 42. mustafa 10 Ağustos 2015 at 23:54 - Reply

  Fiili boya Capatech dalmaçyalı 4 cm lik mantolama malzemesi takım halinde uygun fiyata ve faturalı olarak elimizde mevcuttur ilgilenen uygulamacı arkadaşlar iletişime geçebilir
  532 2478962 mustafa-19-75@hotmail.com

 43. yunus aytekin 22 Ağustos 2015 at 07:35 - Reply

  uzman yalitim dişcepe yalitim ve cadida uygun fiyat ve uzman kadromuzla emrinizdeyiz arayin 02242475128

 44. yunus aytekin 22 Ağustos 2015 at 07:41 - Reply

  bakiyorum yorumlara herkes yalitim ci olmuş maşallah hiçde alakalari yok mazeme detayine giriliyor ama desısı kac yoğünlüğü ne uygulama şekli nasil soran yok oh ne güzel boyle bir iş olmaz doğrü adres biziz arayin tam detayli bilgiyi verelim olcum lerinizi cikaralim fiyat farki uygulamada teminatlarimizi görün karari siz deyerli müşterilerimiz sonra verin vade yapilir 02242475128 05368278106

 45. yunus aytekin 22 Ağustos 2015 at 07:45 - Reply

  uğur kardeşim haklısın boşluk düşmesi gerek hakda o montalama yapilmayan kısımlarin boya parasi alinir ama saygilar

 46. sami turan 04 Kasım 2015 at 20:43 - Reply

  Avusturyadayim 28 senidir insaat ustasiyim daha dun basladiniz masallah hemen ogrenmissiniz burada amelelik yaptirmazkar size Burda 14 ile 20 cm yapiyoruz en az 20sene geridesiniz

 47. Yalova Çınarcık 17 Kasım 2015 at 02:21 - Reply

  2 Kat 12 daire
  1000 m2 mantolama +
  Bina içi boya +
  Çanaklar çatıya.

 48. bülent avcı 19 Kasım 2015 at 13:10 - Reply

  slm bende 20 yıldır içcephe alçı-ithal boya ve dış cephe mantolama işlerini yapıyorum mantolama yaptırmak istyenlerin bence dikate alması gereken unsurlar kulnılcak mlzmenın yogunlugu ,kalınlıgı,karbonlu oluşu XPS mi,EPS mi,uygulama şeklı , hangi marka mlz.kulancağını ve yerinde ölçü aldırarak toplam rakam üzernde değerlendirme yapması gerekir en kaliteli ürün ile sıradan bi mlzeme arasnda en az 10tl kadar fark var bu şekilde kandırılmadan yangına dayanıklı daha uzun ömürlü iş yaptırmış olacaklar.Detaylı bilgi ve yerinde ücretsiz keşif hizmeti almak için..0536 712 60 57 ulşabilirsiniz…..

 49. Erhan 05 Şubat 2016 at 17:34 - Reply

  Arkadaslar ankara sincan civarinda montalama yapilir ininayla guvenle yapilir 0533 688 29 51 aramanizi bekliyorum

 50. ÖZ EMİROĞLU İNŞAAT 16 Şubat 2016 at 07:57 - Reply

  ÖZ EMİROGLU İNSAAT OLARAK İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA YÜZLERCE REFERANS FİRMALARIMIZLA VE KALİFİYELİ USTALIK BELGESİNE SAHİP EKİBİMİZLE HİZMET VERMEKTEYİZ.
  KEŞİF İÇİN:
  0507 148 48 47

 51. Murat hasdemir 29 Mart 2016 at 19:53 - Reply

  Kullanılacak malzeme miktarı doğru ama fiyatlara aldanmayın şu anki fiyatlar m2 50 den aşağı yok ordaki fiyatlar eski tarih

 52. Mehmet aslan türk 07 Nisan 2016 at 18:05 - Reply

  Merhaba arkadaşlar mantolama işiniz varsa yer mekan il ilçe fark etmez ekibi miz 6 kişiden ulusuyor no 05466903404

 53. Osman 11 Nisan 2016 at 20:32 - Reply

  Merhaba Arkadaşlar Cerkezköy’de
  700 m2 Dış cephe 4 cm izalasyon yaptıracam
  bana paket fiyat sunabilecek bir ekip varmı?
  işçilik ve Malzeme birlikte hesaplanmalı.
  Malzemede Yapıştırıcı ve boyanın kaliteli olması gerekiyor bu iki uruna dikkat ediyorum.
  Saygılar

  • çağlar inşaat 21 Temmuz 2016 at 12:50 - Reply

   Değerli site ziyaretçileri,

   fiyat teklifleri ve ücretsiz keşif için lütfen,

   0536 840 46 19 numaralı telefondan ulaşınız.

   Yuvanızda huzurlu ve sağlık bir ömür dileğiyle.

   Çağlar İnşaat

 54. Ozturk insaat 14 Mayıs 2016 at 21:34 - Reply

  Firma istanbul .subeleri bulundugu sehir istanbul .ankara kastamonu .dis cehpe montala cati yapimi ic dis alci boya anahtar teslim ..filli boya .ve polisan anabayisidir sirketimiz .
  Bize ulasmak isterseniz meil veya telefon edebilirsiniz.
  05375546383 zafer kaya

 55. ibrahim 08 Temmuz 2016 at 11:53 - Reply

  kocaeli gebze istanbul bolgesinde malzemeli dis montalama firmasiyiz tel 05320124020

 56. çağlar 21 Temmuz 2016 at 12:43 - Reply

  osman bey,

  filli boya malzemesi kullanmaktayız.işçilik+malzeme KDVdahil 55 tl olmakla birlikte sorunsuz ve mükemmel hizmet kalitesi sunmaktayız.eğer düşünürseniz 0536 840 46 19 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.saygılar iyi günler dileriz.

 57. Muharrem şahin 15 Ağustos 2016 at 17:04 - Reply

  Merhaba hocam ben muharrem şahin Afyonkarahisar da bulunan 300m 2.dairemi yalıtmı yaptırmak istiyorum herşey dahil kaç liraya maal olur teşekkür ederim

Yorum Yaz »