MODERN ÇATI MODELLERİ

admin 28 Ocak 2012 1
MODERN ÇATI MODELLERİ

Çatı kaba bir bakışla bir evin yüksek yerini örtmek amacıyla yapılan malzemedir fakat çatı örtüsündeki bazı hataların yapının diğer boyutlarında da sorunlar oluşturacağından dolayı çatı önemli bir işleve sahiptir.
Çatılar bir binanın yapımından sonra ulaşılması en zor olan noktaları olmalarından dolayı yapımı esnasında kaliteli sağlıklı ve estetik olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Günümüzde modern mimarinin önem kazanması gelişmesiyle modern çatı modelleri de ön plana çıkmıştır.

Modern çatı modelleri estetik güzelliğe ve binayla uyuma dikkat edenler için klasik villa çatı modelleri, ısı yalıtımı ve az maliyet isteyenler için klasik kiremit çatı modelleri, dayanıklılık ve bir ömür boyu bakım istemeyen sağlam çatılar düşünenler için shingle ve kumlu mebran çatı modelleri, hoş bir görüntü için tonoz çatı modelleri, dayanıklılık önemli ancak estetik de önemli diyenler içins sandwich panel çatı modelleri, farklılığa önem verenler için kapı önü ve kış bahçesi çatı modelleri, ısı yalıtımı ve güzellik en güzeli diyenler için de cam çatı modelleri ve her şekilde üretilme özelliğine sahip olan bakır çatı modelleri olarak çeşitlenmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

One Comment »

  1. adnan 11 Şubat 2012 at 11:20 - Reply

    çatı adeta evin üstünü örten bir yorgan gibi. çatı ne kadar güzel ve estetik oluyorsa. aynı zamanda dayanıklı ve sağlıklı oluyorsa ev de o derece güzel estetik dayanıklı ve sağlıklı oluyor. çünkü çatıdan ufak bir suyun sızması ya da çatının soğuk havayı engellemede yetersiz kalmadı. evin içerisindeki ısının çok kolay bir şekilde kaybolmasına sebep oluyor. çünkü ısı yükselerek yayıldığı için çatı daki yerlerden rahatlıkla kaybolabiliyor.

Yorum Yaz »