Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Mantosıva

Isı Yalıtımı 5 Aralık 2011

Dış Cephe Manto Sıva

Manto sıva, anorganik maddelerden olup;  mineral oluşu nedeniyle yüksek ısıda özelliğini kaybetmez, yangının sıçramasını ve alev almasını önler. Yapısında açık ve kapalı binlerce hava boşluğu olması nedeniyle hafiftir.Bu özellik ,Manto sıva ya olağanüstü ısı yalıtım özelliği kazandırır.Benzersiz bir ses yutucu özelliği vardır.Mineral yün ve gözenekliğin bir sonucu olarak Manto sıva ,yüksek frekanslı ,darbeli sesleri yutar ve etkisiz hale  getirip yalıtır.

Kararlı kimyasal yapısı sayesinde kimyasal reaksiyona girmez, nötr bir ürün olduğunda suda çürümez, küflenmez.Korozyon ve paslanma yapmaz,mikroorganizmalar tarafından tahrip edilmez.

Manto sıva Üstünlükleri

-Evinizi ,iş yerinizi kışın sıcak,yazın serin tutar.

-Isıtma ve soğutma giderlerinizden   %50 ye varan tasarruf sağlar.

-Steril ve tabii maddelerden üretildiğinde sağlığa zararlı değildir.

-Hafiftir, bina yükünü azaltır

-Binanızı,kırmadan delmeden filesiz,dübelsiz tek ürünle mantolama yapar.

-Uygulaması çok kolaydır, işçilik ve zamandan % 40 a varan tasarruf sağlar.

Ses yalıtımını sağlar, su geçirimsizdir

-Manto sıva uygulandığı yüzeylere estetik ve modern bir görünüm kazandırır.

 

Teknik Özellikleri

Isı iletkenlik                 : 0.073 kCal/mh 0C

Ses yalıtım yapısı        :22 db(2cm/500hz)

Yanıcı sınıfı                 :yanmaz ,A1sınıfı

Su emme oranı           :0,3% (<10)

Yapışma mukavameti :1,5 N/mm2

Eğilme dayanımı         :8kgf/cm2(>4)

Kuruma süresi            :20c 8 saat

Tam kuruma süresi     :20c 4 gündür

Yoğunluk                    :400 kg/m3

Görünümü                  :Beyaz

Uygulama sıcaklığı      :+5 /+35 c

Tüketimi                     :4-4,5 kg/m2/1cm

Uygulanabilir kalınlığı  :1,5- 3 cm

Tatbikat yöntemi         : Çelik mala veya püskürtme makinası ile uygulanır

Uygulandığı Yüzeyler  : Brüt beton,tuğla,ytong,sıva ve benzeri minerallik esaslı yüzeylere uygulanır

Ambalaj Şekli             :20 kg lik Kraft Torba

Depolama Ömrü         :kuru bir ortamda depolandığında  bekleme ömrü 12 aydır.

Uygulama Tekniği

Manto sıva, Kaba sıva yapım tekniğiyle uygulandığından dolayı her tür eski veya yeni binaların dış ve iç yüzeylerinde kullanılan bir ısı yalıtım mantolama sıva sistemidir.

 Isı yalıtımı

Manto sıva evinizi, binanızı kışın sıcak yazın serin tutar.Enerji giderlerinizden %60 a varan tasarruf sağlar.

Bileşiminde bulunan  moleküler karbon sayesinde refrakter bir özellik kazanmış olup ısı dalgalarını geriye yansıtarak ısı kaybını önler.

Yangın yalıtımı

Manto sıva A1 sınıfı yanmaz bir yalıtım üründür. Anorganik maddelerden üretilmiş olup;  mineral oluşu nedeniyle1000arda bile özelliğini kaybetmez, yangının sıçramasını ,alev almasını ve yayılmasını önler c gibi yüksek ısılarda bile özelliğini kaybetmez, yangının sıçramasını ,alev almasını ve yayılmasını önler.

Ses yalıtımı

Manto sıva Akustik bir üründür.Bileşiminde anorganik maddeler , yapısında açık ve kapalı binlerce hava kabarcığı olması sebebiyle benzersiz bir ses yutucu özelliği vardır.Yüksek frekanslı ,darbeli sesleri  yutar ve etkisiz hale getirir .Bu özellik manto sıva ya eşsiz bir  ses yalıtım sağlar.

Su yalıtımı

Manto  sıva su iticidir.Bünyesinde kullanılan su itici silikon katkı maddeleri sayesinde en etkin su geçirmezlik özelliğine sahiptir.Buna bağlı olarak diğer klasik yalıtım sistemlerine göre  teneffüs edebilme kabiliyeti çok yüksektir.bünyesinde rutubet ve küf tutmaz. Uygulandığı yüzeylerde terlemez ,küf ve rutubet  oluşumunu engeller

Çevre ve sağlık için

Manto sıva doğaldır ,%100 doğal malzemelerden üretilmiş olup insan ve çevre sağlığı açısından olumsuz hiçbir etkisi yoktur. Ekoloji ve çevre- dostu  bir yapı malzemesidir.C02 yayılımı minimum düzeyde olduğundan küresel ısınmaya neden olmaz

Ekonomi ve konfor için

Manto sıva diğer yalıtım sistemlerine oranla ekonomiktir. Uygulaması çok kolay olduğundan dolayı  işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.

Manto sıva %100 yerli ham maddelerden üretildiği için  ülke ekonomisine önemli katkılar sunar.Uygulandığı mekanlarda nefes alıp verir ve buhar geçirgenlik kabiliyeti çok yüksektir. Binanıza,evinize estetik ve modern bir görünüm kazandırır..

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

  

Gösterim istatistikleri : toplam 12 gösterim, bugün 2 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Mantosıva”

 1. manto sıva ısı yalıtım için önemli malzemelerden birisi. ısı yalıtımı olmayınca evin içinde yaktığınız yakıt soğukta eriyip gidiyor. o yüzden mantosıvayı ihmal etmeyin.

 2. manto sıva malzemesi ısı yalıtımı ses yalıtımı angın yalıtımı gibi özellikleri bünyesinde barındıran önemli bir ürün. manto sıva uygulamasının uygulama işlemi de daha büyük mantolama işlemlerine oranla daha prtik ve kolay denileilecek düzeyde. binaya zarar vermeden rahat bir şekilde uygulanabilen manto sıva aynı zamanda hafif olması gibi bir avantajı da bünyesinde barındırıyor. ısı yalıtımı başta olmak üzere tüm yalıtım sistemlerinin önemli olduğu bu zamanda manto sıva uygulaması da tavsiye edilebilecek özellikte.

 3. bayram karaaslan - 21 Nisan 2016 @ 13:05

  Urununuzu kullanmak istiyoruz telefon numaranızı alabilirmiyiz

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]