Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Mantolama Sözleşmesi

Mantolama 19 Ocak 2012

M A N T O L A M A   S Ö Z L E Ş M  E S İ
Madde:1
TARAFLAR :İşbu mukavele bir taraftan  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….…………..adresinde mukim binanın [Kat malikleri   kurulu adına/ Yönetici] olarak,……………………………. arasında  aşağıdaki koşullar altında yapılmıştır.
Bu sözleşmede taraflardan mezkür binanın yöneticiliği   İŞVEREN ve …………………………………………………………………………………………………………………..  Firması   TATBİKATÇI olarak kısaca anılacaklardır.

Madde:2
İŞ’İN KAPSAMI : ……………………………………………………………………………………………………………………… adresindeki binanın dış cephelerine  onarım, mantolama, çatı dik ve yatay oluklarının değişimi ve iç ve dış boyama, yapılmasıdır.
Bu anlaşma çerçevesinde tatbikat yapılacak yerler şunlardır:
a. Bina cephesinde sıva veya mozaik kaplı satıhlar.
b. Bina konsol çıkma altı.
c. Bütün baca,asansör kulesi ve aydınlık çıkmasının dışları.
d. Açık balkonları kapalı balkonlar gibi mütala edilecektir.
e. Çatı ve/veya teras parapet duvarlarının üstlerindeki
çatlaklar ile bunların iç’e bakan kısımları.

Madde:3
TATBİKATIN MAHİYETİ :
1. Binanızın dış cephelerine iskele kurularak mevcut cephe  kaplamasındaki kabarmış ve pullanmış adherasyonunu kaybetmiş  kısımların peşinen kazınması ve ekli teklifte belirtilen teknik şartlar uygulanacaktır.

2- Bina cephesindeki büyük ve hareketli çatlakların ise % 300 uzama  katsayısına sahip sentetik elyaf armeli olarak sıvı plastik  uygulanması.
3- İşe başlanıldığı tarihten en son iskelelerin toplanması gününe kadar gece için apt. yönetiminin onayını alarak bekçi bulundurulacaktır. Maliyeti taraflar arasında eşit bölüşülecektir.
4- Üçüncü kişilere ve binaya verilecek her türlü zarardan tatbikatçı firma muhatap ve sorumlu olacaktır. Ayrıca SSK ile ilgili bu iş için her türlü ilişkinin muhatabı tatbikatçı firma olacaktır.
5- İç ve dış boya rengi için binanın yönetiminden onay alındıktan sonra başlanacaktır.
Madde:4
İŞ’E BAŞLAMA TARİHİ : işbu sözleşme çerçevesinde tatbikatçı mücbir sebepler dışında   iş’e en geç   ………………………………………………….. gününden itibaren başlayacaktır.
Madde:5
İŞ’İN TESLİMİ : Tatbikatçı mezkür iş’i  iki ayda teknik şartlara  uygun olarak bitirecektir. Mücbir sebepler dışında gecikilen   her gün için tatbikatçı ………………… YTL.- (yazı ile) ödemekle yükümlüdür.
Madde:6
TATBİKAT:
A •    Kullanılacak bütün malzemeler imalatçıların   gösterdikleri   ve Bayındırlık Bakanlığı Teknik şartnamelerine  uygun olarak en  itinalı bir biçimde tatbik edilecektir.
B •    işveren tatbikat gereği olan su, elektrik gibi hizmetlerin  temini ile yükümlüdür.
C •    Tatbikatçı söz konusu  inşaatta işverence tasvip  edilmeyen işçileri çalıştıramaz, işçilerini gece barındıramaz.
D •    Tatbikat süresince tatbikatçı bütün emniyet tedbirlerini  almak ve aldırmakla yükümlüdür. işveren bu konuda   kendisine yardımcı olur.
Madde:7
İŞ’İN  BEDELİ : İşveren ve tatbikatçı yukarıda belirtilen işlerin yapılabilmesi için  (gerekli malzeme, malzeme zayiatı, alet edevat giderleri, iskele kiraları, kurup sökme masrafları, her türlü nakliyeler, işçilik, genel giderler ve firma kar’ı dahil) ,KDV hariç işlerin tamamı için Ek Teklifte belirtilen birim fiyatın son ölçümle bulunan değer’e anlaşmışlardır.
Madde:8
ÖDEME ŞEKLİ : Teklifte belirtildiği gibi, %20 işe başlamada bir hafta içinde, %20 iş ortası, bitiminde %40, kalan kesin kabulden bir ay sonra ödenir.
Madde:9
RENK SEÇİMİ :  İşveren ………………………………………………………………………  Firmasına ait renk kartelasından yapığı rengi uygulayacaktır. Uygulamada işverenin tespiti doğru kabul edilir.
Madde:10
TEK TARAFLI FESİH : İşveren inşaat mahallini zamanında teslim etmez, ödemelerini zamanında yapmaz veya bu mukavelede belirtilen işlerin bir veya bir kısmının yapılmasından  vazgeçerse,  tatbikatçı bu mukaveleyi tek taraflı olarak fesih edebilir, zarar ve ziyanını talep edebilir. Anlaşmazlık durumunda yetkili mercii İstanbul-Kadıköy  mahkemeleridir.
Madde:11
İZİN VE YASAL DEĞİŞİKLİKLER :
a.     KDV oranlarının değişmesi veya kanunen zaruri yeni  vergilerin konması  işverene aynen yansıtılır.
b.     İnşaat mahallinde uygulama  yapılması  için gerek komşulardan gerekse resmi makamların talep edeceği izin belgeleri,  alınması ile işgaliye veya sair nam altındaki taleplerin karşılanması  tatbikatçıya aittir.
c.      Tatbikatçı ayrıca bir izne gerek kalmadan mezkur binanın ismini ve adresini  kendi referans listesinde  yayınlayabilir.
Madde:12

SÖZLEŞME Tarihi :

İŞVEREN                                                              TATBİKATÇI
Firması Adına:

 

Gösterim istatistikleri : toplam 1640 gösterim, bugün 3 gösterim

  

Yorum - “Mantolama Sözleşmesi”

 1. bu cok iyi oldu teşekkürler bende nasıl sözleşme yapıcam diye düşünüp duruyordum

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]