Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Mantolama Nedir?

Mantolama 9 Aralık 2011

Mantolama kavramı son zamanlarda oldukça fazla karşımıza çıkmaya başladı. Bunun nedeni, evine değer veren ve ekonomi yapmaya çalışan ev sahipleri gösterilebilir. Mantolama kavramının neden yapıldığına geçmeden önce mantolama nedir ona bakalım. Mantolama yalıtım amaçlı olarak binalara giydirilen dayanıklı malzemelerdir. Mantolamanın genel olarak iki tane işlevi vardır: Isı yalıtımı ve ses yalıtımı.

Mantolama işlemi uzman firmalar tarafından aşamalı olarak yapılmaktadır. Mantolama işlemi sonunda bina ısı ve sese karşı daha az geçirgen bir yapıya bürünmekte ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Zaten ülkemize geliş amacı da ekonomi sağlaması olarak gösterilebilmektedir. Özellikle doğalgaz sistemi olan evlerde çok sık rastladığımız mantolama sistemi çok fazla ısı tasarrufu yapmakta ve kendisini bir süre sonra amorti etmektedir. Ayrıca mantolama sistemlerini evin dış cephesini rüzgar, yağmur gibi doğa olaylarına karşı koruduğu da söylenilebilir.

Mantolama dış ve iç cephe olmak üzere yapılabilmektedir. Mantolama işlemi sonucunda binanın dış yüzeyi, kolonları, kirişleri ve diğer bölümleri dayanıklı ve yalıtımlı bir hal almış olmaktadır.

Cebine iyilik yapmak isteyenlerin mantolama işini bir an önce yaptırması faydalı olacaktır.
Binanızın Mantolama Malzemesini  Hesaplamak İçin Tıklayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

     

Gösterim istatistikleri : toplam 15 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Mantolama Nedir?”

 1. valla özellikle kışın soğuk yazın sıcak bir yerde ise binanız mantolama artık şart. ısıdan çok iyi tasarruf edersiniz.

 2. ömer kork - 11 Şubat 2012 @ 18:58

  mantolama kabaca tarif etmek gerekirse bana göre binanın dışını yorganla örtmek. tabi bu tanım sadece kış mevsimi için geçerli. yaz mevsimi de mantolama bizi istenmeyen aşırı sıcaklardan korumaktadır. mantolama sistemlerini binamız doğal gaza geçtikten sonra döşettirdik. daha öncesinde kömürle zor ısınan bina mantolama uygulaması yapıldıktan sora doğal gazla rahat bir şekilde ısınmaya başladı. mantolama sistemini herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

 3. Fiyat listelerinizi tam detaylısı istemekteyiz teşekkür

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]