Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

MANTOLAMA MALİYETİ

Mantolama 29 Ocak 2012

Mantolama maliyetleri için kesin rakamlar söylemek pek mümkün değildir. Fiyatlar çeşitli özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Bu özellikler yapının yeri, oradaki hava koşulları, kullanılan malzeme, yapının mantolamaya uygunluğu, yapının boyu, alanın uygunluğu ve firmadan firmaya değişecek olan işçi maliyetleridir. Ancak kaba bir ifadeyle mantolama işleminin binanın toplam maliyetninin yüzde ikisi ile yüzde beşi arasında değiştiğini söylemek mümkündür. İlk bakışta bu fiyat biraz pahalı gelse de mantolanan binanın ısı yalıtımı ve tasarrufu konularında kendisini iki ile üç yıl arasında amorti düşünüldüğü zaman çok fazla maliyetli bir durum olmadığı görülmektedir.
Mantolama dı ş  cepheye yaptırılmalıdır metrekare fiyatı 30 lira ile 50 lira arasında değişmektedir. Bu fiyatın altında veya üstünde verenlere tüketicilerin dikkat etmesi gerekmektedir. Bu işlem uzman kişilerce yapılmalıdır. Bina yalıtımında büyüklüklerine göre daire başı iki bin lira ila beş bin lira arasında değişmektedir. Yüzde elli civarında tasarruf sağlayan mantolama maliyetini iki yıl içerisinde çıkarmaktadır.

Mantolama maliyeti çıkarttırırken teklif aldığınız firmanın referanslarını, çalışmalarını ve ticaret odasına kayıtlı olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Çok yüksek ve düşük fiyat verenlere dikkat edilmelidir.

 

  

Gösterim istatistikleri : toplam 106 gösterim, bugün 1 gösterim

  

2 Adet Yorum - “MANTOLAMA MALİYETİ”

 1. Nurcan Yayla on 22 Ağustos 2013 @ 13:53

  iki bin lira ila beş bin lira arasında değişen miktar nasıl oluyorda iki üç yolda amorti ediliyor.

  Biz 5 bin lira verdik mantolma için doğalgaza yıllık ödediğm para 600-700TL. kendini amorti etmesine imkan yok.

  3 bin TL’yede yaptırsaydık yine zardaydık, 10 yılda %50 tasarrufla 3 bin tl amoti edebilirdik, ki %50 tasarruf edileceği de süpheli. 10 yılda amorti edebileceğimiz parayı peşin peşin veriyoruz.

 2. mantolama hakkında bayadır araştırma yapıyorum. şu bir gerçek ki maliyetini iki ya da üç yıl içerisinde kurtardığı büyük bir geçek. çünkü bu sene ısınmak için evimde önemli paralar harcadım. mantolamanın maliyeti hakkında verdiğiniz bilgiler göz önüne bulunduruldurulduğnda mutlaka kısa zamanda yaptırmanın grekli ve faydalı olduğu açıkça görülüyor. paylaşımlarınız için teşekkür ederim. bu yıl evimi mantolatmayı düşünüyorum.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]