Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

Mantolama 6 Mayıs 2014

Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz

IZOCAM
Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir.

Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. 1986 yılında Tarsus’ta ikinci bir camyünü fabrikası 10 bin ton/yıl kapasiteyle kurulmuş, 1992 yılında kapasite iki katına çıkartılarak 20 bin ton/yıl’a ulaşılmıştır. Tarsus’taki fabrikanın kapasite artışı nedeniyle Gebze tesislerindeki üretim 1993 yılında taşyününe çevrilmiştir. 10 bin ton/yıl olan kurulu kapasite, 1997 yılında 15 bin ton/yıla çıkarılmıştır. Halen; camyünü tesislerinde 55 bin ton/yıl, taşyünü tesislerinde ise 75 bin ton/yıl kapasiteye ulaşılmış olup, İzocam sahip olduğu Mineral Yün Üretim Kapasitesi ile açık ara Pazar Lideridir. İzocam camyünü ürünleri, Isover Saint-Gobain lisansı ile taşyünü ürünleri ise Isover Saint-Gobain G+H lisansı ile üretilmektedir.

İzocam, 1982 yılında Gebze’de kurulan tesisi ile genleştirilmiş (ekspande) polistiren (EPS) üretimine başlamıştır. Toplam 6.000 ton/yıl üretim kapasitesi ile pazarda önemli oyunculardan olan İzocam; tesisini 2012 yılında plastikler üretimlerini bir araya toplayarak sinerji yaratma gayesi ile Gebze Kimyasalcılar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (GEBKİM) toplam 20 dönüm kapalı ve 86 dönüm açık alan üzerine kurulu olan kampüsüne taşımıştır.

Haddelenmiş (ekstrüde) polistiren (XPS) üretimine ise; 1995 yılında Gebze tesislerinde Foamboard markasıyla ve yılda 90.000 m³ kapasite ile başlayan İzocam, Owens Corning lisansı ile üretim yapmaktadır. Bugün Gebkim Tesislerinde 560.000 m3/yıl, Tarsus Tesislerinde 160.000 m3/yıl olmak üzere toplam 720.000 m³/yıl olan kurulu kapasitesi ile açık ara Pazar Lideridir.

2000 yılının Nisan ayında 500 ton/yıl kapasiteli Eskişehir Tesisi’nde üretimine başlanılan İzocamflex markalı Elastomerik Kauçuk Köpük ürünler ise, Armacell GmbH lisansı ile üretilmektedir. Tesisin şu andaki kapasitesi 3.500 ton/yıldır. Eskişehir Tesisi’nde 2006 yılı başından itibaren İzocam PEflex markasıyla üretimine başlanan polietilen köpüğün yıllık kapasitesi ise 700 ton/yıl’dır.

1966 yılında Koç Topluluğu bünyesinde kurulan ve 2005 yılında İzocam’ın bünyesine dahil olan Tekiz Tesisleri’nde ise; İzocam Tekiz markası altında Taşyünü ve Poliüretan Çatı-Cephe Panelleri, Trapez ve Soğuk Depo Paneli ürünleri müşteri ihtiyacına uygun olarak üretilmektedir. 2013 yılında Gebkim’e taşınan ve Avrupa’nın alanında en büyük firmasından alınan yeni ve modern hattı sayesinde tesisin yıllık 4.000.000 m² panel ve 3.000.0000 m² trapez üretim kapasitesi mevcuttur. Su yalıtım pazarında da faaliyet gösteren İzocam, Dünya’daki trendlere uygun olarak İzoplan markalı PVC ve TPO membranlarını gerek Tekiz Tesislerinde ürettiği Patentli Kombi Panelleri ile gerek ticari ürün olarak yerinde uygulama projeleri için piyasaya sunmaktadır.

Yüksek teknolojisiyle imal ettiği uluslararası standartlardaki ürünlerinin ciddi bir bölümünü ihraç eden ve ülkemize önemli döviz girdisi sağlayan İzocam’ın ihracat yaptığı ülkeler arasında İsrail, Mısır, Suriye, Ürdün, Lübnan, Irak, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Rusya, Türkmenistan, Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan, Azerbaycan, Sudan, Fildişi, Kamerun, Gana, Gine, Etiyopya, Libya, Pakistan, Afganistan, Kıbrıs, İzlanda ve Malta bulunmaktadır.

İzocam bugün ülkemizde sıcağa, soğuğa, sese, yangına ve suya karşı koruma sağlayan geniş ürün yelpazesi ve teknik danışmanlık hizmetleriyle yalıtım sektöründe lider konumdadır. Müşterilerinin talep ve beklentilerini zamanında ve küreselleşen dünya standartlarına uygun olarak çevreci bir yaklaşımla karşılayan İzocam, bu amaçla ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi’ni tesislerinde uygulamaktadır. Binalarda kullanılan İzocam ürünleri, Uluslararası bir yönetmelik olan, Yapı Malzeme Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkân veren malzeme” anlamına gelen “CE” işareti ile piyasaya arz edilmektedir. Aynı zamanda, mineral yün ürünler; taşyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasına sahiptir. İzocam’ın ürünleri ayrıca Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun üretilmektedir.

GESER PAREX

ParexGeser dünyada 25 ülkede yapı kimyasalları alanında global ölçekte üretim, satış ve ihracat yapan Fransa merkezli bir sanayi kuruluşu olan Parexgroup’un Türkiye’deki kuruluşudur.

ParexGeser’in bağlı olduğu ParexGroup, dünya yapı endüstrisi için özel kimyasallar üreten Materis’in bir bölümüdür. Materis dünyada kendi iş alanında lider olarak bilinen bir kurumsal kimliğe sahiptir. ParexGroup’un iş geliştirme stretejisi, ulusal pazarlardaki lider konumda bulunan firmalarla entegrasyona ve ilişkileri geliştirmeye dayalıdır.

Dünyada 25 ülkede 65 üretim tesisi ve 9 Ar-Ge laboratuarı bulunan ParexGroup, Türkiye’de İstanbul ve Kayseri’de son sistem teknoloji ile kurulmuş iki üretim tesisi, Trabzon’da bir lojistik depo ve devam edecek yatırımlarıyla Türkiye piyasasında alanında lider olmayı hedeflemektedir.

ParexGeser dış cephe yalıtım sistemleri, su yalıtımı ürünleri, derz dolgular, seramik yapıştırıcıları, zemin hazırlama ürün grupları, özel tamir ve sıva harçları, harç katkıları, kür malzemeleri, astarlar, kalıp ayrıcılar ve boya sistemleri ile yapı kimyasalları ve izolasyon alanında geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. ParexGeser müşterileriyle yakın ilişkiler içinde olmaya, farklı ülkelerin kültürel yapılarını göz ardı etmemeye, tüm ağ içindeki işbirlikçilerinin karşılıklı olarak uzmanlıklarını paylaşmaya çalışan bir hizmet üretme disipliniyle Türkiye pazarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

ParexGeser’in global bir marka olmanın sağladığı deneyimi, sürekli gelişim ve ilerleme hedefi ve kalite güvencesi birleşerek müşteri memnuniyetini en üst noktalara taşımıştır. ParexGroup’un dünyanın farklı lokasyonlarındaki Ar-Ge laboratuarlarında geliştirdiği teknolojiler ve çözümler, ülkeler arası paylaşım sistemi sayesinde ParexGeser’in müşterileri ve bayiileri ile buluşmaktadır.

Isı yalıtımında dünyanın tecrübesini evlerimize taşıyan ParexGeser, tüm faaliyetlerinin iş güvenliği ilkeleri ve kalite prensipleri çatısı altında sürdürüyor olmanın huzurunu evlerimizle buluşturmaktadır.

MARSHALL THERMO

Marshall Thermo’s Isı Yalıtım Sistemi yaşanılan ortamların
daha sağlıklı ve konforlu olmasını sağlar.

Marshall kalite anlayışı ve teknolojisi ile oluşturulan Marshall Thermo’s Isı Yalıtım Sistemi, binalarda ısı yalıtım yönetmeliği ve TSE 825’te belirlenen değerlerin sağlanmasında hesaplı ve kesin çözümler üretmektedir. Türkiye’de ısı kaybından doğan enerji açığının fazla olması nedeniyle, binalarda ısı yalıtımının yapılması 2000 yılından sonra zorunlu hale getirilmiştir. Türkiye’de yapılan hesaplara göre sadece 2000 yılından sonra inşa edilen binalarda değil, tüm binalarda ısı yalıtımı kullanılsa, aynı enerji ile iki misli fazla bina ısıtılabilir, CO2 emisyonu yarı yarıya azalır, Türkiye’nin toplam enerji tüketimi %15 azaltılabilir. Bu, yaklaşık 1.7 milyar dolarlık bir tasarruf potansiyeli anlamına gelmektedir. Marshall Thermo’s bu tasarrufa katkıda bulunur.

TS 825 standartı, binaları bir bütün olarak ele almaktadır. Standartta verilen hesaplama metodunda ısıtılan ortamın sınırları, bu ortamı dış ortamdan ve eğer varsa, ısıtılmayan ortamlardan ayıran duvar, döşeme, çatı, kapı ve pencereden oluşmaktadır.

Yeni yapılan binaların TS 825’te verilen hesaplama metoduna göre birim alan veya birim hacim başına ihtiyaç duydukları ısıtma enerjisi belirlenmektedir.

Yoğuşma veya enerji sınır değerlerinden birisini sağlayamayan tasarımlar standarta uygun olmadığından, yapı ruhsatı alamamaktadır. TS 825’te ön görülen veriler ve hesaplama yöntemleri ile binaların ısı ihtiyaç kimlik bilgileri belirlenebilmektedir.

TS 825’e göre binaların hesaplanan ısınma ihtiyaç enerjisinin, standartta belirtilen ve sınırlanan değerleri aşmaması gerekmektedir. Bu değerlerin sağlanması Marshall Thermo’s Isı Yalıtım Sistemi ile mümkündür.

Yüksek ısı yalıtım özelliğine sahip olan Marshall Thermo’s Isı Yalıtım Sistemi ile %50-55’lere varan yakıt ve enerji tasarrufu sağlanır.

Isı Kaybı Grafiği

Isı izolasyonu yapılmamış binalarda ve özellikle dairelerin iç yüzeylerinde oluşan soğuk bölgelere
(üst köşeler, alt köşeler, ısıtılmayan bölgelere) hareket eden sıcak hava, bu bölgelerdeki soğuk yüzey ile temas ettiğinde yoğuşma meydana gelir. Meydana gelen bu yoğuşma neticesinde istenmeyen bakteri, küf, mantar v.b. gibi sağlığa zararlı, hijyenik olmayan yüzeyler oluşur.

Yoğuşma Grafiği

Tüm Faydalarıyla Thermo’s

 • Enerji kullanımını optimum düzeyde tutarak enerji etkinliğini artırır.
 • Isıtma ve soğutma giderlerinde %50-%55’lere varan tasarruf sağlar.
 • Her türlü iklimde mükemmel performans gösterir.
 • Uzun ömürlü, kalıcı çözümler üretir.
 • Binaların ömrünü uzatır, onarım masraflarını azaltır.
 • Sistem olarak kolay uygulanır.
 • Çevre kirliliğini azaltır.
 • Sağlıklı ve dekoratiftir.
 • Kalınlığı zamanla incelmez, sabit kalır.
 • Çok hafiftir, kolay taşınır, kolay uygulanır.
 • Dünyada ve ülkemizde yaygın olarak tercih edilmektedir.
 • Ekonomiye katkıda bulunur.

CAPATECT DALMAÇYALI

Capatect Dalmaçyalı TS EN 13163 nolu Isı Yalıtım Malzemeleri Standardı’ na uygun olarak 16 kg/m3 yoğunlukta üretilen polistren esaslı bir ısı yalıtım levhasıdır.
Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları, polistren yapısındaki ideal karbon oranı ile aynı yoğunluktaki EPS ısı yalıtım levhalarına oranla %20 daha iyi bir ısı yalıtım değerine sahiptir.Levha kalınlığı arttırmadan Capatect Dalmaçyalı ile daha üstün bir yalıtım performansına ulaşılır.

L’ COUPON

L’coupon yalıtım sektöründe faaliyet dalı olarak cephe ve çatı kaplamaları konusunu seçmiş ve bu konuda tamamen doğal maden ve agrega lar ile geliştirdiği ürünlerini  ısı,su,ses,yangın yalıtımı  konularına hizmet verecek, üstün performans’lı çözümler getirebilmek adına kompakt yeni nesil ürünler üreterek türkiye ‘de bir ilki başlatmıştır.

L’coupon 2005-2009 yılları arasında kendi tesislerinde alternatif yalıtım teknolojileri ar-ge programları geliştirirken,2009 yılından bu yana yaptığı yatırımlar ve bilgi birikimleri ile formülasyonunu geliştirdiği thermal ürünlerini türkiye pazarına arz etmeye başlamıştır.

 L’coupon gerek kalite gerekse fiyat yapısı ile uygulaması spesifik olmayan ürünlerini dünya pazarında entegre ederek rekabet edebilecek hale gelmiştir.  Bu gücünü gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ve ar-ge çalışmaları na yaptığı yatırımlardan almıştır
.
L’coupon  bu ar-ge faaliyetleri sonucunda ortaya konulmuş üstün bir markadır ve bu vizyon ile yeni nesil çözümleri kendine ilke edinmiştir. Kendi alanında türkiye de bir çok ilke imza atan firmamız ürünlerinin patentlerini elinde bulundurmaktadır.
Bizimle beraber teknolojiyi izlemeye devam ediniz.

AMACIMIZ

Kendi alanımızda türkiye’nin dışarıdan ithal ettiği ürünleri milli olarak üreterek;dış pazara olan bağımlılığı azaltmak,ürünlerde yükses kalite ile müşteri memnuniyetini sağlamak,türkiye dışına ürünlerini başarılı bir şekilde pazarlayarak milli ekonomiye fayda sağlamaktır.
Hayırlı olması dileğimizle

 

POLİSAN

Exelans 25 Anti Aging Düz

Su bazlı, hibrit yapıda nanokompozit bağlayıcılı, esnek, antibakteriyel, kir tutmama özelliğine sahip, dört mevsim uygulanabilen, küf önleyici 25 yıla kadar yüksek korumalı dış cephe boyasıdır. Exelans 25 hibrit yapıdaki nanokompozit bağlayıcı içerir, bu sayede en zor koşullara yıllar boyunca dayanıklılık gösterir. Hibrit özelliğiyle, UV dayanımı yüksektir, renk solmasına karşı dirençlidir. Anti-karbonlaşma özelliği aynı zamanda su ve neme karşı mükemmel koruma sağlayarak yağan yağmurun yüzeye nüfuz etmeden kayması neticesinde, yüzeyde bulunan tozları temizler. Bu özelliği ile kendi kendini yıkayarak temizleme özelliği vardır. Her mevsim uygulanabilir. Esnek özelliği sayesinde yüzeydeki kılcal çatlakları örterek, yüzeyde meydana gelebilecek kılcal çatlamalara karşı da dayanıklıdır. Çok nemli ortamlarda oluşabilecek küf, mantar ve yosuna karşı yüzeyleri korur. Yüzeye nefes alma imkanı vererek iç ve dış cephe arasında nemin birikerek her iki yüzeye de zarar vermesini engeller. Yüksek su itme özelliği sayesinde yüzeye düşen su damlacıkları yüzey tarafından emilmeden yüzeyi terk eder. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini ve renk değiştirmesini önleyerek, uzun süreli kullanıma olanak verir. Yüksek alkali direncine sahip olması nedeni ile rutubetli hava koşullarına, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır.

Exelans Granit

Su bazlı, akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, granit efekti veren dış cephe boyasıdır. Yüzeylerde granit efektli bir görünüm veren, dış cephede sıva bozukluklarını örten bir boyadır. Yüksek alkali direncine, güneş ışınları nedeniyle renk solmasına, yağış, nem ve deniz kıyısındaki tuzlu neme karşı son derece dayanıklıdır. Kolay sürülen, koruyucu ve dekoratif bir efekt boyasıdır.

Exelans Düz

Su bazlı, esnek, silikonlu, antibakteriyel, küf önleyici, hidron özelliği sayesinde kendi kendini yıkayabilen, lotus effecti özelliğine sahip, dört mevsim uygulanabilen mat dış cephe boyasıdır. Esnek özelliği sayesinde yüzeydeki kılcal çatlakları örterek, yüzeyde meydana gelebilecek kılcal çatlamalara karşı dayanıklıdır. Çok nemli ortamlarda oluşabilecek küf, mantar ve yosuna karşı yüzeyleri korur. Yüzeye nefes alma imkanı vererek iç ve dış cephe arasında nemin birikerek her iki yüzeye de zarar vermesini engeller. Yüksek su itme özelliği sayesinde yüzeye düşen su damlacıkları yüzey tarafından emilmeden yüzeyi terk eder. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini ve renk değiştirmesini önleyerek, uzun süreli kullanıma olanak verir. Yüksek alkali direncine sahip olması nedeni ile rutubetli hava koşullarına, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır.

Exelans Macro

Su bazlı, silikonlu, makrofaj etkisi ile yüzeyde etli bir film bırakan, dış etkenlere karşı mükemmel koruma sağlayan, hidron özelliği ile kendi kendini yıkayarak uzun süre canlılığını koruyan, dört mevsim uygulanabilen dış cephe boyasıdır. Exelans Macro’nun içerdiği boya partiküllerinin aynı makrofaj sistemi gibi bir araya gelerek yüzeyde etli, kalın bir film oluşturması ile cepheler dış etkenlerin ve özellikle güneş ışınlarının olumsuz etkilerine karşı mükemmel korunur. Bu sayede yüzeyde mekanik bir dayanım oluşur ve dış şartlara karşı boyanın korunumu artar. Canlı dokulardan ayırt edilemeyecek yüzey görünümü sayesinde renklerin canlı duruşunun uzun yıllar korunmasına olanak verir. Yüzeyde kendiliğinden kolayca yayılma özelliğiyle sürüm rahatlığı ve uygulama kolaylığı açısından benzersiz konfor yaratır. Hidron özelliği sayesinde Exelans Macro uygulanan yüzey, yağan yağmur ile kendi kendini temizler. Macro dokusu ile yüzeye nefes alma imkanı vererek duvardaki nem kolayca dışarı atılır, nemin birikerek her iki yüzeye de zarar vermesini engeller. Böylece standartlara uygun uygulama yapıldığında boyanın dökülmesi tamamen engellenmiş olur. İçerdiği silikon, yüksek su itme özelliği sağlar. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini önleyerek uzun süreli kullanıma olanak verir. Yüksek alkali direncine sahip olması nedeni ile rutubetli hava koşullarına, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır.

FİLLİ BOYA

1988 yılında kurulan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek, inşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş ve inşaat boyalarını da ürün gamına dahil etmiştir.

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, 1993 yılında inşaat boyaları alanına, Avrupa’nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk Boya Sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa’nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, boya sektörüne ilk yabancı sermaye girişini de sağlamıştır.

En güncel üretim teknolojilerini kullanarak, tüketici taleplerini yönlendiren, boya sektöründe çığır açan ürünlerle “kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka” kimliği kazanan Betek, çok kısa bir sürede -ve sanayide örnek gösterilen biçimde- boya sektörünün en güçlü firması olmuş, 2001 itibariyle boya sektöründe pazar liderliğine yükselmiştir. Betek, sektördeki lider pozisyona ulaşırken marka yatırımının da önemine inanarak bu yönde sürdürülebilir şekilde yatırımlar yapmış, tüketicilerimizin kalbini fetheden Filli Boya markasını yaratmıştır. Binin üzerinde çalışanı, 3.000’e yakın satış noktası ile Betek, sektöre damga vurmuş, sadece boya sektörü değil Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında önemli bir konuma yükselmiştir.

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., gelişim sürecinde 2003 yılı önemli bir mihenk taşı niteliğindedir. Betek bu tarihte ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerine başlamış, ülkemiz geleceği adına bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü “yalıtım” alanındaki çalışmalarıyla bu sektörde liderlik görevini üstlenmiştir. Betek AŞ, Gebze’deki 152 bin m2‘lik alanda, boya ve ısı yalıtım sistemlerinin tüm ana bileşenlerinin üretimini gerçekleştirdiği, 380 bin ton boya, 240 bin ton kuru harç ve 770 bin m3 EPS ısı yalıtım levhası üretim kapasiteli ülkemizin ilk entegre tesisi ile, boya sektöründe olduğu gibi yalıtım sektöründe Türkiye’nin öncü kuruluşu konumundadır.

Türkiye’nin, üyeliğine doğru yol aldığı AB’nin büyük önem verdiği çevre koruma ve çevre sağlığı ölçütlerini benimseyen Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, bunun ilk adımını 1993 yılında atmış, AB Boya Standartları’nı dikkate almış, üretim ve Ar&Ge teknoloji süreçlerini bu doğrultuda yönetmektedir. Rakiplerinin ve sektörünün üzerinde yakaladığı büyüme oranları ile gücünü her yıl pekiştiren Betek, Kasım 2007’de ise boya ve ısı yalıtımında gelişimimize ve sektöre büyük hizmetleri olacak RMI Bilimsel Araştırma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiştir.

Yurt içerisinde yakaladığı başarıyı ülke sınırları dışına da taşımayı misyon edinen Betek, Mısır’da 11 bin m2’lik alan üzerine kurulan tesiste 26 bin ton boya üretimi gerçekleştirmektedir. Bu üretim merkezi ile sadece Mısır değil, geniş bir coğrafyaya yayılmış onlarca ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir.

Son olarak, ülkemizin yalıtım konusundaki artan bilinci ve talebine yanıt verebilmek amacıyla, 104 bin m2 açık alan üzerine kurulan Kayseri Üretim Tesisimiz’de yıllık 150 bin ton ısı yalıtım sıva, yapıştırıcı ve son kat kaplamaları, 385 bin m3 EPS ısı yalıtım levhası üretilecektir. Betek, bu modern tesisin de vereceği güç ile ülkemizin yarınlara daha güvenle bakmasına destek olacak, enerji konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak, Halkımız’a, İnşaat Sektörü’ne, Ülkemiz’e ve Dünya’ya hizmet etmeye devam edecektir.

WALLBOARD

Wallboard XPS Pürüzlü/Kanallı (30 mm)

* Isı yalıtım katsayısı önerilen değerlere uygundur. (Lambda = 0.030 – 0.034 w/m-K)
* Mekanik mukavemeti idealdir (10-20-30 ton/m2) Ezilmez, ufalanmaz.
* Yoğunluğu idealdir. (28-30 kg/m3
* Yüksek buhar difüzyon direnci nedeniyle fazladan buhar kesici malzeme gerektirmez. (mü=100-225)
* E-B1 yangın sınıfında yer almaktadır.
* Kullanılacağı ortamın gerektirdiği (çatı, duvar, döşeme) yoğunluk derecesine uyacak şekilde üretilmiştir.
* Kenarları lamba zıvanalıdır.
* Uygulama detaylarında bina fiziğine uygunluk sabittir.
* 3cm WALLBOARD; 5cm cam yünü, 31cm gaz betonu, 63cm delikli tuğla ve 264cm betona eş değer yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri
 • Mavi renkli levha şeklindedir.
 • Suyu ve nemi bünyesinde barındırmaz.
 • Isı yalıtım katsayısı önerilen değerlere uygundur. (Lambda = 0.030 – 0.034 w/m-K)
 • Mekanik mukavemeti idealdir (10-20-30 ton/m2) Ezilmez, ufalanmaz.
 • Yoğunluğu idealdir. (28-30 kg/m3
 • Yüksek buhar difüzyon direnci nedeniyle fazladan buhar kesici malzeme gerektirmez. (mü=100-225)
 • Kanserojen özelliği yoktur. Kaşındırmaz. Alerji yapmaz
 • Çevreyle dosttur, ozon tabakasına zarar vermez.
 • E-B1 yangın sınıfında yer almaktadır.
 • Kullanılacağı ortamın gerektirdiği (çatı, duvar, döşeme) yoğunluk derecesine uyacak şekilde üretilmiştir.
 • Kenarları lamba zıvanalıdır.
 • Uygulama detaylarında bina fiziğine uygunluk sabittir.
 • 3cm WALLBOARD; 5cm cam yünü, 31cm gaz betonu, 63cm delikli tuğla ve 264cm betona eş değer yalıtımı sağlar.
 • Aşırı soğuktan ve sıcaktan korur.
 • Homojen bir sıcaklıkla konforlu yaşam ortamları oluşturur.
 • Bina içlerinde ve duvar yüzeylerinde soğuk noktaları önler.
 • Büyük ısı gerilimlerine ve rutubetin tahribine karşı binaların dış kabuğunu ve yapı elemanlarını savunur.
 • Yoğuşmanın önüne geçer.
 • Terasta su yalıtımını ısıdan kaynaklı hasardan korur.
 • Hava kirliliğinin azalmasına yardım eder.
 • Isıtma ve soğutmada enerji masraflarından ve işletme maliyetlerinden tasarruf ettirir.
 • Doğal kaynakların ve enerji tüketiminin azlamasına destek verir.

ANKAPOR

Ankapor Yalıtım ve Ambalaj Sanayi Ticaret Anonim Şirketi 2007 yılının mayıs ayında %100 yerli sermaye yapısıyla A.S.O. 1. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde genleştirilmiş polistiren levha fabrikası ile üretim hayatına başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren EPS üretiminde kalite anlayışını üst noktaya çıkaran Ankapor A.Ş. yaptığı AR-GE çalışmaları ile bu anlayışını sürekli geliştirmektedir.

Şirketimiz 2008 yılının Şubat ayında ise yıllık 50.000 ton kapasiteli yapı kimyasalı tesisini devreye alarak yatırım atağını sürdürmüştür. Kalite anlayışını ve AR-GE çalışmalarını bu sektörde de devam ettiren şirketimiz Forward markasıyla kısa sürede yapı kimyasalında aranılan bir marka haline gelmiştir. Forward yapı kimyasalları grubundaki ürünlerini her geçen gün daha da geliştirip çeşitlendirerek CE, ISO 9001:2000, TSE ve TSEK belgeli kalite anlayışı içerisinde üretmeye devam etmekteyiz. Isı ve su izolasyon malzemelerinin yanında pek çok yapı kimyasalı ürünleri ile ürün gruplarımızı her geçen gün çeşitlendirip zenginleştiriyoruz.

Mantolamada sistem bütünlüğü anlayışı önem veren şirketimiz Thermosaver Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerini de pazara sunmuştur. Thermosaver Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin tüm ürünleri Ankapor A.Ş.’nin güvencesi altındadır. Sistemi oluşturan tüm bileşenlerin niteliği ve uyumuna uzun süren çalışmalar sonucunda ulaşılmıştır. Thermosaver Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin teknik destek ve satış sonrası hizmetleri ise yurt çapında yaygın uygulamacı ve satıcı bayi ağı tarafından sağlanmaktadır.

Hem yapı kimyasalını hem EPS levhayı aynı fabrikada üreten şirketimiz bu yapısı ile Türkiye’nin ender tesislerinden biri konumundadır. Yapı kimyasallarının ve EPS’nin aynı araçta sevk edilebilmesinin sağladığı lojistik avantajlar sayesinde sadece bölgesinde değil tüm ülkedeki yaygın bir bayi ağı ile siz profesyonellerin hizmetindeyiz.

VİZYON VE MİSYON Ankapor ailesindeki 50 çalışan ile sağladığımız sürekli eğitimi geliştirip değişimle birleştirerek başarının sağlam temellerini atmaktayız.. Şirketimizin kaliteyi en ekonomik yöntemlerle sizlere sunma gayreti ve içimizdeki çalışma azmi sizlerin desteği büyüyerek devam etmektedir. Bizleri bu uzun soluklu yolculuğumuzda yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

Thermosaver Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin Faydaları

Konutlarda enerjinin büyük bir kısmı ısınma ve soğutma için tüketilmektedir. Yapılacak ısı yalıtımı, hem bireyin hem de ülkenin ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır.

Yalıtım uygulamaları sayesinde bina içindeki yoğuşma problemleri çözülerek küflenme engellenir. Hem sağlıklı ve konforlu yaşama alanları sunulur hem de iç cephe boyasının uzun ömürlü olması sağlanır.

Isı yalıtımlı binalar sayesinde atmosfere salınan CO ve CO2 gibi zararlı gazların miktarı azaltılarak hava kirliliği ve sera gazı etkilerine karşı büyük bir önlem alınmış olur.

Doğru malzeme ve doğru detay seçimi ile daha proje aşamasında hem geniş yaşama alanları sağlanır hem de bu yaşama alanlarının ısıtılması ve soğutulması ile ilgili makina ve tesisat maliyetlerinin daha proje aşamasında düşmesi sağlanır.

 

ODE

ODE Çorlu XPS tesislerinde üretilen ODE Isıpan, min. 30 kg/m3 yoğunlukta, haddeden çekilen sert köpük (Ekstrüde Polistren – XPS) esaslı ısı yalıtım levhasıdır ve binaların çatı, döşeme ve duvar elemanlarının ısı yalıtım uygulamalarında kullanılır. ODE Isıpan, TS 11989 EN 13164 “Isı Yalıtım Malzemeleri – Binalar için Fabrikasyon Olarak Ekstrüzyonla İmal Edilen Polistren Köpük-Özellikler” Standardı Uygunluk Belgesi’ne sahip; düşük ısı iletkenliği, kapaklı gözenekli su emmez yapısı, optimum su buharı difüzyon direnci ve uygulama kolaylığı ile ideal bir ısı yalıtım malzemesidir.

ODE Isıpan, yeşil renklidir, kullanım alanlarına yönelik olarak farklı yüzey şekillerinde ve farklı boyutlarda üretilmektedir.

ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi’ne sahip üretim tesislerinde üretim yapılmaktadır.

Teknik Özellikler

Isı İletkenlik Katsayısı 0,028 W/mK
Su Buharı Difüzyon Direnç Katsayısı µ=100
Yangın Sınıfı TS EN 13501-1 E
%10 Deformasyonla Minimum Basınç Dayanımı 200 kPa
Minimum Yoğunluk 26-32 kg/m3
Hacimce Su Emme WL (T) 0,7
Kullanım Sıcaklığı -50°C – +80°C
Bayındırlık Poz Numarası: 04.612/4C

Özellikler

   Kapalı gözenekli,
Düşük ısı iletkenlik katsayısı,
Yoğuşmayı önleyen, ancak binanın nefes almasına izin veren optimum su buharı difüzyon direnç katsayısı,
Bünyesine su almayan hücre yapısı,
Yüksek basınç dayanımı,
TSE Uygunluk Belgeli.

   

Gösterim istatistikleri : toplam 6295 gösterim, bugün 20 gösterim

  

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]