Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Karbon Film ile Döşemeden Isıtma

Isı Yalıtımı, Yalıtım 7 Şubat 2012

balkon yalıtım

balkon yalıtım

Halı , pvc yada parke türü döşeme yapacaksanız karbon ısıtıcı filmlerimiz ideal çözümdür.Balkon taban döşemesi seramik veya taş cinsi malzeme ile döşenecekse kablolu zeminden ısıtma daha uygun bir çözümdür. Balkona parke , pvc yada halı türü bir malzeme serilecekse karbon ısıtma filmi uygundur. Isıtıcı filmlerin kontrolu termostatlar vasıtası ile yapılmaktadır.  Isıtıcı film altına gerekli ısı yalıtımı firmamız tarafından yapılabilecağı gibi işveren tarafındanda yapılabilir.  Kapalı balkonlarda sıcaklık kontrolu yer ve oda sensörlü termostatlar vasıtası ile yapılır.  Isıtma filminin altına ısı yalıtımı firmamız tarafından yada işveren tarafından yapılır.

KONFORLU BALKON ISITMA
Karbon ısıtma filmlerimiz ile gerçek konforu sağlıyoruz. Hiçbir ısıtma yerden ısıtmanın konforunu sağlayamaz.Karbon ısıtma filmlerimiz tam ısıtma sağlar fakat bazı durumlarda ılık zemin amaçlıda kullanılabilir. Ortamda başka bir ısıtmada olsada zeminler soğuk kalır , bunu önlemek için ılık zemin uygulaması yapmaktayız.Ilık zemin amaçlı ısıtmada kullandığımız filmler
çoğunlukla 110 Watt/m2.dir.

parke altı ısıtma

 Kapalı Balkon Isıtma
Yöntemleri


Sulu Borulu Balkon Isıtma

Elektrik Kablolu Balkon Isıtma

Karbonik Film Balkon Isıtma
Makina
Dairesi gerektirir
Makina
Dairesi gerektirmez
Makina
Dairesi gerektirmez
Tesisat
Gerektirir
Tesisat
Gerektirmez
Tesisat
Gerektirmez
Sonradan
yapılamaz
Sonradan
yapılamaz
Sonradan
yapılır
Sıcaklık
hassas kontrol edilemez
Sıcaklık
hassas kontrol edilir
Sıcaklık
hassas kontrol edilir
Hızlı rejime
giremez
Hızlı rejime
girer
Hızlı rejime
girer

   

doseme

doseme

Karbonik film balkon ısıtma sistemleri ile balkonlarınızı daha yaşanabilir ve zevkli hale getiriyoruz. Sistem çok kontrollu ve risksiz
olarak yıllarca çalışacaktır. Karbonik ısıtma filmlerinin montajı son derece kolaydır. Üst döşeme öncesi kısa zamanda zeminden ısıtma filmleri döşenir. Sistem tam kontrollu olup termostatlar vasıtası ile açılıp kapanır.   

Kışın soğuk günlerinde ılık bir zemine basmanın hissini yaşayabilirsiniz. Balkonunuza ister seramik , ister halı isterseniz pvc döşeyin
. Her malzemeye göre bir döşemeden ısıtma sistemimiz mevcutdur. Sonradan balkon kapatmada döşeme malzemesine göre malzeme
seçeriz.Balkonunuzu kapatmadan önce firmamızı aramanız durumunda size döşeme altı ısıtma teklifi hazırlanacak , isterseniz ısıtıcı film ve yalıtım hazırlanıp kısa zamanda montajı yapılacaktır.

 

 

yerden yalıtım

yerden yalıtım


Balkonların ısıtılmasında karbonik filmlerimiz son derece ekonomik ve güvenlidir. Burada dikkat edilmesi gerekli birkaç konu vardır.
Balkon su alıyorsa karbonik filmlerimizi kullanmazsınız. Balkon ısıtma filmlerimizi mukakkak surette bir termostata bağlamalısınız. Termostat
kullanılmazsa sistem sürekli çalışacaktır.  Balkonlarda ısı kaybı oranı diğer odalardan çok fazladır bu nedenle radyatör yada diğer duvar üstü ısıtıcılarla balkon ısıtmak çok pahalı bir çözümdür.  Mevcut balkonunuzda seramik türü bir kaplama var ise ısı yalıtımı üzerine ısıtma filmleri döşenir daha sonra PVC , HALI yada geçme tip parke ile üzerine kapatılarak sistem kullanılır.  Isıtıcı filmlerimizin uzun ömürlü olabilmesi için koruma altında çalışması gereklidir. Noktasal yüklerde film zarar görecektir. Eğer balkonunuza parke döşeyecekseniz , parkenin yerden
ısıtmaya uygun nitelikte olması gereklidir. Eğer sıcağa dayanıklı bir parke türü değilse zaman içinde aşağıdaki problemleri yaşarsınız :


1. Parkelerde ses oluşur

 2. Zaman içinde parkede şişmeler oluşur.

 3. Yapıştırma türü parkelerde ısıtıcı film kullanılmak istenirse ek önlemler alınmalıdır. Bu durum siparişte belirtilmelidir.

 Parke Altı Karbon Film Döşemede Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Karbon filmle parke altı ısıtma pratik bir uygulama olmasına rağmen dikkat edilecek önemli noktalar vardır.En uygun parke türü geçme olarak monte edilen parkelerdir. Eğer yapıştırma yapılacaksa bu durumda ısıtıcı film üzerine 2-3-4 mm kalınlığında kontrplak türü bir malzeme ile kapatılıp üzerine yapıştırma parke uygulanır. Film üzerine direkt parke yapıştırılmaz.

Eğer iyi bir genleşme payı bırakılmaz ise ısınmadan dolayı parkelerde genleşme sesi oluşur. Buda rahatsızlık verebilir.Isınma ve soğuma esnasında yerden ısıtmaya uygun olmayan parkelerde bu sesler oluşabilir.Uygulama yapılacak parkelerin yerden ısıtmaya uygun olması ve ısıya dayanıklılık sertifikası olmalıdır.

Taş cinsi seramik cinsi malzeme altında karbon film uygulamak çok zorlu bir işlemdir. Maliyetler iki katına çıkmaktadır.Bu tür yerlerde kablolu ısıtma sistemimizi önermekteyiz.

Karbon ısıtma filmi hangi şarlarda kullanılır ? Hangi şartlar ve durumlarda kullanılamaz yada uygulanması önerilmez ?

Karbon ısıtma filmleri kesinlikle ıslak hacimlerde kullanılmaz. Çünkü ısıtıcı filmlerin sonunda kablo ile lehim yapılmaktadır. Her ne kadar elektriksel yalıtım yapılmış olsa bile buralardan sorun oluşabilir. Olabildiğince ve mecbur kalınmadıkça ıslak yerlerde kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çok iyi yalıtım yaparak yada elektriksel koruma ile uygulama yapabilirsiniz.Islak hacimlerde uygulama yapmamakta ve önermemekteyiz.Islak hacimler için uygun olan ürünümüz kablolu ısıtmadır.

KARBON ISITICI FİLMLER VE UYGULAMA YERLERİ

 Karbon zemin ısıtma filmleri tek bir model , kapasite yada güçte olmayıp birçok modele sahiptir. Kullanım yerlerine göre aşağıda ürünleri tanıtmaya çalışacağız. Burada yazılı yerler haricinde birçok alandada kullanıma sahiptir. Çözüm istenen yerlere göre karbonik ısıtma film önerilir.Bu konuda satış bölümünden yada teknik personelden yardım alabilirsiniz.En ucuz filmler PE .den mamül şeffaf ısıtma filmleri olup genellikle ısıtma güçleri 110 Watt/m2 ile 240 watt/m2 arasında değişir.% 100 karbonlu 7 katmanlı zemin ısıtma filmlerimiz birçok alanda kullanılır. Güçlü diye tabir ettiğimiz bu ısıtma filmlerimiz 110 Watt ile 1000 Watt arasında değişir.

Cami Halı altı ısıtma

Cami cemaat ısıtmada emsalsiz tek çözümdür. Karbon filmler ile cami yerine cemaati ısıtırız , çünkü caminin tamamını ısıtmak nerdeyse imkansızdır , mümkün olsa bile işletme maliyetleri cemaatin karşılayamacağı oranlara çıkar.

Diğer ısıtma sistemleri ile özellikle radyatör ve klima ile cemaat yerine kubbe ısıtılır , çünkü ısınan hava yükselir.

Bütün ısıtma sistemlerinde dah az enerji harcamanın tek yolu ısı yalıtımıdır. Aynı kural camiler içinde geçerlidir. Cami halı altı ısıtmada halı ve ısıtma sisteminin altına iyi bir yalıtım yapılmalıdır.

Bütün cami ısıtma sistemlerinde enerjinin verimli olarak kullanılabilmesi ve cemaatin ödeyeceği enerji bedelinin düşürülmesi için iyi bir yalıtım kullanır. Cami ısıtma sistemlerimizde aluminyum giydirilmiş PE yalıtım kullanmaktayız.

Cami halı altı sıcaklığı 35-40 C arasındadır ve bu sıcaklık cemaatin ibadetini konforlu bir ortamda yapmasını sağlar.  Camilerde amacımız camiyi ısıtmak değildir. Cemaatin ısıtılması yeterlidir

Cafe-bar-restaurant ısıtma

Cafe – bar ve restaurantlar geniş ve çoğunlukla hava sirkulasyonun fazla olduğu mekanlardır. Bu tür yerler,in ısıtılmasında karbon filmlerimiz ideal çözümdür.Çok daha az enerji ile çok daha fazla konfor elde etmekteyiz. Sistem zone kontrollu olarak çalıştığından müşterilerin artmasıyla sistem bölge bölge devreye alınabilir

Cafe – bar- restaurantlara karbon filmli ısıtma uygulanması için parke yada en üst döşemenin yapılmamış olması yada mevcut döşeme varsa kaldırılıp sistemden sonra tekrar döşenmesi gereklidir. Firma olarak döşeme malzemesinin kaldırılması yada tekrar döşenmesi işlemlerini biz yapmıyoruz.

Cafe , bar , restaurantlarda kullandığımız termostatlar hem ortam sıcaklığını hemde döşeme sıcaklığını ölçer ve ayarladığınız değerlere kadar ısınan ortamda ısıtma durdurulur.

 

Sistem son derece sağlıklıdır. Döşeme üst sıcaklığı 27-28 C.dir ve bu sıcaklık ısınma hissinin oluştuğu sıcaklıktır. Ortam serin bile olsa üşümezsiniz ve çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlarsınız. Döşeme sıcaklığının ılık dediğimiz 28 C.de olması durumunda yaşanılan bölge 22-23 C olur ve bu sıcaklık insanın en dingin olduğu sıcaklıktır.Döşeme sıcaklığının 27-28 C olması uluslararası bir standartdır.

Ofis – Anaokulu Isıtma

Ofisler için ideal bir ısıtma sistemidir. Döşeme malzemesinden önce karbon filmler döşenir. Her mahalin ayrı termostatı bulunur. Parke yada pvc yer döşemesi altına filmler çok kısa sürede monte edilir.

Bütün ısıtma sistemlerinden daha konforlu ve işletilmesi kolaydır. Bütün canlılarda olduğu gibi insanında ayağının ısıtılması konforlu ısınma hisini artırdığından daha düşük ortam sıcaklıklarında bile daha fazla konfor sağlar.

Sistem son derece sağlıklıdır. Döşeme üst sıcaklığı 27-28 C.dir ve bu sıcaklık ısınma hissinin oluştuğu sıcaklıktır. Ortam serin bile olsa üşümezsiniz ve çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlarsınız.

Ev Isıtma

Karbon ısıtma filmleri evlerde çok kolay şekilde kurulur . Parke döşenmeden önce sistem yapılmalıdır. Eğer parke döşenmiş bir ev ise parkelerin kaldırılması gereklidir.

Karbon ısıtma filmleri parke altına , halı altına yada pvc altına döşenir. Parça halı altına uygulanması durumunda tehlikelidir. Bağlantıların açılması olasılığı olduğundan parça halı altında tavsiye etmiyoruz ve firma olarak uygulama yapmıyoruz.

Sistem son derece sağlıklıdır. Döşeme üst sıcaklığı 27-28 C.dir ve bu sıcaklık ısınma hissinin oluştuğu sıcaklıktır. Ortam serin bile olsa üşümezsiniz ve çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlarsınız. Döşeme sıcalığının ılık dediğimiz 28 C.de olması durumunda yaşadığımız bölge 22-23 C olur ve bu sıcaklık insanın en dingin olduğu sıcaklıktır.

Ayna Isıtma ve Ayna Buğu Önleme

Karbon ısıtma filmlerinin diğer bir kullanım yeri ayna buğu önlemedir. Karbon ısıtıcı filmlerin kalınlığı 1 mm.den daha azdır. Isıtma filmleri direkt olarak ayna arkasına yapıştırılarak kullanılır. Ayna ısıtma filmlerimiz 220 Volt ile çalışır ve m2 .de uygulanan güç 300 Watt.dır.

Isıtıcı filmler banyo lambasına direkt bağlanabileceği gibi istenirse uzak sensörlü termostat aracılığı ilede sıcaklığı kontrol edilir.

Ayna ısıtma filmlerinin enleri 33 cm , 50 cm , 66 cm , 100 cm. dir. Bu ölçülerde toplam boylar 100 mt.dir. İstenen ölçüye en yakın ürün hazırlanarak gönderilir.

Ayna Buğu Önleme Kullanım yerleri : Oteller , wc ve banyo aynalar

Kapalı Balkon ısıtma – Kış Bahçesi Isıtma

Balkon ve kış bahçesi ısıtılmasında karbonik ısıtıcı filmlerimiz ideal çözümdür. Parke , pvc yada halı altına direkt uygulanır. Isıtma sistemi yer ve oda sensörlü termostat aracılığı ile kumanda edilir.

Isıtma sistemi her balkon için bağımsız olup kullanılacağı zaman açılır ve böylece gereksiz enerji harcamasının önüne geçilmiş olunur.

Kullanılan ısıtıcı filmlerimiz 50 cm , 80 cm yada 100 cm enindedir. Balkonunuzun özelliğine göre seçim yapılır.

Balkon ısıtmada fiyatlandırma nasıl yapılır ? Balkonun en ve boy ölçüsünü bize bildirdiğinizde bir kaç dakikada kurulum dahil fiyatını öğrenebilirsiniz.

Montajı kendiniz yapmak isterseniz sadece malzeme tutarını ve montaj şeklini teknisyenlerimizden öğrenebilirsiniz.

Sistem son derece sağlıklıdır. Döşeme üst sıcaklığı 27-28 C.dir ve bu sıcaklık ısınma hissinin oluştuğu sıcaklıktır. Ortam serin bile olsa üşümezsiniz ve çok büyük oranda enerji tasarrufu sağlarsınız. Döşeme sıcalığının ılık dediğimiz 28 C.de olması durumunda yaşadığımız bölge 22-23 C olur ve bu sıcaklık insanın en dingin olduğu sıcaklıktır

 

Sebze Kurutma  Tabla şeklinde sebze kurutmada ideal bir çözümdür. Kurutulacak sebzenin özelliğine göre 450 watt yada 1100 wattlık filmler kullanılır. Sistem tam otomatik termostatla kumanda edilir.

 

Tabla Türü

Sebze Serası Isıtma

Tabla türü sebze yetiştiren küçük ölçekli seraların ısıtılması için çok uygun bir yöntemdir. Seradaki her tablanın altına karbon filmler istenen boyutda serilir ve üzerine koruyucu malzeme serilir. Bir termostat vasıtası ile sistem kumanda edilir. Her tablaya film serilmelidir. Filmlerimizi enleri 33 cm , 50 cm , 80 cm ve 100 cm.dir. Ürünlerinizin yetişme süresi çok kısalacak ve çok sağlıklı ürünler elde edeceksiniz.

Ayrıca tohumların belirli bir sıcaklıkta kurutulması için kullanılır . Sistemin her noktası aynı sıcaklıktadır ve çok kontrolludur.

Yat Yerden Isıtması

Yerden ısıtma sistemi binalar yanında yatlarda da kullanılmaktadır.

Yatın AutoCAD çizimini bize yolladığınızda maliyet hesabını kısa sürede yaparak sizlere teklif olarak sunuyoruz.

Yanda fotoğrafı görülen bir krala ait yatın ( 380 m2 – 4 kat ) yerden ısıtması firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

KARBON ISITMA FİLMİ KULLANIM YERLERİ

 

Karbon film : Cami Halı Altı ısıtılmasında , cafe – bar gibi mekanların parke altı ısıtılmasında , evlerde parke ve halı altı ısıtmasında , spor salonu döşeme altı ısıtılmasında , mescid halı altı ısıtılmasında , bekçi kulubesi döşeme altı ısıtılmasında , kış bahçesi ısıtılması ve ahşap içerisine preslenerek ayak sobası olarak kullanılabilir.

 

Elektrikli veya sulu yerden ısıtma sistemi inşaat aşamasındaki yerlerde uygulanırken, Infrared film yerden ısıtma sistemi kullanılan(OTURULAN) evlerde (apartman dairelerinde) villalarda, konutlarda, hastanelerde, otellerde, endüstriyel fırınlarda, tarım ürünlerini kurutmada, arı kovanlarında, kapalı balkon ısıtılmasında , kış bahçesi ısıtılmasında , amatör seralarda yatak ısıtmada , fide yetiştirmede yatak ısıtılmasında ,camilerde halı altı ısıtmada , köpek çiftliklerinde, seralarda ,iş yerlerinde,ana okullarında, spor salonlarında kolaylıkla uygulanır.

 

Özellikle camilerde halı altı ısıtma sistem uygulamasında emsalsiz çözümler sunmaktayız. Halı altı uygulaması yapılabildiği gibi , parke altındada kontrollu termostatlar vasıtası ile mükemmel çözümler sunmaktadır. Termostatlar muhakkak suretle yer sensörlü olmak zorundadır, taban döşemesinin sıcaklığı kontrol altında olmalıdır. Bunun için firmamız 3600 watt sıva altı ve 4 kw sıva üstü termostatlar vasıtası ile uygulama yapmaktadır. Kullanılan filmler 100 watt – 170 watt – 230 watt / m2 şeklindedir, seçim şekli kullanım şekliyle birebir doğru orantılıdır. Ilık zemin için 100 watt , tam ısıtma için 170 veya 230 watt / m2 filmler tercih edilir. Karbon film ile ısıtmada binanın elektrik besleme sistemi çok önemli olmaktadır. Toplam güc hesaplandıkdan sonra bina gücü kontrol edilmelidir. Bütün bu hesaplamalar için firmamızdan yardım alabilirsiniz.En doğru fiyatlandırma ve hesaplamalar için evin yada işyerinin ölçülü bir çizimini bize ulaştırınız. Özellikle evlerde elektrik besleme sisteminin yetersizliği nedeniyle çocuk odalarında ve oturulan odada kullanımı çok uygun olmaktadır.

 

CALEO ısıtıcı FİLM

 

Caleo ısıtma filmlerimiz 5 katmandan oluşmaktadır. Filmin ortasında nano teknoloji ısıtma partikülleri bulunmaktadır. 5 yıl garantilidir. Güney Kore’den ithal edilmektedir. 80 cm enindedir. 80 cm*100 cm boyutundaki filmin gücü 180 Watt.dır. Yani 1 mt.de 0,82 Amper akım çekmektedir. Ortalama yüzey sıcaklığı 45 C ‘ye ulaşmaktadır. Eğer tamamen kapalı ısı dağılamayan bir ortam yaratılırsa filmlerde kavrulma meydana gelebilir. Montaj ve kullanımda bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Piyasadaki diğer ürünlerden farkı filmin içinde rezistans ısıtma teli,ısıtma kablosu olmamasıdır. Görünmeyen UZAK KIZIL ÖTESİ ışınlarla çalışmaktadır. Filmler her noktasından aynı anda aynı sıcaklığı vermektedir. Filmin kesilip koparılmasında bile , ( kenar besleme bakırlarının koparılmaması durumunda)  çalışmaya devam etmektedir.Yerden ısıtma filmleri 50 cm , 75 cm , 80 cm , 100 cm ve katları şeklinde ithal edilmektedir. Filmlerin boyları 100 mt.dir. Boydan istediğimiz ölçüde kesim yapabilmekteyiz.

ONDOLIA FİLM ISITMA

Ondolia ısıtıcı filmlerimiz 7 katmandan oluşmaktadır. 10 YIL GARANTİLİDİR. 33 CM , 50 CM , 66 CM , 100 CM enindedir. Güç olarak m2.de 110 Watt ile 450 Watt arasında güç seçenekleri vardır. 24 Volt DC , 110 V AC , 220 V AC seçenekleri mevcutdur.Yüksek kalitesi nedeniyle diğer ısıtıcı filmlerden daha yüksek kurulum bedeli oluşmaktadır. Ondolia filmlerimizdeki karbon zerrecikleri tüm yüzeye dağılmış durumdadır. Isıtıcı filmlerimizin tamamı ısınmaktadır. Arada çizgisel boşluklar bulunmamaktadır.

 

KARBON ISITMA FİLMLERİNİN TEKNOLOJİSİ

Far Infrared Isıtıcı Filmler Güney Kore yapımıdır. Ondolia – Carbonic Heat, en ince ısıtıcı filmleri üreterek karbon ısıtma teknolojisinde bir yenilik yapmıştır. Bu yenilik 2006 yılında Amerika’da düzenlenen Isıtma Fuarında ödül almıştır. Isıtıcı film yaklaşık 0,5 mm kalınlığındadır. Film çok sayıda katmandan oluşur. Isı kaynağı ortada duran çok ince siyah bir katmandır. Bu katman, karbon-metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür.Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için, her noktasında bir kaç dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir.

Diğer yerden ısıtma sistemlerinden farklı olarak yüzeydeki bazı yerleri sıcak, bazı yerleri serin bırakmaz. Isıtıcı filmlerin her noktası 45-50 C olup, ulaşılan en yüksek sıcaklık da yine 45- 50 C’dir.Tabanda yer sensörleri sayesinde sıcaklığı istediğimiz derecede sabitleyebilmekteyiz.Isıtma filmlerinde kullanılan termostatlar yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olmalıdır. Kullanılan termostatlar 3400-4000 Watt arasında modele göre elektriksel yük taşımaktadır. Her termostata 220 Volt yeterli güçte besleme işveren tarafından yapılmaktadır. Firmamız termostata kadar yada panoya kadar olan bölümden sorumludur. Diğer elektriksel yeterlilikler binanın elektrikçisi tarafından kontrol edilmeli gerekiyorsa güçlendirilmelidir.

Ulaşılan sıcaklık çok yüksek olmadığı ve döşeme altına saklandığı için, ürün yıpranmamakta ve ürettiği ısıdan etkilenmemektedir. Bu nedenle ömrü 50-60 yıl olarak öngörülmektedir.

Çok ince olması ve basit montajı sayesinde, zeminden ısıtma uygulamaları son derece kolay ve konforludur. Vücudun en çok ısıya ihtiyaç duyan bölgesi ayak tabanıdır. Buranın rahat etmesi, tüm vücudun ısınma hissini almasını sağlar.Zeminin tüm yüzeyinin hafifçe ısıtılması bu ihtiyacı giderir. Tavanı ısıtma gibi bir amacımız yoktur. Klasik ısıtma sistemleri önce havayı sonra insanı ısıtırken karbon Isıtma filmleri sadece insanı ısıtır. Bu nedenle, klasik ısıtma sistemlerine göre % 30-50 arasında daha az enerji kullanır. Isı kaynağı olan elektrik daha pahalı olduğu halde, az enerji kullandığı için faturanıza yansıyan tutar da ekonomik olur.

Alan genişledikçe veya tavan yükseldikçe Infrared Yerden Isıtma en ekonomik ısıtma olmaktadır. Klasik sistemler tavanı, kubbeyi ısıtırken; Infrared Yerden Isıtma insanların kullandığı zemini ve küçük bir hacimi ısıtır.

Cami ve spor salonu gibi hem yüksek tavanlı ve hem de kısa süreli kullanılan yerler için çok daha ekonomiktir.

      

Gösterim istatistikleri : toplam 553 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Karbon Film ile Döşemeden Isıtma”

 1. yerden ısıtmanın verdiği keyifi hiç bir ortamdan ısıtma vermiyor gerçekten. Çünkü yerden ıstma sistemi döşendiğinde ayaklarım tüm zeminde rahatlıkla ısınabiliyor. eskiden ayaklarımı çok az üşüttüğüm zaman bacaklarım rahatsız edici derecede sancı verirdi ve bu durum beni çok rahatsız ederdi. yerden ısıtmalı ısıtma sistemi sayesinde sevmedğim bir duru olan terlik giyme zorunluluğu ortadan kalktı ve böyle olması gerçekten çok daha iyi oldu.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]