Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Isı Yalıtımında Yapılan Hatalar

Isı Yalıtımı 25 Şubat 2012

Son yıllarda yaygın olarak kullanılan yalıtım sistemlerinden olan ısı yalıtımı uygulama yapan bina sakinlerine oldukça konforlu bir yaşam sunmaktadır.Fakat bilinçsiz ve yalıtım yapılırken bazı hataların görünmemesi ilerde sorun teşkil etmektedir.Yalıtımın son yıllarda oldukça arttığı görülmekteki , yapılan hatalarında sayısı oldukça artmaktadır.Yapılan yalıtımlarda en büyük hata ustanın tecrübesliği diyebiliriz.Yalıtım yaptırılan binaların beklenen performansın altında bir durum söz konusu olduğunda yalıtımın hiç bir anlamı kalmamaktadır.Bu hataların başlıca sebeplerinden biriside piyasada işini tecrübeli ve bilinçli bir şekilde yapan firmaların bulunmaması.

Yapılan rekabet sonucunda daha ucuz yapılması için fiyat rekabetine giren firmalar malzeme kullanımında ucuza kaçıldığı zaman beklenen performansı almak pek mümkün olmuyor diyebiliriz.Isı yalıtımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri diğer yazılarımızda belirtmiştik.En önemli etkenlerden biri kaliteli malzeme kullanımı bunun yanında işini iyi yapan bir usta olduğunda yalıtım için verilen paralar size sağlıklı bir yaşam ortamı olarak geri dönecektir.

Genel olarak yapılan hataları şu şekilde sıralayabiliriz;

1-Dübel kullanımı önemli olduğundan rüzgar yükünün iyi hesaplanmayarak eksik dübel kullanılması.

2- Yalıtım yapılacak yüzeye serilecek levha sıvasının inceliği

3-Donatı filesinin ucuz ve kalitesiz olması ilerde oluşacak sorunların başında gelmektedir.

4. Bina rüzgar yüklerinin dikkate alınmaması sonucu eksik dübel kullanımı,

5-Isı yalıtım levhalarının arasında ki boşlukların oluşması , aralarında boşluk olmadan düzenlenmesi , boşluk oluşması durumunda sıva ile kapatılması gerekmektedir.
Belli başlı yapılan hatalar bunlardır .İlerleyen zamanlarda sorun teşkil edilmemesi için bilinçli ve tecrübeli firmalar ile çalışmanız gerektiğini unutmayın.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Henüz Yorum Yapılmamış - “Isı Yalıtımında Yapılan Hatalar”

 1. Muhammet - 8 Mart 2012 @ 08:20

  Merhaba, yapılan bir başka hata, balkonlara ısı yalıtımı yapılmaması. Balkon betonları açıkta olduğu için, soğuk bu yerlerden evin içine kadar yayılmakta.

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]