Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Isı Yalıtımı Neden Yapılmalı

Isı Yalıtımı 13 Şubat 2012

Dünyada Çoğu ülkede, ısıtma ve soğutma işi için oldukça büyük miktarda enerji sarf edilir. Yaz mevsiminde bunan ortamı serin tutmak kış mevsiminde ise ısıtmak iyi bir yalıtım sayesinde ancak olabilir. Enerji sarf etmek demek aynı zamanda bu enerjiye para ödemek demektir. Evler ve binalar ancak doğru şekilde yalıtım yapıldığından enerji tasarrufu sağlanır ve ısıtma ve soğutma için az para ödenmiş olur. Aksi takdirde ısınma ve soğutma işlemi için tasarruflu bir bütçe oluşturulamaz. Enerji verimi artacak ve parasal olarak tasarruf sağlanacaktır.

Yalıtım yapıldıktan sonra korunması için ekstra bir çalışmaya ya da ekstra bir masrafa gerek yoktur. Yalıtım bir kez yapılır ve daha uzun süre kalıcı olur. Bu da aslında yalıtımın ne kadar ekonomik ve kullanışlı bir şey olduğunu gösterir. Yalıtım aynı zamanda konforu artırarak bina boyunca, sıcaklık dağılımı daha homojen olur.

Yalıtım dışarıdan ya da yan duvarlardan gelen gürültüyü emerek bulunan odanın ses açsından izolasyonunu sağlar.

Çevre kirliliği olarak da bakarsak yalıtım sayesinde daha az ısı enerjisi kullanılacağından hem milli ekonomiye katkı olur hem de ısı için kullanılan enerjinin doğaya salımı azalır. Bu sayede çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olur.

Eğer bina kötü yalıtılmış ve kötü havalandırılıyorsa şu işaretler görülür:

Kış aylarında, taban altı ve tavan aralarında nemlenme ve donmuş yüzeyler oluşur.

Yaz aylarında, tavan arası son derece sıcak ve bunaltıcı olur.

Yalıtımın mutlaka tüm bina ihtiyacı göz önünde bulundurularak yapılması gereklidir. Sadece yaşam mekanlarının yalıtımı, tavan ve taban yalıtımı olmadan doğru yalıtım şekli değildir. Bina ısısının sürekliliğini koruyabilmek için mutlaka ısı kaybı olan tüm alanların saptanması ve yalıtımda göz önünde bulundurulması gereklidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 2,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

     

Gösterim istatistikleri : toplam 8 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]