Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

ISI YALITIMI

Mantolama 7 Şubat 2012

Isı yalımı dışarıyla ısı alışverişini en aza indirmek ve ısı tasarrufu sağlamak amacıyla mantolama başta olmak üzere binanın dış veya iç cephesinin belirli malzemelerle kaplanması olayıdır. Isı tasarrufu üretimde konforda veya iş güncünde herhangi bir azalma olmadan ısıyı en verimli bir şekilde kullanma durumudur. Bu durum içinde mantolama yapmak önemli bir ön koşuldur.

Günümüzde ülkemizde enerji tüketimimizin yüzde 82 lik kısmını ısınmak için kullanmaktayız. Bu da ısının ve ısının korunumu için gerekli olan mantolama işleminin önemini bir kat daha artırmaktadır. Mantolama işlemi yapılan binalarda ısı tasarrufunda yüzde 50 ye varan iyileşmeler görüldüğü bilinmektedir. Ayrıca mantolama sonunda ısı için enerjiye daha az yüklenilmesi sonucunu da ortaya çıkaracaktır. Bu durum da çevrenin daha az kirlenmesine neden olacak olumlu bir durumdur.

Isı yalıtımı çeşitlerinin başında evi battaniyeye örtmeye benzetilen çatı yalıtımı gelir. Bu yalıtımdan sonra çatıdan kaynaklanan ısı kaybı minimuma iner. Çatıdan sonra kapı ve pencereler da ısı yalıtımı için büyük önemlidir. Çünkü evin ısısının dörtte biri buralardan kaybolmaktadır. Isı yalıtımındaki temel amaç binanın içinde ve dışında gerekli düzenlemeleri yapıp ısı kaybını en aza indirmektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 1,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

   

Gösterim istatistikleri : toplam 6 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “ISI YALITIMI”

 1. halit ışık - 10 Şubat 2012 @ 21:58

  oturduğum eve ısı yalıtımı yaptıralı uzun süre geçmedi. bu yaz sistemi evime uygulattıktan sonra ilk kışımı geçiriyorum. ama şimdi bile daha mevsimin ortasında iyi ki yaptırmışım diyorum.çünkü eğer bu şekilde ısınma maliyeti düşmeye devam ederse sistem kendisi iiçin harcadığım parayı bir iki yıl içerisinde çıkartıcak gibi gözüküyor. Maddi yanından öte evimin içinde ısıttıktan osnra geç soğuması ve sıcaklık açıısndan da konfor sağlaması benim için ayrıca güzel bir durum.

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]