İç Cephe Yalıtım Sistemleri

admin 16 Aralık 2011 2
İç Cephe Yalıtım Sistemleri

İç Cephe Yalıtım Sistemleri ilk olarak karşımıza enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla çıkmıştır. Evlerin iç kısımlarına yapılan İç Yalıtım Sistemleri enerji tasarrufunu sağlamakla beraber ısı kaybının da önüne geçmektedir.  Özellikle soğuk bölgelerde, sıcaklık farkının yüksek olduğu yerlerde kullanım oranı yüksektir. Bundaki en önemli etmen ise ısı kaybını önlemesidir.

Daire İçi Mantolama da diyebileceğimiz bu sistemler duvarların içine soğuk kaçıran bölgelere uygulanarak ısı kaybının en aza indirgenmesi sağlanır. Bu durumun en önemli neticesi ise sizlere az ısınma kaynağı harcama olanağı sağlamasıdır. Eski yapılarda da Daire İçi Mantolama sistemini görmek mümkündür. İç mantolama apartman yaşantısında, ısı yalıtımına ortak olarak karar verilemediği zamanlarda daire sahiplerinin bireysel olarak başvurdukları mantolama yöntemidir. Maliyet olarak dairenin konumuna ve ürüne göre fiyatları değişmektedir.  Genellikle soğuk ya da sıcak dış cepheye uygulanır. Ülkemizin de iklim ve hava şartlarını göz önünde bulundurursak önemli bir kullanım alanına sahiptir diyebiliriz. İç Cephe Yalıtım Sistemleri  enerji açığı çok olan bir ülke olan Türkiye için önem arz etmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

2 Comments »

  1. salih 16 Aralık 2011 at 20:31 - Reply

    iç cephe yalıtım ısıdan tasarruf olduğu gibi dizayn içinde önemli. evi dekore ederken kolaylık sağlıyor şekli bozmuyor.

  2. sadık 11 Şubat 2012 at 18:26 - Reply

    dış cephe mantolama sistemleri ne kadar önemliyse bana göre iç cephe mantolama sistemleri de en az o kadar öneli. çünkü sağlıklı ve sağlam bir şekilde uygulanan iç cephe mantolama sistemleri binanın yalıtımında dış cephe sistemler kadar yalıtım saplayacaktır. ayrıca iç cephe mantolama sistemlerinin diğer bir avantajı da evin iç dekorunu belirleme kişiye özgürlük sunmasıdır. ayrıca en çok alıtı isteyen noktalara uygulanabilme özellikeri de avantajlı başka bir taraflarıdır.

Yorum Yaz »