EVEREST MANTOLAMA NASIL UYGULANIR

admin 31 Ocak 2012 1
EVEREST MANTOLAMA NASIL UYGULANIR

Mantolama günümüzün en etkili ısı yalıtım sistemlerinden biri olup yüzde elli oranında ısı yalıtımı sağlar. Everest mantolama yapılarda uygun fiyata bir ömür yalıtım hizmeti sağlamaktadır.

Mantolama uygulamasının başlangıcında zemine aliminyum profil çakılır. Profil duvara özel dübellerle yerleştirilir. Profiller çakıldıktan sonra yalıtım levhalarının arkasına özel yapıştırıcıları sürülür ve profillerin içine güzelce yapıştırılır. Harç iyice kuruduktan sonra dübellemeye geçilir. Dübelleme işlemi özenle yapılır. Dübellemeden sonra tüm yüzeyler elyaf kaplı izolasyon filesi ile kaplanır. Kaplanırken filelerin 10 ar santim birbirine erişmemesi çatlamamaları önlemektedir. File üstü sıvayla örtülüp Sıva işlemi sona erdikten sonra yüzeylere de Dış Cephe Macunları ile rutüş edilerek pürüzler gözden geçirilerek yüzey boyaya hazır hale getirelecektir . Ardında kenar ve köşeler donatı sıvası ile kaplanır. Son kat hafif bir sıvayla sıvanır ve küçük rütuşlar bu son durumda yapılır. Mantolama uygulamasının son aşaması, hafif sıva uygulanmış zeminlerin dekoratif bir dış cephe boyası ile boyanmasıdır.

Montolama işlemi yapılırken yalıtım levhası, yapıştırıcı harç, başlangıç profili, alimünyum profil, plastik dübel, donatı sıvası, hafif sıva ve boya gibi malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

One Comment »

  1. ertuğrul ünal 11 Şubat 2012 at 11:06 - Reply

    manolama işlenini oturduğumuz eve iki yıl önce yaptırmıştık ve iki yılda neredeyse harcadığımız parayı çıkarttı. belirttiğiniz aşamaların öncesinde bir de binanın zaminini güzelce mantolama sistemiine zarar verecek maddelerden temizleme işlemi yapıyorlar. yaptırdığımız günden bu güne çok memnunuz ve sağlıklı bir şekilde sistemi kullanıyoruz. kışın ınımanın önüne geçmesinin yanında yazın da serinleme açısından faydalı oluyor.

Yorum Yaz »