Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

REDPAİNT YENİLİKÇİ BOYA TEKNOLOJİLERİ

Yangın Yalıtımı 11 Şubat 2016

REDPAİNT RP-REDFİRE SOLÜSYON

REDPAİNT RP-REDFİRE SOLÜSYON (YANMAZLIK SOLÜSYONU ) Uygulandığı yüzeyin, oksijen ile temasını keserek alev almasını ve parlamasını engelleyerek yanmamasını sağlayan bor katkılı solüsyondur. RP-Redfire Solüsyon (Yanmaz Solusyon) Alev geciktirici uygulanmış madde (tekstil, ahşap vb.) aleve tutulduğunda yanar, alev kesildiğinde ise söner. Yani asıl olan maddenin alev kaynağından uzaklaştırıldığında yanmamasıdır. Bu bir yangının yayılmasını yavaşlatabilir ancak asla önlemez.

AVANTAJLARI ve ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Organik malzemelerden üretilmiştir. Doğaldır.
A sınıfı yanmazlık sağlar.
Uygulandığı yüzeyin oksijen ile temasını keserek yanmasını engeller.
zehirli madde içermez.
Kokusuz ve Renksizdir.
Film tabakası oluşturmaz.
Böcek, haşerat ve zararlı maddelere karşı uygulanan maddeleri korur.
Duman ve zehirli gaz çıkarmaz.
Uygulaması kolaydır. İşçilik gerektirmez.
UYGULAMA
RP-Redfire Solüsyon (Yanmaz Solusyon), Uygulamada ahşap, tekstil, deri ve diğer alanlarda değişiklik gösterir.
RP-Redfire Solüsyon (Yanmaz Solusyon),Ahşap için emiciliğine göre daldırma veya emprenye sistemi ile uygulanır. İmalatı yapılan ahşap yapılar için püskürtme yöntemi kullanılır.

RP-Redfire Solüsyon (Yanmaz Solusyon), Kağıt, kumaş.deri, sünger gibi sanayi gruplarında daldırma veya püskürtme yöntemi kullanılarak uygulama yapılır.
KULLANIM ALANLARI
Ahşap yapı ve tüm ahşaplarda, Osb-Mdf- suntalarda, tekstil sektöründe, sünger ve deri sanayinde, yat üretiminde, otellerde ve daha birçok alanda kullanılır.
SARFİYAT

Gösterim istatistikleri : toplam 346 gösterim, bugün 0 gösterim

REDPAİNT YENİLİKÇİ BOYA TEKNOLOJİLERİ

Yalıtım Malzemeleri 11 Şubat 2016

REDPaint Seramik teknolojisi ile ısı,su, ses ve yangın yalıtımı sağlayan boyalar, nem-rutubet- küf önleyici boyalar, yanmazboya ve yanmaz solusyon ile evsel ve endüstiriyel alanda yenilikçi ürünleri hizmet vermektedir.

Gösterim istatistikleri : toplam 362 gösterim, bugün 0 gösterim

Yanmaz Boya Nedir

Yangın Yalıtımı 2 Şubat 2012

Yanmaz boya sentetik esaslı, içerdiği antimom tiroksit ve özel reçine sayesinde yanmaya karşı dirençli mat görünümlü iç cephe ve duvar boyasıdır. Normal boyaların 12 dakikalık testlerde yanmalarına rağmen yanmaz boyalar 1100 derece sıcaklık ortamlarında 120 dakikaya kadar yanmama özelliği gösterirler. Bu yüzden bu boyaların astar niteliğinde de olsa tüm yapılarda kullanılması tavsiye edilir.

Binaların iç kısımları ile her türlü duvar ve ahşap yüzeylerde, özellikle okul hastane ve hava alanı gibi yangın riskinin yüksek olduğu yerlerde kullanılır. Yangın merdivenleri, yangın kapıları, özellikle ahşap evler, tekneler, yakıt depoları gibi alanlarda kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

Beton ve ahşap yüzeylere mükemmel bir yapışma özelliği gösterir. Kabarma yapmaz. Hiçbir şekilde alevleri taşımaz.

Uygulama yapılacak yüzeyler nem, kir, pas ve eski boya artıklarından tamamen temizlenmeli ve zımparalanmalıdır. Kullanıma hazır olduğu zaman katlar halinde uygulanmalıdır. Katları uygularken arada en az 2 saat kadar beklenilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylerin sıcaklığı artı 5 derecenin üzerinde olmalıdır. Boya uygulanırken kesinlikle başka bir boya ile karıştırılmamalıdır.

1 litre ile 3 3,5 m2 alan rahatlıkla boyanabilir.

Gösterim istatistikleri : toplam 708 gösterim, bugün 0 gösterim

Nofire Yanmaz Boya

Yangın Yalıtımı 28 Aralık 2011

Bir boyada olması gereken tüm özelliklere sahip, ama o aynı zamanda Yanmaz Boya…

NoFire Boyası;
Toksik madde ve solvent İÇERMEZ.

Su Bazlıdır.

Fırça, rulo veya boya tabancası ile kolayca uygulanabilir.
Boyalı yüzeylerin üzerine uygulanabilir.

Nofire ister astar kat isterse son kat olarak kullanılsın, 1100 Cº yi aşan sıcaklıklarda yangın ve ısıya karşı koruma sağlar. 120 dk ya kadar yangının yayılmasını ve yüzeyin yangından zarar görmesini engeller.

 

Dünya No Fire Koruması Altında…

Yangın Merdivenleri – Yangın Kapıları – Ahşap Evler – Çelik Konstrüksiyon – Motor Yatlar,Tekneler ve Gemiler

Yakıt Depoları – Arşiv ve Server Odaları – Sandwich Panel Çatı Sistemleri – Alçıpan ve Beton Yüzeyler

nofire

nofire test

nofire boya

nofire boya

KULLANIM ALANLARI
İnşaat ve Yapılar, Sanayi, Nakliye, Denizcilik, Askeriye, Nükleer alanında uygulamaları ve kullanımı…

İNŞAAT VE YAPILAR

BİNALAR
DUVARLAR – TAVAN KISIMLARI- MERDİVENLER – ELEKTRİKLİ DONANIMLAR – KAPILAR- AHŞAP VE AHŞAP YÜZEYLER – METAL YÜZEYLER – YANGIN KAPILARI – YANGIN MERDİVENLERİ

OEM ÜRÜNLERİ
BÖLME KISIMLAR – DUVAR PANOLARI – MOBİLYA – KENARLIKLAR – DIŞ PANELLER

ÇELİK YAPILAR
BİR YADA İKİ SAATLİK UL YANGIN KORUYUCU

ÖZEL UYGULAMALAR
GÖSTERİ EKRAN DONANIMLARI – FİLM SETLERİ – FUARLAR

SANAYİ

DEPO – FABRİKA – BÜRO DONANIMLARI
BORULAR– KANALLAR – ELEKTRİKLİ MALZEMELER – TANKLAR  – ARŞİV ODALARI -YANGIN ODALARI

ULAŞIM

TRENLER – TEKLİ RAYLAR
BÖLME KISIMLARI- GENEL DONANIMLAR

OTOMOBİLLER
GAZ DEPOLARI MUHAFAZASI

UÇAKLAR
BÖLME KISIMLAR- ELEKTRİK – GÖVDE YALITIMI

DENİZCİLİK

YÜZEY KAPLAMA
YAKIT MADDELERİ – BORU KISIMLARI – ALİMİNYUM SÜRGÜLER – ELEKTRİK DONANIMLARI

YAPISAL
BÖLME KISIMLAR – GÜVERTE DONANIMLARI – YALITIM

ASKERİYE

DONANMA
YAPISAL – BÖLME KISIMLAR –GÜVERTE KISIMLARI – ALİMİNYUM YÜZEYLER – KARMA SİSTEMLER

ORDU
TAŞITLAR – LEVAZIM – BARAKALAR

NÜKLEER

BİR, İKİ VE ÜÇ SAATLİK KONTROL KABLO MUHAFAZA

 

NOFIRE BOYA NEDİR VE DİĞER NORMAL BOYALARDAN NE FARKI VARDIR?
NoFire boyaları Kabarma olarak bilinen sınıfa aittir. Kabarma boyası aktif hale geldiğinde veya ısıya maruz kaldığında genleşen boyadır…

• NoFire boyaları Kabarma olarak bilinen sınıfa aittir. Kabarma boyası aktif hale geldiğinde veya ısıya maruz kaldığında genleşen boyadır.
• NoFire tıpkı normal lateks boyalar gibi rulo,fırça veya boya tabancası ile uygulanır.
• Zararlı değildir ve çevreye zarar vermez.
• Su bazlıdır. Su ile kolaylıkla temizlenebilir. Hem sıvıyken hem de yüksek ısılarda etken hale geçtiğinde zehirli değildir.
• Dayanıklı bir yüzey bırakır.
• Çoğu yüzeye iyi derecede yapışır.
• Tek komponentli,  karıştırma gerektirmeyen bir malzemedir.
• Ayrı bir yüzey hazırlığı gerektirmez.
• Ayrı bir uygulama donanımı gerektirmez.
• Her rengi mevcuttur. (Fabrikada renklendirilir)

 

NASIL VE NEREDE UYGULANMALIDIR?
5 galonluk NoFire kovası portatif bir el karıştırıcısı kullanılarak kabının içinde karıştırılabilir. Kullanmadan önce alttan tamamıyla tüm içeriğin karışması çok önemlidir…

5 galonluk NoFire kovası portatif bir el karıştırıcısı kullanılarak kabının içinde karıştırılabilir. Kullanmadan önce alttan tamamıyla tüm içeriğin karışması çok önemlidir.

Temiz, kuru, yağdan, parçacıklardan ve gevşek malzemelerden veya pastan arınmış yüzeyler normal boyama için NoFire’a uygundur. Özel bir hazırlık gerektirmez.

Fırça, rulo veya boya tabancası kullanabilen her kimse NoFire’ı uygulayabilir. Teknikler normal bir lateks boya uygulaması ile aynıdır.

Ancak, önemli bir fark vardır: Normal boya genellikle belirsiz bir kalınlıkta uygulanır; bu kalınlık dekoratif için gerekli olan kalınlıktır.

Çoğu uygulama için bu iki kat boya gerektirir. NoFire ise sadece tek kat boya gerektirmektedir.

NoFire belli bir kalınlığa uygulanması gerekmektedir. Gereken kalınlık oranı birçok faktöre dayanmaktadır; yüzey türü, yüzey malzemesi, koruma derecesi, koruma süresi ve kod gereksinimi. Uygulama kalınlığı ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler NoFire Uygulama ve Teknik Bilgiler bölümünde bulunmaktadır.

Birçok uygulama için NoFire kaplamasının çoğu zaman tek kat uygulanması yeterlidir. Bu, uygulama maliyetinin azaltması bakımından önemlidir. Diğer tekniklerle karşılaştırıldığında, katlar arasında birkaç saatlik kuruma süresi ile iki veya daha fazla kat veya uygulama aşaması gerektirmektedir. Normal boya ile karşılaştırıldığında, bu tabloda da gösterildiği gibi, sonuç tam bir maliyetten kazançtır.

3 TEMEL YANGINDAN KORUNMA SİSTEMİ
Hem kara hem deniz yangınlarından korunmak için yapılan uygulamalar genellikle kodlarla ifade edilir…

Hem kara hem deniz de yangından korunmak için yapılan uygulamalar genellikle kodlarla ifade edilir. Bu kodların, ürünün ya da sistemin üç temel yangından korunma sistemi ile tutarlılık göstermesi gerekmektedir:

• Alev yayılması
• Isı transferi
• Genel Parlama

Alev yayılması, kaplama, ahşap ürünler veya kompositler gibi malzemenin yüzeyinde yayılabilen bir alevin hızını ve mesafesini belirleyen bir yüzey tedbiridir.

ASTM E84- UL723- UBC4-1- NFPA 255

Amerika’da, standart yüzey testi ASTM E84 Alev yayılması ile yapılır (UL723, UBC 4-1, ve NFPA 255 olarak bilinen). Bu test, Steiner Tüneli olarak bilinen 7,60 metre uzunluğundaki bir fırında yapılır.

Çeşitli uygulamalar için yapılan alev yayılma testleri, örnek uyum ve ısıya maruz kalma şiddeti bakımından farklılık gösterebilir. Başlıca testler hüküm gören uygulamaların kodları ile ifade edilirler. Bu testler maruz kalma sırasında meydana çıkan duman, ısı salınım oranları ve toksik yanma maddeleri gibi diğer faktörlere karşı alınacak önlemleri de içermektedir.

Isı transferi testleri bir sistemin yangına karşı korunmasını belirler ve bunu ön yüzey ateşe maruz kaldığında arka yüzeydeki ısı artışına göre ölçerek yapar. Örneğin, belli bir kod ya da standarta göre bir yüzey 60 dakikalık bir yangın koruması gerektirebilir. Bunun anlamı da, yangın süresince arka yüzeyin ısısı 1 saat içinde belirlenen miktarı aşmamalıdır. Bu uygulama NoFire ürünleri için önemlidir.

Genel Parlama küçük bir alevin aniden bütün odayı kapladığı durumlarda ,Rockland Eğitim Merkezi Videosunda gösterildiği durumdur. Tipik olarak, genel parlamanın başlangıcı boya veya duvar kâğıdı gibi duvar yüzeyi uygulamalarının yanıcılığı ile hızlanmaktadır.

Uniform Bina Kodu (UBC) 8-2 gibi oda genel parlama testleri, standart bir ısı kaynağına maruz kalması durumda, duvar ve tavanların yüzeylerinin toplam ısı dayanıklılığını ölçer. Oda ani alevlenmesi için bunlar güvenilir belirleme faktörleridir.

Rockland County videosunda görüldüğü gibi, ani alevlenme sırasında meydana gelen aşırı ısı ve duman hızlı bir şekilde evdeki yan odalara yayılır. Ani alevlemeni önlenmesi denizde olduğu kadar karada da NoFire’ın başlıca amacıdır.

Bu üç kategorinin yanı sıra, tutuşmazlık, ısı salınım oranı ve alevlenme ısısı gibi belli uygulamalar için gereken daha çok uzmanlık gerektiren testler de bulunmaktadır. Testler hakkındaki bütün sorulara cevap teknik kullanma kılavuzunda bulunabilir veya NoFire Teknolojileri teknik departmanı ile irtibata geçilebilir.

 

A-18 BOYANABİLEN ALAN DEĞERLERİ
A-18 Sarfiyat ve Kalınlığı…

Islak Film Kalınlığı (Mikron)

M2/Gal

Yanmaz yüzeyler – Boyasız
örn: metaller, beton

127 – 229

28 – 19

Yanmaz yüzeyler – Boyalı
örn: fibercam (boya kalınlığına bağlı olarak)

229 – 381

16 – 10

Yanabilir Yüzeyler
örn: ahşap, ahşap ürünleri, kompozitler (köpük hariç)

381 – 559

10 -6,5

Deniz – Yanabilir yüzeyler

508 – 762

7,5-4,5

Daha Şiddetli Durumlar (yüksek ısı, uzun süre)

1143

3,3

Boyanabilen Alan Değerleri
24 m2 / Galon (150 mikron Islak Film Kalınlığı)
veya
5.6 m2 / Galon (635 mikron Islak Film Kalınlığı)
Yüzey cinsine göre değişkenlik gösterebilir.

Tek Kat Fırça
125 mikron ıslak film kalınlığına kadar uygulanabilir.

Tek Kat Rulo
200 mikron ıslak film kalınlığına kadar uygulanabilir.

Tek Kat Boya Tabancası
635 mikron ıslak film kalınlığına kadar uygulanabilir.

 SIKÇA SORULAN SORULAR
Yangın geciktirici olarak kullanmak üzere, NoFire ürünleri kompozit malzemelerin için karıştırılabilir mi…

S. Yangın geciktirici olarak kullanmak üzere, NoFire ürünleri kompozit malzemelerin için karıştırılabilir mi?
C. Hayır. Bu bir katkı maddesi değil, bir kaplamadır.

S. Kendi kabında bir NoFire ürününün raf ömrü ne kadardır?
C. Kargolama tarihinde itibaren bir (1) yıl garantisi bulunmaktadır.

S. Bir kat uygulandıktan sonra, ömrü ne kadardır?
C. Normal ve çok şiddetli olmayan koşullarda süre söz konusu değildir.

S. Parlak, yarı parlak bir yüzey bırakır mı?
C. Hayır. Parlak veya yarı parlak bir yüzey sonkat ile elde edilebilir.

S. Hangi renkler bulunmaktadır?
C. Beyaz standart renktir, ancak NoFire boyalarının diğer renkleri de mevcuttur.

S. Şeffaf bir boyamıdır?
C. Hayır!

S. Dış mekânlarda kullanılabilir mi?
C. Evet, ancak koruyucu bir sonkat gereklidir.

S. Ne kadar kalın uygulanmalıdır?
C. Kalınlık yüzey türüne ve proje gereksinimlerine bağlıdır. Uygulama Kılavuzuna ve Teknik Bilgi Formlarına bakabilirsiniz.

S. Zehirli midir?
C. Hayır. Zehirli olmayan su bazlı bir kaplamadır.

S. ‘Kabarma’ nedir?
C. 191 Co nin üzerindeki sıcaklıklara maruz kalındığında, uygulama kalınlığının yaklaşık olarak 20 ila 100 katı kadar genişler ve küçülür.

S. Yapısal çelikte ASTM E119 onayınız var mı?
C. Evet. S-Bariyer kaplama sistemi, çelik sütunlar için NoFire patentli bir sistemdir.

S. Yalıtımlı mıdır?
C. Oda sıcaklığında değil. Sadece yüksek sıcaklıklarda etkin hale geçtiğinde
S. A sınıfında mıdır?
C. Evet.

S. UL Sınıfında mıdır?
C. Evet.

S. Kaplama mı yoksa boya mıdır?
C. İkisi de. Kaplama koruma sağlarken, boya dekor amaçlı kullanılmaktadır.

S. Yalıtımlı mıdır?
C. Oda sıcaklığında değil. Sadece yüksek sıcaklıklarda etkin hale geçtiğinde

S. A sınıfında mıdır?
C. Evet.

S. UL Sınıfında mıdır?
C. Evet.

S. Uygulama nasıl yapılır?
C. Normal fırça, rulo, havasız sprey veya geleneksel boya tabancası.

S. Herhangi bir özel yüzey hazırlığı gerekli midir?
C. Gerekli olan yüzey hazırlığı normal boya işlerine benzerdir. Özel bir hazırlık gerektirmez.

S. Astar boya gerekli midir?
C. Normal olarak astar boya gerekli değildir. Sadece korozyon koruması gereken deniz ortamında çelik gibi belli boya türleri ile yapılan kaplamalar için gerekebilir.

S. Ne tür astar boyası kullanılmalıdır?
C. Çoğu astar boya uygundur. En iyisi mat boya veya dayanıklı astar boyalarıdır. Uygulamanız için belli öneriler almak için NoFire Teknik Departmana danışınız.

S. Kuruma ve sertleşme ne kadar sürer?
C. Hava sıcaklığına, nemine ve kaplama kalınlığına bağlıdır. Oda sıcaklığında ve neminde, ek kaplama uygulamadan önce minimum iki saatlik bir kuruma gereklidir. Tavsiye edilen sertleşme süresi 48 saattir ancak minimum 24 saatte olabilir.

S. Dış mekânda uygularken, mümkün olan en yüksek veya en alçak hava sıcaklığı nedir?
C. En yüksek ve en alçak hava sıcaklığı 80°  ve 40° F’tır.

S. Sıvıyı inceltebilir miyim?
C. NoFire Technologies inceltme işlemini önermez. Eğer sıvı akışkanlığı çok yüksekse, NoFire Teknik Departmanı ile temasa geçiniz.

S. Yanlışlıkla cilt ile veya gözlerle temas ederse veya yutulduğunda ne olur?
C. Su ve sabun ile yıkayınız. Başlıca talimatlar için MSDS belgesini okuyunuz.

S. Hangi büyüklükteki kaplarda kargolanır?
C. 1 galonluk,5 galonluk kovalarda veya 50 galonluk fıçılarda.

S. ‘Bir saat’ ya da ‘iki saat’ derecesi var mıdır?
C. Ürünün kendisi değil de bütün sistemin böyle bir derecesi vardır. Sistem dereceleri Teknik Kılavuzda gösterilmiştir.

S. Yanlışlıkla boyalı yüzeyin bir kısmı çatlarsa veya ufalanırsa ne yapmalıyım?
C. Zarar gören bölge fark ettirmeden tekrar boyanabilir.

S. Başka bir renge döndürebilir miyim?
C. Hayır, istenen renkte sipariş edilmeli ve üretilmelidir.

S. Hangi kalınlığın gerekli olduğunu nasıl anlarım?
C. Uygulama belgelerine bakınız. Belli uygulamalar için, Teknik Kılavuza bakınız veya NoFire Teknik Departmanı ile temasa geçiniz.

S. Normal bir boyayı alev geciktirici yapabilir miyim?
C. Hayır

S. Bu malzemeyi mobilyalara, perdelere veya halılara alev geciktirici hale getirmek için püskürtebilir miyim?
C. Hayır! NoFire sadece bir kaplamadır.

S. Düşük veya yüksek akışkanlıklarda tedarik edilebilir mi?
C. Evet, akışkanlık istenen şekillerde çeşitlilik göstermektedir.

S. Ne tür yüzeyleri korumada kullanılmaktadır?
C. Ahşap, ahşap ürünleri, metal ve kompozit gibi neredeyse tüm yüzeylerde kullanılabilir. Halı gibi yumuşak malzemelerde kullanışlı değildir.

S. Ne tür yüzeyler için koruma sağlamaz?
C. Halılar, perdeler ve kumaşlar gibi.

S. Sıvı haldeyken veya duvar çatlakları şeklinde yutulduğunda çocuklar ve hayvanlar için zararlı mıdır?
C. Hayır! Teknik Kılavuzdaki Akut Ağızdan Zehirlenme Testlerine bakınız.

S. Kullanımdan sonra nasıl temizlemeliyim? (Fırça, rulo, sprey, eller gibi)
C. Normal su ve sabun.

S. Alev geciktirici, yangından koruyucu ve alev geçirmez arasındaki fark nedir?
C. Halk dilinde birbiri yerine kullanılmaktadır. Ancak teknik olarak, belli standartlara göre belirlenmektedir.

S. Piyasada başka alev geciktirici kaplama var mıdır? Aralarındaki fark nedir?
C. Evet. En büyük fark performans derecesi, gereken kalınlık, zehirlilik ve duman, uygulama kolaylığı ve kullanım için alınan onaylar.

 

BİNA VE YAPIM ONAYLARI
ASTM- E84-87 Testi : Bina Malzemelerinin Yüzey Yanma Özellikleri…

ASTM- E84-87 Testi : Bina Malzemelerinin Yüzey Yanma Özellikleri  (1989, 1996, 1998)
A. Çimento levha üzerindeki NoFire kaplaması
B. Douglas fir üzerinde NoFire kaplaması
C. Düşük yoğunluklu fiber levha üzerine NoFire kaplaması

Underwriters Laboratories UL 723 Testi: Yangın Önleyici Kaplama Sınıflandırılması Programı

A. NoFire A-18 kaplaması
i. Alev Yayılması
ii. Duman Sonuçları
iii. UL Sınıflandırma Sertifikası
UL94 and 746C (ASTM D3801 ve IEC 707 ISO 1210.2)

A. Cihazlar ve Uygulama içindeki bölümler için Plastik Maddelerin Tutuşabilirliği
i. NoFire A- PVC-3, PVC-4, AL-2 and SS-1
a. Test sonuçları ve UL listelemesi
b. NoFire A-18- tahta parçacığı levha testi
c. Test Sonuçları
Uniform Building Code 8-2 (UBC 42-2): Tekstil Duvar Kaplamalarının Yangın İlerleme Katkısı Değerlendirme Odası için Standart Test Yöntemi

A. No Fire A-18 (Yangın Araştırma Laboratuarı UC Berkeley)
i. 1/4’ mahogany paneli , vernik alt astar
ii. İşlem görmüş 1/4” panel
iii. İşlem görmemiş T-111 siding
iv. İşlem görmüş T-111 siding
v. İşlem görmemiş ahşap siding
vi. İşlem görmüş ahşap ince tahtalar
vii. İşlem görmemiş Mason siding
viii. İşlem görmüş Mason siding
ix. İşlem görmemiş Masonite

B. NoFire A-18 Karşılaştırma Testi (Salk Enterprises)
i. Kaplanmamış Boya Korumalı T-111 Kontrplak Siding
ii. Kaplanmamış T-111 Kontrplak Siding
iii. Boya Korumalı Tahta Parçacık Siding
iv. Kaplanmamış Tahta ParçaCIK Siding

C. Sterling levhası & NoFire A-18 & 18 kat Alkit Boya (VTec Labs)
D. Çimento levhası & NoFire A-18 & 6 kat Alkit Boya (VTec Labs)
E. T-111 Kontrplak & NoFire A-18 (tek kat) & Dış Cephe Boyası (VTec)
F. Sheetrock Levha panelleri & 8 kat iç cephe lateks boyası, son katı NoFire, & 1 kat dış cephe boyası (VTec Labs)

Şehir ve Devlet Onayları

A. New York Şehri, Bina Departmanları
i. Malzeme ve Donanım Kabulu Raporu (MEA#: 104-96-M)
B. California Ormancılık ve İtfaiye Şefi Devlet Dairesi
i. Tescilli Yangına Dirençli Ürün (NoFire A-18)
ii. Son Listeleme Levhası
C. Rhode Island Eyaleti ve Eyalet Çiftliği
i. Kod Standartları Komitesi Yönetim Yapımı Departmanı
a. Onay Raporu No. 03-001
UBC 17-5 Southwest Research Institute (No Fire A-18 Köpük Plastik Sistemlerinin İçi için Yangın Test Standardı )

A. Prosedür
B. Gözlemler
C. Sonuçlar
ASTM E-152 Kapı Montajlarının Yangın Testlerinin Standart Yöntemleri
A. Prosedür
B. Gözlemler
C. Sonuçlar
CAN4-S104-M80 by UL Kanada Kapı Montajlarının Yangın Testlerinin Standart Yöntemleri
A. Prosedür
B. Gözlemler
C. Sonuçlar
FC708  Amerika Gypsum Yangını Dayanım Testleri  (NoFire arka kaplama)
A. Prosedür
B. Gözlemler
C. Sonuçlar
UL 263 S-Barrier tarafından korunan yapısal çelik sütunların yangın dayanım testleri Underwriters Lab(2000)
ASTM E 162-94 Isı Kaynağını Kullanarak Malzemelerinin Yüzey Tutuşabilirliği için VTec Lab Standart Test Yöntemi

A. Kıvılcım yayılımı indeks sonuçları
i. ¼” Çimento levhası üzerine 18 kat Alkit parlak enamel boya
ASTM E-119 İki Saat Duvar Montajı
i. Southwest Research Institute testi
 

Gösterim istatistikleri : toplam 1128 gösterim, bugün 0 gösterim

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]