Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

BTM POLYPLAN Sentetik Membranlar

Isı Yalıtımı 27 Şubat 2012

Su yalıtımı için yeni olarak tasarlanan bu ürün yalıtım denilince en dayanıklı ve kaliteli malzeme olarak bilinmektedir.Bu ürün sayesinde temelden ve çatıdan sızan suları tamamen önleyerek konforlu bir yaşam alanı sunuyor.Yapıların ekonomik ömürlerini de uzatan bu ürün sayesinde enerji tasarrufu yapmanızı da sağlayabilirsiniz.Yapılarınıza uygun olarak malzeme seçme gereği duyacaksanız bu mutlaka BTM POLYPLAN olmalı diyebiliriz.Bildiğiniz üzere yalıtım yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar var.

Bunların en başında kaliteli malzeme kullanımı gelmektedir.Bunun yanında iyi bir işçilik de kullanıdığınız zaman bu size ayrı bir kazanç sağlayacaktır.BTM POLYPLAN Bina temellerine ve yeraltı sistemlerine yapılan ,genellikle su yalıtımı için kullanılan dayanıklı bir yalıtım ürünüdür.Özellikle içme sularının olduğu depolar için üretilen bu ürün daha sonraları binalar içinde uygun görülerek yalıtım sistemlerinde kullanılmaya başlanmış.

Bina temelinden sızan suları engelleyerek ve bina ömrünü uzatarak sizlere daha sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamasından ziyade yalıtım sisteminin asıl kazançlarını sizlere sunar.Bunları diğer yazılarımızda vermiştik.Sizlerinde daha konforlu ve kazançlı bir yaşam ortamı kazanmanız için yalıtım sistemine geçmenizi tavsiye ederiz.

Gösterim istatistikleri : toplam 381 gösterim, bugün 0 gösterim

YALITIM MALZEMELERİ

Yalıtım Malzemeleri 5 Şubat 2012

İnsanların konforlu barınma ihtiyaçları her dönem kendisini göstermiştir. Bu nedenle çeşitli alanlarda tasarruf ve ısınma ve soğuma kolaylığı sağlayan yalıtım malzemeleri geliştirilmiştir. Avrupa nın öncü olduğu malzeme geliştirme işi ihtiyacın ve ortamın çeşitlenmesiyle günden güne gelişmiştir. Çağımızın zorlu şartları tasarruf ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Isınma maliyetinde tasarrufun en ideal yolu ise mantolama ve kaplama işlemini yapılara uygulamaktır.

Bölgenin ihtiyaçları, gelir düzeyleri, malzeme maliyetleri gibi sebeplerden dolayı mantolama ve ısı yalıtım malzemeleri değişiklik göstermektedir. Başlıca kullanılan yalıtım malzemeleri şunlardır. Silis kumunun yüksek sıcaklıklarda eritilerek elyaf haline getirilmesi ile elde edilen cam yünü. Bazelt veya diabez taşının eritilmesiyle elde edilen taş yünü. Polistiren maddesinin ekstrüzyonla levha halinde çekilmesiyle üretilen ekstrude polistiren. Polistiren hammaddesinin genleştirilerek blok halinde ve kesilme suretiyle levha haline getirilen polistren. İki ayrı kimyasal komponentin bir araya getirilmesiyle yapılan poliüretan. Ahşap taşıyıcının bir bağlayıcı ile sıkıştırılarak levha halinde üretilmesi şeklinde oluşturulan odun talaşlı levhalar. Ve bunların yanında kullnılan cam köpüğü, fenol köpüğü ve mantar levhalar gibi malzemelerdir. Bu malzemeler iletim, yalıtım ve emme özellikleri göz önünde bulundurularak seçilir.

Gösterim istatistikleri : toplam 512 gösterim, bugün 0 gösterim

MANTOLAMA MALZEMELERİ

Isı Yalıtımı 30 Ocak 2012

Mantolama basit ve yaygın olan tanımıyla dışarıdaki ısıyı içeri sokmadan içerideki ısınının korunması yani bir nevi binanın dışının manto adı verilen ısı yalıtım sistemiyle kaplanması durumudur.

Mantolamada kullanılan farklı ürün grupların santimetreleri aynı kalmak kaydıyla yoğunlukları değişmektedir. 4 cm kalınlığında mantolama malzemelerinde Capatect Dalmaçyalı yoğunluğu 16 dansite, Marshall Thermos 16 dansite, Dio-Klimatherm 16 dansite, Fawori Mantolama 16 dansite, Mavi Kale Mantolama 40 dansite, Mintec Mantolama 20 dansite, Filli Boya Expert 16 dansite, Zorlu Group Techno 16 dansite, Bonuspan 30 dansite olmak üzere farklı yoğunluktadırlar.

Mantolama esnasında bu markaların malzemelerinin her birinin montesi esnasında ortalama; 10cm geniş başlıklı 6 adet dübel, 0,25 m pvc ya da fileli köşe profili, 160 gr donatı filesi, dört adet levha yapıştırma hacri, 5 adet levha çıra harcı, 0,15 litre akrilik astar ve üç kliogram dekoratif sıva kullanılmaktadır.

Mantolama işleminin yapılmasının ardından binaların ve işyerlerinin ısınmalarında yüksek derecede artış meydana gelmekte ve ısınma maliyetleri yüksek oranda düşmektedir. porno videoları

Gösterim istatistikleri : toplam 657 gösterim, bugün 0 gösterim

İzocam Mantolama

Mantolama 21 Ocak 2012

İzocam yalıtım amaçlı kullanılan sarı renkli, döşek yününe benzeyen, küçük sert parçalardan oluşan sarı renkli bir maddedir. Genellikle kiremitler ile ev arasındaki bölümler için kullanılır. Çatı yalıtımında oldukça etkilidir. Ancak solunması ya da sindirim sistemine bulaşması durumunda ciddi sorunlara neden olabilecek bir maddedir.

İzocam özelliklerinden dolayı uygulama sırasında kolay kolay yırtılmaz, fire vermez, her türlü ahşap ve metal çatıya istenilen düzeyde uyum sağlayabilir. Hafif olduğundan çatıya çıkartılması ve uyulanması çok kolaydır. Sıradan bir makasla istenilen şekilde kesilebilir. İzocam ile kaplanan çatılar ısı yalıtımı sayesinde yakıt sarfiyatını önemli derecede azaltır. Açık gözenekli elyaf yapısı ile ses yalıtımı, yanmaz özellikteki camyünü sayesinde ise yangın güvenliği sağlar.

İzocam ile yalıtım ve mantolama dışarıda kalan boruların kışın örtülmesi ve giydirilmesi amacıyla da yapılabilir. Bunun için izocamın esnek özelliğinden faydalanılır. İzocam montolamayı evlerin çatılarına yaparken ise izocamın çatının üzerine serilmesi mantolama işlemi için yeterlidir. Basit bir makas yardımıyla izocamın istenilen şekilde rahatlıkla şekillendirilebilmesi ve yalıtım malzemeleri arasında uygun fiyatta olması izocamın tercih edilme sıklığını artırmıştır.

Gösterim istatistikleri : toplam 643 gösterim, bugün 0 gösterim

Amerikan Kapı Ve Fiyatları

Isı Yalıtımı 20 Ocak 2012

Amerikan kapı genellikle dışı sunta renkli bir tahta içi de sertleştirilmiş kağıt olan malzemeden oluşan, estetik görünümü güzel olan fakat fazla dayanıklı özellik taşımayan kapılara verilen addır. Panel kapıların bugünkü görünümü aslında göbekli ahşap kapılardan gelmektedir.Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde Amerikan kapı paneli de fındık kabuğunun yüksek basınçla preslenmesi sonucu elde edilir. 3mm kalınlıktaki bu paneller kapıların modelini oluşturan unsurlardır.

Amerikan kapıların estetik görünümü son derece şık olmasına karşın kullanım esnasında dayanıklılık estetikten daha önce gelir diyenler için tavsiye edilen bir model değildir.

Amerikan kapı fiyatları için sabit bir fiyat söylemek şu anki piyasa şartlarında pek mümkün görünmemektedir. Kapıların fiyatları kalitelerine göre değişik aralıklardadır. Kaliteli kapıların fiyatları 300 liradan başlamaktadır. Seri üretim kapılarda fiyat biraz düşerek 100 liraya kadar inebilmektedir. Seri üretim kapıların üçüncü kalite kapılar oldukları söylenmektedir. Bazı büyük firmalar bu fiyatı bir kaç Lira daha düşürebilmişlerdir. Kapıların montajı ise tüm ülkede genellikle 50 lira civarındadır.

Sonuç olarak, evinize taktıracağınız Amerikan kapılar estekik açıdan evinizi tam anlamıyla yükseltecektir.

Gösterim istatistikleri : toplam 631 gösterim, bugün 0 gösterim

Bims

Yalıtım Malzemeleri 9 Aralık 2011

Bims
Birbirinden bağımsız gözeneklerden oluşan, sünger görünümlü bir kayaç olup, birim hacim ağırlığı 400-600 kg/m3 arasında değişen doğal bir yapı malzemesidir.

Kullanımı tarih öncesine dayanmaktadır.Kapadokya bölgesindeki doğal konutlar ile Nevşehir ve Niğde bölgesinde soğutma deposu olarak kullanılan doğal mekanlar bunun örnekleridir.

inşaat sektöründe ilk kullanımı Romalılar dönemine dayanmaktadır. Puzzolan çimento olarak Romalıların bolca kullandığı hatta,”Ayasofya’nın kubbesinde de bu malzemenin kullanıldığı bilinen bir gerçektir.

Ayrıca hafif yapı elemanı olarak, basta Almanya, Fransa, italya, isveç, Amerika, ve Japonya olmak üzere birçok ülkede daha çok isi ve ses izolasyonu sağlamak amacıyla üstün izolasyon özellikleri, hafifliği ve depreme dayanıklılığı gibi finansal nitelikleri ile yüzyılı askın süredir kullanılmaktadır.

1) Doğal gözenekleri sayesinde isi ve ses yalıtımı,

2) Yangına karşı dayanıklılığı,

3) Hafifliği sayesinde binaların ağırlığını azaltıcı etkisi,

4) Yüksek elastikiyet özelliği nedeniyle depreme dayanıklılığı,

5) Nefes alabilen,

6) Nem tutuculuğu mükemmel,

7) Donmaz,

8 Duvar ve sıvada daha az ve ucuz isçilik sağlanması,

inşaat maliyetinin, ayni izolasyon değerinde tuğla ve gaz beton duvara göre daha az olması sayesinde, bims’ten yapılan duvar bloklarının diğer yapı elemanlarına göre çok daha üstün ve finansal olduğu denemelerde anlaşılmaktadır. Avrupa duvar blokları endüstrisi Türkiye’den büyük miktarda bims ithal ederek üretimde kullanmaktadır.

Bims ile yapılan duvar bloklarının kullanıldığı konutların sıvalarında kabarma ve çatlama olmamaktadır. Finansal açıdan büyük kazançlar sağlamaktadır.

1- ISI İZOLASYONLUDUR
Isı bileşenlerinin ısıyı depo etme yeteneği, kış aylarında ısınmanın durması halinde çabuk soğumaya, yaz aylarında ise güneş etkisi altındaki yapı bileşenlerinin çevrelediği mekanlar da sıcakların aşırı yüklenmesini önlemesi açısından gereklidir. Yapı bileşenlerinin ısı depo etme yeteneği o bileşenlerin özgül ısısına, kuru birim hacim ağırlığına, kalınlığına ve etkisi altında kaldığı sıcaklık farkına bağlıdır. Bims bu özellikleri bünyesinde bulunduran tek madendir.
İZOBİMS; Türkiye’nin en iyi ısı izalosyonlu bims bloklarını üretmektedir.

2- SESE KARŞI AKUSTİK ÖZELLİĞİ

a) Sese Karşı Akustik Özelliği; İçerisinde çok sayıda gözenek bulunması sesin sünümlenmesini ve istenen akustik özellikleri sağlar. Pek çok Avrupa ülkesinde konser ve konferans salonlarında, kiliselerde bims blok kullanılmıştır.

b) Ses İzolasyonu; Homojen dağılmış, işsiz boşluklu yapısı, hafifliği, kristal suyu içermemesi gibi özellikleri ile kalıcı ses izolasyonuna sahiptir. Yüksek frekansa maruz mekanlar da bile sessiz bir ortam oluşturmaktadır.
İZOBİMS; Türkiye’nin en ses izolasyonlu bims blokları üretmektedir.

3- YANGINA DAYANIKLIDIR
Diğer yapı malzemeleri bünyesinde bulunan kristal su nedeni ile yangına karşı dayanıksız olmaktadır. Yangın esnasında meydana gelen yüksek ısıdan dolayı yapısal bozulmalar, hacimsel değişiklikler ve parçalanmalar meydana gelmektedir. Bims Madeni yüksek sıcaklıklara karşı mükemmel dayanım göstermektedir. Özellikle 1029 ºC’ ye kadar hacimsel değişikliklere uğramadığı gibi bu sıcaklıklardan sonra liflerde büzüşme görülmesine rağmen deforme olmamaktadır.
İZOBİMS; Türkiye’nin yangına karşı en dayanıklı bims bloklarını üretmektedir.

4- SAĞLAMDIR
Fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür.
İZOBİMS; Türkiye’nin en sağlam Bims bloklarını üretmektedir.

5- ORTAMIN NEMİNİ DENGELER
(Buhar difüzyonu) Günümüzde inşaat endüstrisine izolasyon nitelikli muhtelif yapı elemanları girmiştir. Bunların çoğu ideal şartlarda yüksek izolasyon özelliği gösterir ama doğal koşullarda bu özelliklerinin tamamını bünyesinde bulunduran tek malzeme bims tir. İzolasyonu devamlı kılan, ortamın nemini ayarlayan, nefes alabilen önemli bir özelliği ‘buhar difüzyon’ olayını gerçekleştirebilmesidir. Hacim içerisinde mevcut nem miktarının yükselmesi durumunda mevcut nemin bir kısmını bünyesine alarak hacim içerisindeki havanın bağıl nem miktarına ulaşmasına sağlar. Ancak gözeneklerin sayılamayacak kadar çok oluşu bu gözenekleri birbirinden camsı bir zarla yalıtılmış olması yani kılcal bağlantılar içermemesi petrografik yapısının volkanik cam liflerinden oluşması sebebiyle bünyesinde suyu tutmaz. Hacim içerinde nem miktarının bağıl nem miktarının altına düşmesi durumunda
her bir gözenekteki su buharı hacim içerisinde geri verilir. Yani bims ortamdaki nem i dengeler. Bu nemi kesinlikle bünyesinde tutmaz. Ortamdaki nem azalınca geri verir. Bu da buhar difüzyonu kabiliyetinin mükemmel olduğunun göstergesidir.
İZOBİMS; Türkiye’nin en iyi buhar difüzyonu sağlayan bims bloklarını üretmektedir.

6- HARÇ VE SIVA TUTMA ÖZELLİĞİ
Gözenekli yapısı agrega bağlayıcısının çimento olması ve doğal bimsin çimento hammaddesi olması gibi özellikleri onun iyi bir sıva, harç, alçı vb. ürünlere mükemmel bir tutucu eleman olmasını sağlamaktadır. 13N İZOBİMS’ e bu ürünler uygulanıp prizlendikten sonra kaynaşmış bir bütünü meydana getirmektedirler.
İZOBİMS; Türkiye’nin sıva, alçı, harç vb. ürünlerle mükemmel bileşim sağlayan bims bloklarını üretmektedir.

7- DOĞALDIR. ÇEVREYE ZARAR VERMEZ
Volkanik bir maden olması,
üretim tesisinin (fabrikanın) bacasız olması İZOBİMS in çevreye zarar vermemesinin en önemli göstergesidir.
İZOBİMS; çevreye hiç zarar vermeyen bims bloklarını üretmektedir.

8- DEPREMDE GÜVENİLİRDİR
Bims madeni homojen dağılmış çok küçük gözenekli yapısı sayesinde basınç ve darbelere karşı son derece dayanıklıdır. İZOBİMS; Türkiye’nin depreme karşı en dayanıklı bims bloklarını üretmektedir

9- ÖZEL İŞÇİLİK GEREKTİRMEZ
İZOBİMS; düzgün kalıpları, birbirine geçmesi, yarım ve çeyrek ürün alternatifleri ile uygulanması çok kolay bir malzemedir.
İZOBİMS; Türkiye’nin işçiliği en kolay bims bloklarını üretmektedir.

10-DİREKT FAYANS VE ALÇIPAN KAPLANABİLİR
Bims mükemmel kavrayıcılığı sayesinde kaplama ürünlerinin hammaddesi olması nedeniyle de fayans, alçıpan vb. ürünlere direkt olarak uygulanabilmektedir.
İZOBİMS; Türkiye’nin en kavrayıcı bims bloklarını üretmektedir.

11- TESİSAT DÖŞEMESİ KOLAYDIR
BİMS’in  hafif bims olması ve homojen dağılmış gözeneklerinin bulunması emsallerine oranla çok daha kolay işlenmesini sağlar. Bu nedenle tesisat döşemesi çok kolaydır.

Gösterim istatistikleri : toplam 1366 gösterim, bugün 0 gösterim

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]