Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Tesisatlarda Isı Yalıtımı

Yalıtım 23 Şubat 2012

Bina yapılarınızın kullandığı enerji azaltmak veya çoğaltmak için yapılan uygulama olarak görünmektedir.Tesisat yalıtımı yaptırmanızın önemi göz alamayacak kadar önemli olduğunu bilmeniz gerekmektedir.Tesisatlarınız için yaptıracağınız ısı yalıtımları size oldukça büyük tasarruflar sağlamaktadır.Bunları diğer yazılarımızda da söylemiştik.Tesisat yalıtımları ise ayrı bir önem taşımaktadır.Tesisatlarınız daki geçen suyun evinize ulaşana kadar korunması gereken bir sistem olan tesisat yalıtımı yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yaptıracağınız yalıtım sisteminin yararı kullanılanm malzemeye görede değişmektedir.Bilinçli olarak yapılan yalıtımların kaliteli malzeme iyi bir işçilik ile yapılması son derece önemlidir.Bu yüzden kullanılacak olan malzemenin nerede nasıl kullanılacağını bilmek gerekiyor.Tesisat yalıtımları binaların kullandığı su ve buna benzer kaynakların kullanılması için yapılan bir sistemdir.Sıcak suyun merkezden çıkarak evinizin içerisine kadar geçen yolda sıcak su soğuyabiliyor.Bu durum sizin daha çok su harcamanıza neden olabiliyor.

Bunun önüne geçebilmek amacıyla tesisat yalıtımı yaptırmanız durumunda , sıcak suyu oldukça koruyarak , çıkış merkezindeki sıcaklığın aynı derece ile evinize kadar ulaşmasını sağlayabiliyor.Bu da sizin tasarruf etmenize olanak sağlıyor diyebiliriz.Türkiye üzerinde yeni yapılan binaların genel olarak kullandığı hızla gelişen yalıtım sistemlerinin kaliteli malzeme ve iyi bir işçilik ile yaptırmanızı bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

 

Gösterim istatistikleri : toplam 65 gösterim, bugün 0 gösterim

Yalıtımsız Ev kalmasın

Yalıtım 13 Şubat 2012

Yalıtım yaptırmak için bir çok nedeniniz olduğunu biliyormusunuz. ?

Yalıtım yaptıran bina sakinleri sağladığı enerji tasarrufuyla hem ceplerine hemde ülkelerine kazandırdıklarını saymakla bitmez.Yalıtım yaptırmak kışın soğuk havanın içeri girmesini önlemek ve ev içerisinde ki sıcak havayı muhafaza etmek, Yazın ise sıcak havanın içeri girmesini engellemek ve soğuk havayı içerde muhafaza etmek maksadıyla yapılmaktaydı.Bunun dışına çıkılarak yalıtım yaptıran kişilerin  enerji tasarrufundan faydalandığı görülmekte.Kışın evinizin içerisindeki sıcak havayı muhafaza ettiğinizde bu size enerji tasarrufu olarak geri dönecek.Çünkü daha az enerji kullanarak paranız cebinizde kalacak.Ülkemize de enerji kazanması bakımından bir yararınız olacak diyebiliriz.Yalıtım yaptırmak geçtiğimiz yıllar da avrupa ülkelerinde başlamış ve türkiye de yeni olarak faliyete geçilmiştir.Yeni yapılan binaların çoğunluğunda yalıtım görmek mümkün. Yalıtım yaptırmanın enerji tasarrufundan bir yana insan canı kurtardığınıda bilmenizi istiyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanılan depremlerde yıkılan evlerin nedenleri açıklanmıştı.Yapının içerisinde bulunan demirlerin paslanarak çürümesine yol açmış ve en küçük bir deprem anında yerle bir olmuştu. Yaptıracağınız yalıtımın evinizin yapısını da koruduğunu bilmenizi isteriz.Yaptıracağınız yalıtımın dışarda oluşan zararlı etkenleri önleyerek , binanızı gençleştirerek daha uzun ömürlü olmasını sağlar.Yalıtım yaptırmak isteyen kişilerin doğru kişilere , kaliteli malzemeden yaptırılması öneriliyor.Sizde artık yalıtım çeşitlerinden birini seçerek bina yalıtımınızı yaptırabilirsiniz. Yalıtımsız ev kalmasın diyoruz.

Gösterim istatistikleri : toplam 42 gösterim, bugün 0 gösterim

Rüzgar Ve Mantolama

Mantolama, Yalıtım 21 Ocak 2012

Yüksek basınç alanlarından alçak basınç alanlarına doğru olan yatay hava hareketlerine rüzgar denir. Rüzgarlar sürekli, mevsimlik ve yerel rüzgarlar olmak üzere üçe ayrılır. Rüzgarların bazıları sıcak etkili bazıları soğuk etkili olmaktadır. Mantolama ise binanın iç ya da dış yüzeylerinde çeşitli malzemeler kullanıp kaplama işleminin yapılarak binanın giydirilmesi, dışarıyla ısı alışverişinin en aza indirilmesi olayıdır.

Ülkemizde ısınma en büyük problemlerden biri ve en fazla enerjinin sarf edildiği alanlar arasındadır. Rüzgarlar genellikle soğuk rüzgarların fazla etkili olduğu bölgelerde ısınmayı olumsuz yönde etkiler. Binaların ince duvarları, cam ve kapı izolasyonunun yeterli olmaması gibi sebeplerden dolayı ısınan yapılar şiddetli soğuk rüzgarların da etkisiyle kısa sürede soğumaktadır. Ayrıca yapı içindeki sıcaklık ve dışarıdan gelen soğuğun ince duvar sebebiyle hızlı bir şekilde çarpışması da nem ve rutubete sebep olmaktadır. Mantolama işleminin yapılması ise yapıda oluşan bu olumsuzlukları giderecek niteliktedir. Mantolama yapılan bina dışarıyla olan ısı alışverişini yüzde 50 oranında azaltacağı için rüzgarın etkisi de en aza inecektir. Duvar önemli oranda kalınlaşacak ve bundan dolayı da nemlenme olmayacak ve nemlenmenin olmamasının sonucunda da binanın ömrü uzayacaktır.

Gösterim istatistikleri : toplam 69 gösterim, bugün 0 gösterim

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]