Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

bees yapı

Mantolama 8 Şubat 2016

20 yıllık deneyime ve teknik bir uzman kadro ile ısı,su,ses ve yangın yalıtımı konusunda uzmanlaşmış bir firmayız

Gösterim istatistikleri : toplam 408 gösterim, bugün 0 gösterim

Su Yalıtım Harcı

Su Yalıtımı, Yalıtım, Yalıtım Malzemeleri 24 Nisan 2014

TANIM
Çimento esaslı, pozitif ve negatif su basıncına karşı uygulanabilen, tek bileşenli, su yalıtım harcı.

UYGULAMA ALANLARI
Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında, özellikle temel ve bodrum duvarları, teraslar, balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak hacimli yüzeyleri ve istinat duvarlarında zemin rutubetine, sızıntı sularına, pozitif ve negatif su basıncına karşı yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Sulama kanalları ve beton boru ek yerlerinde su kaçaklarını önler.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Tüm yüzeyler kir, yağ, boya gibi yabancı maddelerden temizlenmelidir. Yüzeydeki önemli bozukluk veya delikler su yalıtım uygulamasından en az 24 saat önce Fixkim Tamir Harcıyla onarılmalıdır. Brüt beton, çimento bazlı sıva, şap gibi çok gözenekli yüzeyler temiz su ile ıslatılmalı doygun hale getirilmelidir.

UYGULAMA ŞARTLARI
Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5 °C ile +35 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Direkt güneş veya kuvvetli rüzgar altında uygulanmamalıdır.

UYGULAMA ÖZELLİKLERİ
Mekanik mukavemet kazanma süresi : 3 gün
Su geçirimsiz hale gelme süresi : 7 gün
Kullanılabilme süresi : 30 – 45 dakka
Katlar arası bekleme süresi : min. 4 saat

UYGULAMA
Her bir kat fırça ile uygulama için 8 litre, mala ile uygulama için 5-6 litre su 20 kg ‘lık Silikonlu Su Yalıtım Harcı ilave edilerek düşük devirli bir mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulamadan önce kesinlikle zemin ıslatılmalıdır. amatör porno
Karışım 2 dakika dinlendirildikten sonra uygulama öncesinde tekrar karıştırılmalıdır. Fırça veya mala ile tüm yüzeye 3 kat olarak uygulanmalıdır. Her bir katın uygulaması bir öncekine dik doğrultuda yapılmalıdır.
Katlar arasında en az 4 saat beklenmelidir. İkinci kat, birinci kat sertleşmiş ancak henüz tam kurumamışken ıslatılarak (sıcaklığa bağlı olarak yaklaşık 6 saat içerisinde) uygulanır. Belirtilen süreler 20 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.

UYARILAR
Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
Ahşap kaplamalarda, metal kaplamalarda ve neme maruz yüzeylerde uygulanamaz. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Solumayınız, göze temasında bol su ile yıkayınız, gerekirse doktora başvurunuz.
Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır.

TÜKETİM
Fırça ile ; 2 kg/m² (3 katta) , Mala ile ; 1,5 kg/m² (1 mm. Kalınlık için)

DEPOLAMA
Orijinal ambalajında en fazla 10 kat istifle kuru ve nemsiz bir ortamda 8 ay süreyle saklanmalıdır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içerisinde tüketilmesi önerilir.

SAĞLIK ve EMNİYET
Deri ve göz temasından kaçınılmalıdır. Depolama ve uygulama sırasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER
 Görünüş  Gri renkli ince toz
 Toz Yoğunluk  1400 ± 100 kg./m³
 Karışım Oranı Toz / Su  20 kg / 8 lt (Fırça) – 20 kg / 5-6 lt (Mala)
 Yapışma dayanımı   ≥ 0,80 N /mm²
 Kapiler su emme  ≤ 0,05 gr (4 saat sonra)
 Uygulama Sıcaklığı  +5°C ile 35°C arası
 Kullanıma Alma Süresi  Mekanik Dayanım: 3 gün
 Su Geçirimsizlik  7 gün
 Basınçlı Su Dayanımı (DIN 1048)  5 bar pozitif
 Üzerinin Kaplanma Süresi  3 gün
 Raf Ömrü  Kuru ortamda 6 ay

Gösterim istatistikleri : toplam 479 gösterim, bugün 0 gösterim

Elastomerik Sıvı Yüzey Kaplaması

Su Yalıtımı, Yalıtım 14 Mart 2012

Su izolasyon sistemlerinde yeni bir oluşum şeklinde sektöre dahil olan elastomerik su izolasyon sistemleri, sağladığı avantaj ve sahip olduğu özellikleri ile oldukça etkili su yalıtım sistemlerinin oluşmasını sağlamaktadır.

Akrilik esaslı bir yapıya sahip olan ve yapısında kopolimer ve viskozite bulunduran elastomerik sıvı yüzey kaplaması, kurumasının ardından kendi içerisinde oluşturduğu özel bir oluşum ile genleşme, uzama ya da kopmaya gibi durumlara büyük oranda direnç göstermektedir. Oldukça yüksek bir oranda elastikiyete sahip olan elastomerik sıvı yüzey kaplaması, güneşten gelen UV ışınlarına karşı da büyük oranda direnç sağlamaktadır. Bunun yanında uygulama altına alındığı yüzeye yapışma kat sayısı yüksek olan bu ürün, üzerinde yürünme gibi özellikler sunmaktadır.

Elastomerik sıvı yüzey kaplaması genel uygulama alanlarında çalışılan teraslar, çatılar, sıvalar, şaplar, asfaltlı bölümler, bacalar, camlar, metaller, ahşapların birleşim kısımları, cami kubbeleri ve eskiden izolasyonlaştırılmış alanlar yer almaktadır. Uygulama aşamalarında ise sıvı halde fırça ile sürülmeye başlanması ve doğrudan işlem altına alınması gösterilmektedir. Artı 5 dereceden yüksek bir hava koşulunda uygulanması önerilen bu ürün için, 3 ya da 4 saat aralıklar ile uygulama altına alınması belirtilmektedir.

Elastomerik sıvı yüzey kaplamasının teknik özellikleri ise renk olarak doğal krem rengi şeklinde karşımıza çıkar. PH değeri 7–9 aralıklarında olan üründe yoğunluk ise 1.052 gr/m2’dir. Esneklik oranının yüzde 400 civarlarında yer aldığı elastomerik sıvı yüzey kaplaması, sadece 1 derece altında minimum film oluşturma özelliği taşımaktadır. Kuru ortamlar içerisinde su sızdırması TS 11758 standartlarına göre oluşturulan bu malzemede, donma ve çözünme sonucu su sızdırma, ısınma ve kuruma sonucu su sızdırma özellikleri de TS 7847 standartları bünyesinde oluşturulmuştur.

Su yalıtım sistemlerinin yeni ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkan elastomerik sıvı yüzey kaplaması, sistemlerin tam olarak sağlıklı bir oluşum gerçekleştirmelerinde oldukça etkili bir konumda yer almaktadır. Gerçek bir su yalıtım sistemi için sağladığı avantajlar ve sahip olduğu özellikler sayesinde yapıların kaliteli bir su yalıtım sistemine kavuşmasında oldukça etkili bir konumda bulunmaktadır

Gösterim istatistikleri : toplam 778 gösterim, bugün 1 gösterim

Derz Dolgu

Su Yalıtımı 14 Mart 2012

Kadınlar için mutfaklar evlerin en önemli bölgelerinden biridir. Aslında bir aile içinde evin en anlamlı bölgesi mutfaklardır. Çünkü bir aile için yapılacak yemeklerde bu mekan oldukça değeri bilinmesi gereken bir konumdadır. Bu nedenle mutfak tasarımlarının ve uygulamalarının gerektiği kalitede yapılması tüm aile açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Mutfaklarda uygulamaya alınan fayans ya da kalebodur malzemeleri arasında yer alan derzler zamanla kendiliğinde atabilmekte ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Bunun yanında birtakım kırılmalar ve çatlaklar da mutfak duvarlarında ve tablalarında olumsuz durumlara yol açabilmektedir. Bu esnada ortaya çıkan önlemler çoğu zaman derz dolgu izolasyon maddesiyle giderilmektedir. Ancak olumsuz sonuçların ortaya çıkmamasından önce sağlam bir şekilde yapılacak derz dolgular ilerleyen zamanlarda bu tür sorunlar ile karşılaşmayı büyük oranda engelleyecektir.

Derz dolgu yapılma aşamasında her bir fayans arasında kalan boşluğa bu maddenin iyice enjekte edilmesi diğer bir deyişle yedirilmesi oldukça önemlidir. Eğer bu boşluklar arasına derz dolgu maddesi gerektiği gibi yedirilmezse zamanlar bu bölgelerde çökme ve buna benzer aksaklıklar meydana gelebilmektedir. Diğer yandan derz dolgu maddesinin kaliteli bir ürün olması da kullanıcı sağlığı ve uygulamanın kalitesi açısından önemli bir konumdadır. Çünkü kaliteli olmayan bir malzeme zamanla suyun ve birtakım temizleyici ilaçların etkisi ile kendini atacak ve mevcut boşluklar tekrar ortaya çıkacaktır. Özellikle temizleyici ilaçların etkisi kalite içermeyen bir derz dolgu maddesi için pek de istenmeyen sonuçlara her zaman gebe konumdadır. Bu nedenle iyi bir malzeme seçimi ilerde baş gösterecek sorunlarında engellenmesini sağlamaktadır.

Derz dolgu maddesinin yedirilme aşamasında bir spatuladan yararlanmak mümkündür. Bu şekilde fayanslar arasına uygulanan derz dolgular baskı yapılarak aralara yedirilecek ve herhangi bir boşluk kalmayacaktır. Ayrıca derz dolgu yapmadan önce mevcut fayans aralarını iyice temizlemek de oldukça önemli bir husustur. Bunun için ince uçlu bir fırça ya da ince bir cıda kullanmak yeterli olacaktır. Aralardan alınan tozlar ve birtakım yabancı maddeler izolasyonun tam anlamıyla yapılmasına olanak sağlayacaktır.

matolama
ısı yalıtımı
su yalıtımı
yangın yalıtımı
yalıtım
izolasyon
ses yalıtımı

Gösterim istatistikleri : toplam 588 gösterim, bugün 0 gösterim

Yalıtım ve Öneriler

Isı Yalıtımı, Ses Yalıtımı, Su Yalıtımı, Yalıtım 8 Mart 2012

Yalıtım
Yalıtım, ısı, ses ve su alanlarında yapılabilmektedir. Özellikle çatı izolasyonunda sıkça kullanılan yalıtım malzemeleri ile ısı ve ses yalıtımı yapılmaktadır. Yalıtım, ısının bina içinden dışına, dışardan da içine doğru ısı kaybının engellenmesi amacı ile yapılmaktadır. Yalıtım üzerine hizmet veren firmaların iyi araştırmalar sonucu seçilmesi gerekmektedir. Zira yalıtım, 1 sefere mahsus olarak yapılır. Çok büyük bütçelerin harcandığı ısınma giderlerini ekonomikleştirir. Yalıtımın bu amaçla yapılmasının yanı sıra, ses yalıtımını sağlamak için de çalışmalar yapılabilmektedir.
Isı Yalıtımı
Isı yalıtımı, yukarıdaki şekilde de söylediğimiz üzere, ısı kayıplarının önlenmesi maksadı ile yapılır. Bu sayede ekonomik açıdan tasarruf edilmiş olunur.
Ses Yalıtımı
Ses yalıtımları genel itibarı ile öncelikle sinema salonları ve yoğun gürültülü kafe, restoran ya da bar gibi mekânlarda sesi dışarıdan almaması veya dışarıya vermemesi amaçlı olarak yapılır. Ses yalıtımları genel olarak tercih edilen yalıtım sistemlerinden değildir. Zira ısı yalıtımı ses yalıtımına oranla yapılan araştırmaların neticesi olarak %88’lik bir oranla daha fazla yapılmaktadır.
Su Yalıtımı
Su yalıtımı ve izolasyonu, binanın, nem oranını dengelemek ve yağmur suları gibi çeşitli doğal olaylarla iklimsel faktörler arasındaki bazı problem oluşturan su miktarlarının giderilmesi amaçlı yapılır. Su yalıtımı bina ömrünü uzatır. Su yalıtımlarının çatı izolasyonlarında kullanıldığının da altı çizilmelidir.
Isı kaybının ve su girişinin en fazla olduğu bölgelerden biri olan çatı izolasyonunun tamamlanma sürecinde dikkatli olunması gerekmektedir. Piyasada bulunan pek çok imkâna nazaran yine de bir araştırma yapmak zorunlu hale gelmiştir. Yalıtım sektör fiyatları, çatı izolasyonu yalıtımları ve daha pek çok fiyat araştırması yapmak bütçeye daha da katkıda bulunmak anlamına gelecektir. Dolandırıcıların ve sahtekârların türlü oyunlarına maruz kalmamak adına yapılacak olan fiyat araştırmaları önem arz eder. Isı ve su yalıtımı gibi yalıtım işlemlerinin öncelikle çatılardan halledilmesinin temel nedeni, ısı kaybının en yoğun olduğu çatı bölgesindeki kaybı engellemek ve buradan giriş yapan binayı çürüten suyu yok etmektir. Yapılacak olan yardımcı oluk ve boruların da çatı izolasyonundaki su yalıtımı işlemlerinde önem arz ettiğinin unutulmaması gerekmektedir.

Gösterim istatistikleri : toplam 1424 gösterim, bugün 0 gösterim

Çatılarda İzolasyon

Isı Yalıtımı, Mantolama, Ses Yalıtımı, Su Yalıtımı, Yalıtım 29 Şubat 2012

Ses yalıtımı ile ilgili farklı tanımlamalar yapılabilmektedir. Binanın yapısına zarar verilmeden tahrip, tahribat, tahrifata yol açmadan doğrudan çatıya mantolama veya yalıtım ile getirilecek bazı avantajlar mevcuttur. Çatı yalıtım ve mantolama sistemleri, uzun ömür, enerji israfından tasarruf, verimlilik, ekonomik bütçe tasarrufu sağlamaktadır. Isı yalıtımı, ısı kaybını engellemek için yapılmaktadır. Doğanın ve iklimin şartlarından korunmak, çatının ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve su izolasyonunun tamamlanması ile mümkün olabilmektedir. Su birikintilerinin tavanlardan damlaması, çatının ısı izolasyonunun tam olarak yapılmamasından kaynaklı ısı kayıpları, ekstra masraf ve büyük meblağ ekonomik bütçe sarsıntıları demektir. Bu açıdan yalıtım, mantolama, çatı mantolaması ve izolasyonu, su yalıtımı, ısı yalıtımı, ses yalıtımı konular önem arz etmektedir.

Ayrıca evlerin çatı mantolama işlemleri gerçekleştirilirken dikkatli olunmalıdır. Su ve ses yalıtımlarının yanı sıra ısı yalıtımları yapılırken de dikkatli ve ince hesaplar yapılmak zorunludur. Ancak bu şekilde aile bütçesinin tasarruf kontrolü sağlanabilir. Bu açıdan dikkat etmek önemlidir. İşin ehli ve uzman ekiplerle çalışmak amacı ile piyasa kontrolü ve araştırmaları yapılmalıdır. Evin çatısının, ısı kaybının önlenmesi amacı ile ısı yalıtımı yapılır. Isı kaybını önlemek, daha az yakacak ile en yüksek verim demektir. Bu da dolaylı açıdan aile bütçesine kalan para anlamına gelir. Giderler düşürülür ve bu sayede tasarruf edilir. Yoğun olarak ısı mantolaması ve yalıtımı yapılmaktadır. Ancak su yalıtımının yapılması da büyük önem arz eder. Zira bina tavanının ömrünün daha uzun olması için, nem, rutubet gibi kavramların ortadan kalkması gerekmektedir. Bunun için de suyun olmaması gerekir. Suyun olmaması için de su yalıtımı şarttır.  Su yalıtımının beraberinde ısı yalıtımı yaptıran kullanıcılar tek sefer ödeyeceği meblağlarla uzun yıllar boyu bir tasarruf sağlarlar. Bu açıdan ülkemizde gelişmiş mantolama sistemleri kullanılmaktadır. Çatı mantolamalarında yalıtma malzemeleri gerek ısı yalıtımı, gerek ses yalıtımı, gerekse su yalıtımı şeklinde detaylandırılarak seçilmelidir. Su, ses ve ısı yalıtımı yapılırken, çatı tiplerine göre değişkenlikler gösterilebilmektedir. Bu açıdan, öncelikle mantolama ve yalıtım işlevini gerçekleştirecek olan firmanın, işinin ehli olduğundan emin olunmalı ve keşif sırasında yardımcı olunmalıdır.

Gösterim istatistikleri : toplam 440 gösterim, bugün 0 gösterim

Çatı Mantolama Nedir?

Isı Yalıtımı, Mantolama, Su Yalıtımı, Yalıtım 28 Şubat 2012

Çatı Mantolama Nedir?

Buhar kesici ve buhar kartları ile çatıların manto edilmesine dayalı olan sistemlerle, çatılarda geçirgenliği önlemeye yönelik çalışmalara çatı Mantolama çalışmaları denir. Çatılarda su yalıtımı, ısı yalıtımı ve pek tercih edilmese de ses yalıtımı uygulanabilmektedir. Çatılardaki tüm yalıtımın sağlanması adına çatı tipleri de önem arz etmektedir. Örneğin; Teras Çatı tiplerinde Mantolama farklı uygulanır. Örnek vermek gerekirse, su yalıtımı yapılacak olan katman mantolamanın en üst kısmında bulunur. Yoğuşma tahkikatı yapılması önem arz eder. Çatıların, sıcak kaldığı durumlarda, sıcaklık farkları dolayısı ile güneş yansıtıcı tabakaları ile korumaya alındığı durum mümkündür. Çatı mantolaması yapan firmaların tek kat su yalıtım malzemelerinin Mantolama yapılandırmalarında kullanılmasına dair uyarılarına kulak verilmelidir. Giderler, oluklar yeterince açık ve büyük olmalıdır. Ev yapılarının çatı tarafından su ile zararına ve tahribatına karşı koruma önlemi olarak da algılanabilecek bir çalışma olan çatı mantolama çalışmaları, kesin kez su buharını önleyici ve su birikmelerini engelleyici sistemler olarak göze çarpmaktadır. Çatı mantolaması yapmak için insanlara birkaç sebep verilebilir. Bu sebeplerden en başlıca olanı ise “güç tasarrufudur.” Isı yalıtımı veya su yalıtımı ile ilgili yapılacak çalışmalar ile güç tasarrufu sağlanabilir. Bu sayede daha az enerji ile daha çok iş yapılabilinir. Ailenin ekonomik bütçesi sarsılmadan, doğrudan olumlu gelişmeler kaydedilebilir. Doğrudan su ve ısı yalıtımı yapılan evlerde daha sağlıklı koşulların geliştiği göz ardı edilemez bir istatistikî gerçektir.

Çatı mantolaması yaptırmak, evin ısı veya su ile ilgili meydana gelebilecek tahribatlarını önleyecektir. Bu sayede ekonomik zararlar önlenecek, vakit kayıpları da tarihe karışacaktır. Çatı mantolaması yaptırmak için insanlara sadece ekonomik nedenler yeterli bir sebep olabilen bir unsurdur. Bu yüzden Çatı mantolaması yaptırırken dikkat edilmelidir. Su buharı veya su birikintilerinin giderleri iyice kontrol edilmeli ve mantolamanın sağlamlığından kesinlikle emin olunmalıdır. Bu durumun vukuu bulduğu pek çok vaka mevcuttur. Harcanan meblağların hakkının verilebilmesi için Çatı Mantolama firmalarının seçimlerinde dikkat edilmelidir. Genel olarak ısı yalıtımı ve su yalıtımı için yapılan mantolamaların ses yalıtımları için de yapılabilineceği unutulmamalıdır. Kısa vadede değil, uzun vadede sağlayacağı faydaları düşünmeli ve listelenmelidir. Bu sayede mantıklı, doğru kararlar vererek çatı mantolaması yaptırılmasına karar verilebilinebilmektedir.

Gösterim istatistikleri : toplam 522 gösterim, bugün 0 gösterim

Genel Su İzolasyonu

Su Yalıtımı 22 Şubat 2012

ST 500 – Genel Su İzolasyonu
Su bazlı, şeffaf, esnek ve yüksek dirence sahip bir malzemedir. Modifiye polimer esaslı olup kür bitiminde suda çözünmeyen bir tabaka meydana getirir.
TANIMI

Su bazlı, şeffaf, esnek ve yüksek dirence sahip bir malzemedir.
Modifiye polimer esaslı olup kür bitiminde suda çözünmeyen bir tabaka meydana getirir.

KULLANIM ALANLARI

Kapiler su geçirgenliğinin söz konusu olduğu tüm beton yapılarda güvenle kullanılabilir.

Örneğin; teras, su deposu, hangar, bodrum ve galeriler, yüzme havuzları, tüneller, su kanalları, dış cephe duvarları, banyo ve tuvalet taban betonları, saha betonları, beton, park sahaları ve beton yüzeylerin don etkisine karşı korunmasında ve su geçirmez hale getirilerek izole edilmesinde çok etkilidir.

KULLANIM ŞEKLİ

1/8 Oranında sulandırılarak beton yüzeye doyana kadar en az 4 saat emdirilir ve kurumaya bırakılır. Kuruma işleminden sonra tekrar 1/1 oranında sulandırılıp fırça ile bir kat uygulama yapılır.

Ayrıca çatı izolasyonu uygulamalarında isteğe göre zemine file döşenip üzerine çimento katkılı likit membran uygulanabilir. Bu yöntemle yıllarca hiçbir sorun yaşamayacağınız oldukça sağlam bir çatı izolasyonuna sahip olursunuz.

AMBALAJ ŞEKLİ

Net 20kg sağlam plastik ambalajlarda.

DEPOLAMA ŞEKLİ

Don etkisine karşı korunduğu takdirde ambalajı açılmadan
asgari 1 yıl saklanabilir.

KULLANIM MİKTARI

Düz zeminlerde 1 litre ile 1.5m² (çatı, beton sahası vs.)
Düşey zeminlerde 1 litre ile 3m² (duvar, vs.) alan izole edilebilir.

SAĞLIK ŞARTLARI

Kanserojen madde içermez. Doğa dostudur çevreye ve canlılara zarar vermez.

Gösterim istatistikleri : toplam 445 gösterim, bugün 1 gösterim

Su yalıtımı yapıyı korur

Su Yalıtımı 10 Şubat 2012

Yalıtım yapılan binaların  size ve ülkemize sağladığı faydalar oldukça yüksektir.Yalıtım yapılan binanın hem yenilenmesi hemde bina sakinlerinin kazandıkları ekstra avantajlarıyla da her geçen gün artmaya devam ediyor.Yalıtım ve mantolama yapılan binaların dayanıklığı artmasıyla birlikte , dışarda oluşan dış etkenler binanızın yıpranmasını , yaşlanmasını önlüyor.Su yalıtımı yapılan binaların doğal etkenler olan yağmur,kar ,dolu gibi nedenlerden  korurken , enerji tasarrufuna da bir o kadar katkı sağlıyor diyebiliriz.Bu hem sizin hem ülkemizin yararına olan bir kazançtır.

Yapılan yalıtımlar sizin can güvenliğiniz içinde düşünülebilir.Bildiğiniz üzere depremlerde yıkılan binaların çoğu korozyon yani paslanma nedenleriydi.Paslanmanın nedenleri ise kalitesiz çimentoyla yapılan binaların  suyu geçirip beton içerisinde bulunan demirlere ulaşarak , zamanla  çürütmesi ve pas tutmasına neden olmasıydı.Su yalıtımı yapılan binaların bu sorunu yaşamaları neredeyse imkansız.Yaptırdığınız su yalıtımı bina içerisinde su sızdırmazken binayı koruduğu gibi sizinde canınızı koruyabilmektedir.Yaşanan bu olaylar sonucu hala bir tecrübe edinememiş insanlarımızda var.

Dışardan gelen etkenler en çok binanızı yıprattığından dolayı yalıtımın insan hayatında yaşamsal bir önemi olduğunu ortaya koymaktadır.Suyun bina üzerinde verdiği etkiyi , zararı gözle göremeyiz, ancak olumsuz sonuçlara karşı , yaşadığımız tecrübeleri de katarak yalıtım yaptırılması gerekmektedir.Türkiye gibi deprem bölgesinde yaşayan insanların bilmesi gereken su yalıtımının yaşamsal bir önemi olduğudur.

Gösterim istatistikleri : toplam 402 gösterim, bugün 0 gösterim

Su yalıtımının Önemi

Su Yalıtımı 8 Şubat 2012

Binaların sudan ve binaya zarar verecek olan etkenlerden korumak için yapılan işlemlere su yalıtımı denir.Su yalıtımı binanız için çok önemli bir etkendir.Suyun Yapınıza girmesi için bir çok neden vardır .Cepheden yağmur’un yağması  sonucu ve rüzgarında etkisiyle bina cephesine vuran su içeri çok rahat bir şekilde sızabilir ve bu binanıza zarar vermek için yeterlidir.Suyun sızması sonucu binanızın taşıyıcı kısımlarına yani kolonlara zarar vererek ,kesitlerin azalmasına ve yük taşıma kapasitesini azaltarak olası bir deprem de zarar görmenize neden olabilir.Tras ve çatı katlarında , yalıtım malzemesinin niteliklerine bağlı olarak daha fazla membran kullanılması daha fazla su geçirmemezlik sağlanabilir.Ağır hava koşullarında su geçirmesi daha fazla olacağından size membran katlarını daha fazla kullanmanızı tavsiye ederiz.Özellikle eğimli olan çatılar da bu yalıtımın uygulanmasında ki zorluklar göz önüne alındığın da , polimer bitümlü membran yapılması daha az maliyetli ve zahmetsiz olabilir.Bina çatısında aynı ürünler kullanıldığından malzemeler deki uyumsuzluk sorunu yaşanmaz.Eğimli çatılar dayapılan arduvazlı membran kullanılarak su yalıtımı ve çatı kaplamalarınız aynı cins ürünler ile karşılanabilmektedir.Bina içerisine sızan suyun soğuk mevsimlerde donarak , sıcak mevsimlerde ise buharlaşarak betonların hacmini bozarak çatlakların oluşmasına da yol açabiliyor.Bina içerisine sızan suyun bina içerisinde küflenmeye ve bina kaplamalarına zarar vererek çürümesine de yol açabiliyor.Su yalıtımı yaptırdıktan sonra yağış sularının olası zararlarından ve zemin katlardaki yapiların yeraltı suları ve zararlı etkenlerden koruyacağınızı unutmayın.Suların Dışarda tutulması için sizler de mutlaka su yalıtımı yaptırarak binanızı oluşacak zararlardan  korumanızı öneriyoruz.

Gösterim istatistikleri : toplam 572 gösterim, bugün 0 gösterim

Sayfa 1 - 21 2
 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]