Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Silentworld Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı 15 Haziran 2016

Silentworld olarak kalite anlayışı ve sektör içindeki sorumluluğunun bilinciyle tam 10 yıldır ses izolasyonu alanında hizmet vermeye devam ediyoruz. Akustik düzenlemeler, jeneratör ses yalıtımı, endüstriyel ses yalıtımı, chiller grubu yalıtımı gerçekleştiriyor ve mr – odyometri kabinleri üretiyoruz. teknoloji haberleri

Gösterim istatistikleri : toplam 473 gösterim, bugün 0 gösterim

Ses Yalıtımının Önemi

Ses Yalıtımı 27 Mart 2012

Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir.

Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde engellenmesine olanak sağlamaktadır. Günümüzde hemen hemen herkesin bir aracı vardır ve trafikte meydana gelen gürültü bina içerisinde ki hemen hemen herkesi rahatsız edecek boyutlara ulaşabilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı ses yalıtım sistemleri oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Isı yalıtım sistemlerinde olduğu gibi, ses yalıtım sistemlerinin doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Doğru uygulanan ses yalıtım sistemleri, ses yalıtımında maksimum fayda ve verim sağlamaktadır. Özellikle duvarlar arasında çift katmanlı olarak uygulanması ses yalıtımına oldukça büyük fayda sağlar. Çünkü çift katmanlı olarak uygulanan ses yalıtım sistemleri hem dışarıdan gelen sesleri ev içerisine sokmamakta hem de ev içerisinde ki sesin dışarıya iletilmesini engellemektedir. Ayrıca ses yalıtım sistemleri ev içerisinde bir çok bölgeye uygulanmalıdır. Duvar, cam, tavan ve tabana uygulanacak ses yalıtım sistemleri ev içerisinde ses yalıtımını tamamlayacak mekanizmalar arasında yer almaktadır.

Özetlemek gerekirse, ses yalıtımı da en az ısı yalıtımı kadar bir yapı için önemlidir. Bir bina için ses yalıtımı olmazsa olmazlar arasındadır.

Gösterim istatistikleri : toplam 3584 gösterim, bugün 0 gösterim

Yalıtım ve Öneriler

Isı Yalıtımı, Ses Yalıtımı, Su Yalıtımı, Yalıtım 8 Mart 2012

Yalıtım
Yalıtım, ısı, ses ve su alanlarında yapılabilmektedir. Özellikle çatı izolasyonunda sıkça kullanılan yalıtım malzemeleri ile ısı ve ses yalıtımı yapılmaktadır. Yalıtım, ısının bina içinden dışına, dışardan da içine doğru ısı kaybının engellenmesi amacı ile yapılmaktadır. Yalıtım üzerine hizmet veren firmaların iyi araştırmalar sonucu seçilmesi gerekmektedir. Zira yalıtım, 1 sefere mahsus olarak yapılır. Çok büyük bütçelerin harcandığı ısınma giderlerini ekonomikleştirir. Yalıtımın bu amaçla yapılmasının yanı sıra, ses yalıtımını sağlamak için de çalışmalar yapılabilmektedir.
Isı Yalıtımı
Isı yalıtımı, yukarıdaki şekilde de söylediğimiz üzere, ısı kayıplarının önlenmesi maksadı ile yapılır. Bu sayede ekonomik açıdan tasarruf edilmiş olunur.
Ses Yalıtımı
Ses yalıtımları genel itibarı ile öncelikle sinema salonları ve yoğun gürültülü kafe, restoran ya da bar gibi mekânlarda sesi dışarıdan almaması veya dışarıya vermemesi amaçlı olarak yapılır. Ses yalıtımları genel olarak tercih edilen yalıtım sistemlerinden değildir. Zira ısı yalıtımı ses yalıtımına oranla yapılan araştırmaların neticesi olarak %88’lik bir oranla daha fazla yapılmaktadır.
Su Yalıtımı
Su yalıtımı ve izolasyonu, binanın, nem oranını dengelemek ve yağmur suları gibi çeşitli doğal olaylarla iklimsel faktörler arasındaki bazı problem oluşturan su miktarlarının giderilmesi amaçlı yapılır. Su yalıtımı bina ömrünü uzatır. Su yalıtımlarının çatı izolasyonlarında kullanıldığının da altı çizilmelidir.
Isı kaybının ve su girişinin en fazla olduğu bölgelerden biri olan çatı izolasyonunun tamamlanma sürecinde dikkatli olunması gerekmektedir. Piyasada bulunan pek çok imkâna nazaran yine de bir araştırma yapmak zorunlu hale gelmiştir. Yalıtım sektör fiyatları, çatı izolasyonu yalıtımları ve daha pek çok fiyat araştırması yapmak bütçeye daha da katkıda bulunmak anlamına gelecektir. Dolandırıcıların ve sahtekârların türlü oyunlarına maruz kalmamak adına yapılacak olan fiyat araştırmaları önem arz eder. Isı ve su yalıtımı gibi yalıtım işlemlerinin öncelikle çatılardan halledilmesinin temel nedeni, ısı kaybının en yoğun olduğu çatı bölgesindeki kaybı engellemek ve buradan giriş yapan binayı çürüten suyu yok etmektir. Yapılacak olan yardımcı oluk ve boruların da çatı izolasyonundaki su yalıtımı işlemlerinde önem arz ettiğinin unutulmaması gerekmektedir.

Gösterim istatistikleri : toplam 1307 gösterim, bugün 0 gösterim

Yalıtım Fiyatları

Isı Yalıtımı, Ses Yalıtımı, Su Yalıtımı, Yalıtım 5 Mart 2012

Yalıtım Fiyatları
Çatı yalıtımı, çatıların ses ve ısı olarak kayıpları engellemek amacı ile yapılan işlemler bütünüdür. Çatı yalıtımı ve mantolama işlemleri, ses yalıtımı amaçlı olarak da yapılabilmektedir. Ancak genel itibarı ile ısı ve su yalıtımı olarak tercih edilen çatı yalıtımı fiyatları ile ilgili bu makalemizde sizlere dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.
Isı Yalıtımı
Isı yalıtımı, genel olarak ısı tasarrufu sağlamak amacı ile ekonomik olarak da insanların bütçelerine katkıda bulunan ve en çok tercih edilen, 2012 Kalite Standartları kapsamı çerçevesinde bir binada bulunması gerekenler arasında gösterilen bir işlemdir. Isı izolasyonu, tamamlanması, sağlanması halinde uzun vadede insanların ailevi olarak ekonomik bütçelerine de katkı yapan bir işlemdir.
Ses Yalıtımı
Ses yalıtımı ısı ve su yalıtımı kullanılmasa da gürültüyü seven ve değişik yaşam standartlarını kendine benimsemiş insanlar için oldukça faydalıdır. Gürültü ve seslerin dışarı çıkmasını ya da şehrin gürültüsünün ev içerisine girmesini engellemektedir. Genelde sinema salonlarında kullanılır.
Su İzolasyonu – Yalıtımı
Su izolasyonu, oldukça önemli bir yalıtım çeşididir. Su izolasyonu sağlanmayan binalarda nem oranı çok fazla olur. Nem oranının fazla olduğu binalarda çürüme erken başlamaktadır. Çürümenin erken başladığı binanın ömrü uzun olmamaktadır. Su izolasyonlarında dikkat edilmesi gereken temel husus olukların yönlerinin binaya zarar vermeyecek şekilde biçimlendirilmesidir. Isı izolasyonu, ses yalıtımı ve su yalıtımı gibi mantolama ve çatı yalıtım sistemleri için fiyat araştırmaları yapılmalıdır. Fiyat araştırması yapmak, piyasaya hakim olabilmek anlamına gelmektedir. Fiyat araştırması yapıldığında sektöründe öncü firmalar ile anlaşmalar sağlanabilmektedir. Hiç anlamadığınız bir iş ise eğer, kesinlikle fiyat araştırmaları yapmak zorundasınız demektir. Isı yalıtımı, su yalıtımı ve ses yalıtımı ile ilgili firmaların fiyat politikalarını önünüze alıp veri olarak değerlendirmek sizlerin daha uygun fiyatlara daha kaliteli işleri belirleyebilecek bir yetkiye sahip olmanızı destekleyecektir. İnsanların, ne yazık ki güvensizlik veren tutumları bu sektörde de yerini aldığı için, fiyat araştırması, birden çok firmadan fiyat teklifi almak, bütçe plânlaması, yalıtım ve mantolamanın getireceği artı avantajlar gibi pek çok unsur fiyat hususunda bilgi sahibi olmak için faydalıdır.

Gösterim istatistikleri : toplam 487 gösterim, bugün 0 gösterim

Çatılarda İzolasyon

Isı Yalıtımı, Mantolama, Ses Yalıtımı, Su Yalıtımı, Yalıtım 29 Şubat 2012

Ses yalıtımı ile ilgili farklı tanımlamalar yapılabilmektedir. Binanın yapısına zarar verilmeden tahrip, tahribat, tahrifata yol açmadan doğrudan çatıya mantolama veya yalıtım ile getirilecek bazı avantajlar mevcuttur. Çatı yalıtım ve mantolama sistemleri, uzun ömür, enerji israfından tasarruf, verimlilik, ekonomik bütçe tasarrufu sağlamaktadır. Isı yalıtımı, ısı kaybını engellemek için yapılmaktadır. Doğanın ve iklimin şartlarından korunmak, çatının ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve su izolasyonunun tamamlanması ile mümkün olabilmektedir. Su birikintilerinin tavanlardan damlaması, çatının ısı izolasyonunun tam olarak yapılmamasından kaynaklı ısı kayıpları, ekstra masraf ve büyük meblağ ekonomik bütçe sarsıntıları demektir. Bu açıdan yalıtım, mantolama, çatı mantolaması ve izolasyonu, su yalıtımı, ısı yalıtımı, ses yalıtımı konular önem arz etmektedir.

Ayrıca evlerin çatı mantolama işlemleri gerçekleştirilirken dikkatli olunmalıdır. Su ve ses yalıtımlarının yanı sıra ısı yalıtımları yapılırken de dikkatli ve ince hesaplar yapılmak zorunludur. Ancak bu şekilde aile bütçesinin tasarruf kontrolü sağlanabilir. Bu açıdan dikkat etmek önemlidir. İşin ehli ve uzman ekiplerle çalışmak amacı ile piyasa kontrolü ve araştırmaları yapılmalıdır. Evin çatısının, ısı kaybının önlenmesi amacı ile ısı yalıtımı yapılır. Isı kaybını önlemek, daha az yakacak ile en yüksek verim demektir. Bu da dolaylı açıdan aile bütçesine kalan para anlamına gelir. Giderler düşürülür ve bu sayede tasarruf edilir. Yoğun olarak ısı mantolaması ve yalıtımı yapılmaktadır. Ancak su yalıtımının yapılması da büyük önem arz eder. Zira bina tavanının ömrünün daha uzun olması için, nem, rutubet gibi kavramların ortadan kalkması gerekmektedir. Bunun için de suyun olmaması gerekir. Suyun olmaması için de su yalıtımı şarttır.  Su yalıtımının beraberinde ısı yalıtımı yaptıran kullanıcılar tek sefer ödeyeceği meblağlarla uzun yıllar boyu bir tasarruf sağlarlar. Bu açıdan ülkemizde gelişmiş mantolama sistemleri kullanılmaktadır. Çatı mantolamalarında yalıtma malzemeleri gerek ısı yalıtımı, gerek ses yalıtımı, gerekse su yalıtımı şeklinde detaylandırılarak seçilmelidir. Su, ses ve ısı yalıtımı yapılırken, çatı tiplerine göre değişkenlikler gösterilebilmektedir. Bu açıdan, öncelikle mantolama ve yalıtım işlevini gerçekleştirecek olan firmanın, işinin ehli olduğundan emin olunmalı ve keşif sırasında yardımcı olunmalıdır.

Gösterim istatistikleri : toplam 400 gösterim, bugün 0 gösterim

Ses Yalıtımı Nedir?

Ses Yalıtımı 20 Şubat 2012

Ses yalıtımı sesin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla yapılan yalıtım türüdür. Sesin ortamdaki yayılmasını kontrol altına almak ses yalıtımındaki en önemli amaçtır. Ses bir ortamda yayılırken önüne bir engel çıktığı zaman, diğer fiziksel olaylar gibi davranır. Yani sesin bir bölümü çarparak geri yansır. Bir bölümü önünde bulunan engel tarafından yutulur. Bir kısmı da önünde bulunan engelin diğer tarafına geçer. Bu sebeple her malzemenin bir ses yutma potansiyeli vardır. Ses yalıtımı yapılırken bu ses yutma potansiyelleri en yüksek olan maddeler kullanılır.

Yapılarda sesin iletimi ve gürültü oluşumu için ki önemli etmen vardır. Bunlardan birisi sesin boşluklardan diğer tarafa geçmesi anlamını taşıyan hava doğuşumlu seslerdir. Bu seslere müzik sesleri, konuşma sesleri örnek olarak gösterilebilir. Diğeri ise darbe kaynaklıdır. Darbe kaynaklı seslere ise zıplama sonucu oluşan sesler, çarpma sonucu oluşan sesler ve bir eşyayı sürüklerken meydana gelen sesler örnek gösterilebilir. Bu seslerin bir kısmı duvarın içinde kalmakta bir kısmı gürültü kaynağının olduğu tarafta ses çıkarmakta bir kısmı ise duvarın diğer tarafına gerek ses çıkarmaktadır.

Gösterim istatistikleri : toplam 3198 gösterim, bugün 0 gösterim

Ses İzolasyonu

Ses Yalıtımı 15 Şubat 2012

ses izolasyonu

ses izolasyonu

Gürültü, sadece sesin fazlalılığı demek değildir. Gürültü bir çok sorunu beraberinde getirmekte ve insanların sağlığı üzerinde oldukça kötü olumsuz sonuçlar yaratmaktadır. Danimarka’da yapılan bir araştırmaya göre havalimanının iniş ve kalkış sürelerinde 10 yıl boyunca yakın çevrede kalp rahatsızlıklarında ikiye kat bir artış ve uyku hapı kullanımının da %20-50 arasında arttığı kanıtlanmıştır.

Fazla sesin zararı yanında devamlı olan ses de ekstra zarar verebilmekte ve gürültü ile başta davranış bozuklukları, görme kaybı, işitme kaybı, yapılan işte performans düşüklüğü gibi çeşitli nedenlere de neden olmaktadır. Özellikle sesten dolayı yaşanan duyma yetisi kaybı ne yazık ki hiçbir şekilde tedavi edilememekte ve tıbbi bir çözümü de bulunmamaktadır.

Tüm bu nedenlerden kurtulabilmek ve çok daha sağlıklı çok daha kaliteli bir yaşamın yanında daha başarılı ve performanslı işler sunabilmenin tek bir çözümü vardır o da ses izolasyonu olmaktadır. Kolayca uygulanan gerekli işlemler ile profesyonel ekibimiz size kısa sürede gürültüden uzak ve sakin çok daha sağlıklı bir yaşam alanı sağlamaktadır.

 

 
ses izolasyon şeması

ses izolasyon semasi

ses izolasyon semasi

Neden Ses İzolasyonu?
ses izolasyon testi

ses izolasyonu testi

ses izolasyonu testi

Ses ve gürültü sorunlarının artık ne kadar büyük boyutta tehlike yarattığı tüm dünyada kanıtlanmış ve tüm yapılar da bu doğrultuda üretilmeye başlanmıştır. Düşünülmeden yapılmış ya da henüz bu sorunların fark edilmediği dönemde inşa edilmiş binalarda da sonradan gerekli tedbirler alınmakta ve ses izolasyonu uygulanmaktadır.

Gürültü ile karşılaşan beyin adrenalin salgılamaya başlayıp kendini savaş ve direnç metabolizmasına sokup özellikle uzun vadede kalıcı hasarlar verebilmektedir. Sağlığınızla ve geleceğinizle oynamayın

Gösterim istatistikleri : toplam 410 gösterim, bugün 0 gösterim

Ses yalıtımının faydaları

Ses Yalıtımı 11 Şubat 2012

Yaşanılan konutun  ,binanın çevresinde oluşan istenmeyen seslerden arındırarak , gürültünün ve ses kirliliğini en aza indirmek adına yapılan işleme ses yalıtımı denir.Sadece binanız için değil farklı sektörde bulunan sinema,stüdyo,konser salonları gibi kuruluşlar da ses yalıtımını sağlamak için de yaptırılabiliyor.Ses yalıtımı , istenmeyen gürültünün insan üzerinde olan etkisini en aza indirmek adına yapılan işlemdir.Kısaca istenmeyen gürültüler günümüzde kentlerde olmazsa olmazlardan  oluşan doğal bir sonuçtur.Dışarı da oluşan bu soruna çözüm sadece ses yalıtımı yaptırarak sonuca varılabilir.Ses yalıtımının insan üzerinde ki etkisi de gözle görülmeyecek kadar küçük olsa da büyük bir öneme sahiptir.

Ses yalıtımı , rahatsız edici olan seslerden korunulması için gereken alanlarda yapılması büyük önem taşımaktadır.Dışardan gelecek olan sesi engelleyemediğimizden , doğal bir sorun olduğundan tek çarenin ses yalıtımı yaptırmak olduğunu görebiliriz.Ses yalıtımı günümüzde binalarda pek fazla kullanılmasa da farklı kuruluşlar da mutlaka olmak zorunda olan bir sistemdir.Sinemalar , müzik salonları , konser salonları ve stüdyolarda farklı seslerin oluşması yapılan işlemlere engel olan bir durumdur.Bu sorunun önüne geçebilmek adına mutlaka ses yalıtımı ile korunması gerekmektedir.

Darbelere dayanıklı olarak yapılan ses yalıtımları bir nesnenin duvara çarpması sonucu , yapı elemanın yüzeyinde çıkartan ses diğer yapı taraflarına da ses dalgaları ile iletilmektedir. Darbe dayanıklı ses iletimlerine örnek olarak ayak sesleri , zıplamalar ,eşyaların düşürlmesi veya sürüklenmesini örnek olarak gösterebiliriz.Bu yalıtımın evler içerisinde yapılmasıda komşulara olan rahatsızlıkları en aza indirebilmek için de düşünülebilir.

 

Gösterim istatistikleri : toplam 1179 gösterim, bugün 0 gösterim

Döşeme Altı Ses Önleyici Politen Köpük

Ses Yalıtımı 7 Şubat 2012

Ses yalıtımının binalarda her yöne uygulandığı son zamanlarda, ses önleyici politen köpük ses yalıtımları için oldukça kullanışlı bir hale geliyor.

Birden çok çözüm için üretilen climaphone levhaları 0,7 mm ve 10 mm arasında üretime sunulan bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında 10 mm’den 60 mm’ye kadar üretilen katlı modelleri ile yalıtıma alanında daha geniş önlemler alınmasını sağlıyor. Elastiki yapısı ile kesme ve şekil verme aşamasında büyük kolaylıklar sağlayan politen köpük, uygulama yapılan bölümleri her türlü çizilme, çatlama, kırılma ya da bükülme gibi durumlara karşı koruyor. Ayrıca laminat parke, seramik ve şap gibi uygulamalarda özel üretim şekliyle kullanıcı hizmetine sunulan climaphone şilteli politen köpük, ekonomik bir ürün olarak uygulamalarda kullanılıyor.

Politen köpüğün özellikleri arasında gözeneklerinin kapalı olması ile ürünleri darbelere karşı koruyabiliyor. Yağdan ya da sudan etkilenmiyor. Bunun yanında şekil alması ve kullanımı oldukça kolay olan ürün, kullanıcı isteğine göre her türlü renkte üretilebiliyor. Diğer yandan yapı içerisinde oluşan birçok titreşimi de rahatça etkisiz hale getirerek hissettirmiyor.

politen köpük

politen köpük

Gösterim istatistikleri : toplam 1510 gösterim, bugün 0 gösterim

Akapen’den Libra Plus Pvc Pencere

Ses Yalıtımı 24 Aralık 2011

Akapen’den Libra Plus

 

Draco libra plus

Akapen libra plus

Gerçek 6 Odacık:

Sistemdeki tüm ana profiller 6 odacıklıdır. Profil iç odacıkları arasındaki mesafe 5mm üzerinde olması, yaşadığınız alanlarda maksimum ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Libra Plus Serisi Teknik Özellikleri

Alternatif kalınlıklarda cam kullanabilme imkanı

Tek cam

4mm, 6mm

Çift cam

20mm (4+12+4)

28mm (4+20+4)-(6+16+6)

Üç cam 30mm (4+9+4+9+4)

 1. Dış yüzeydeki yumuşak hatlarla estetik görünüm
 2. Özel conta yatakları sayesinde conta takmada rahatlık
 3. Vakum kanallı çıta conta sayesinde, conta ile camın kusursuz bütünleşmesini sağlar
 4. Kanatlarda gizli contalar sayesinde estetik ve mükemmel izolasyon
 5. Mükemmel su tahliyesi sağlayan 2°’lik eğim
 6. Su toplama haznesi sayesinde mükemmel su tahliyesi
 7. Gerçek 6 odacıklı sistem ile mükemmel sonuç
 8. Profil iç odacıkları arasındaki mesafenin 5mm üzerinde olması, yaşadığımız alanlarda maksimum ısı ve ses yalıtımı sağlar.
 9. Akapen’e özgü kolay sökülüp takılan cam çıtaları
 10. Özel TPV gri conta tasarımıyla mükemmel izolasyon sağlar

Tüm Cam Uygulamalarında Çözüm:

Avrupa standartlarında cam kullanım olanağı
Tek cam : (4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm)
Çift cam : (4+12+4 mm, 4+16+4 mm, 4+20+4 mm)
Üç cam : (4+9+4+9+4 mm, 4+10.5+3+10.5+4 mm)
Çok Özel Tasarımlar:

 • Gerçek damlalıklı kanat
 • Özel su toplama havuz tasarımıyla su tahliyesinde mükemmel sonuç
 • VAKUM KANALLI çıta conta tasarımı sayesinde, conta ile camın kusursuz bütünleşmesi sağlanır
 • Dış yüzeydeki ergonomik tasarımıyla su ve rüzgarın geri çevrilmesi
 • Çok yönlü kullanım için fonksiyonel oturma yüzeyi

 

Mükemmel İzolasyon:

Özel TPV gri conta tasarımıyla mükemmel izolasyon sağlar.

 

Tüm Mimari Projelerde Çözüm Ortağı:

Dekoratif, estetik ve işlevsel tasarımı ve yardımcı profilleri ile tüm mimari projelerde çözüm ortağıdır.
Tüm özel aksesuarlarla kullanılabilir.
Göz alıcı ahşap renk seçenekleri sunar.

 

Gösterim istatistikleri : toplam 500 gösterim, bugün 0 gösterim

Sayfa 1 - 21 2
 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]