Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Polimer Köpük

Yalıtım 14 Mart 2012

Yalıtım sektörünün her geçen gün daha da hızlı yol kat ettiği bir gerçektir. Bunun yanı sıra yalıtım alanında yeni ürünlerde bir yandan sürekli piyasaya sürülmektedir. Bu yeni yalıtım ürünlerinden biri de çevre dostu sloganı ile yalıtım dünyasına adım atan polimer yumuşak köpüktür.

Polimer köpüğün teknik özelliklerine kısaca bakacak olursak ısı iletim kat sayısını          n 0,038 w/mk olduğunu görürüz. Bunun yanında ürünün yoğunluğu ise 8,3 kg/m3 olarak karşımıza çıkar. 1/100 oranında genişleme özelliğine sahip olan polimer köpük, reaksiyona girdiği sırada su buharı açığa çıkarmakta ve emisyon vermemektedir.

Yalıtım sektörünün yeni ürünleri arasında yer alan polimer köpüğün avantajlarından bahsedecek olursak da ilk olarak açık gözenekli bir yapıya sahip olması ile karşılaşırız. Yüksek basınç altında ve ısıyla beraber yapılan uygulamalarda ürün, yüzeye yapışmaktadır ve bunun yanında 1/100 oranlarına kadar genişleme sunabilmektedir. Yüzey üzerindeki tüm boşlukların kapatılmasını sağlayan polimer köpük, yüzeyin dış ortamda bağdaşan bütün temaslarına bir son vermekte ve kesinlikle tekrar temas etmesine izin vermemektedir. Ayrıca boşlukları kapatarak yüksek oranda ısı ve ses yalıtımı sağlarken, hava bariyeri görevini de üstlenmektedir.

Diğer yandan polimer köpüğün önemli özellikleri arasında su buharının geçişine izin vermesi bulunmaktadır. Çünkü bu sayede küf ve mantar oluşumları tamamen ortadan kalkmaktadır. Enerji veriminin yüksek oranda artmasını sağlayan ürün, ayrıca mevcut ortamdaki hava kalitesini de yükseltmekte ve çevreye karşı dost bir yapıda üretim altına alınmaktadır.

Polimer köpüğün uygulama alanları oldukça geniş bir platforma taşınmıştır. Çatılara, duvarlara ve tavanlara hem içten hem de dıştan olacak şekilde sprey uygulama sayesinde konuşlandırılır. Bunun yanında konutlar, hastaneler, oteller, atölyeler, fabrikalar, ticari ve endüstriyel yapılar için oldukça kullanışlı bir yapıdadır. Tüm bunların yanında polimer köpüğün soğuk odalarda, garajların üst kısımlarına ve çatıların ara bölmelerinde kullanıldığını söylemekte de fayda vardır.

Eğer siz de yalıtımda kaliteli bir ürünle yapılarınızı koruma altına almak istiyorsanız, bunun yanında ısı ve ses yalıtımını aynı anda gerçekleştirmeyi hayal ediyorsanız, polimer köpük tam size göre bir üründür.

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]