Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Mantolam ve Yalıtım Firmaları

Yalıtım Firmaları 23 Ekim 2013

Selam arkadaşlar bu kategoride türkiye geneli mantolama ve yalıtım firmaları listelenmiştir işinde profesyonel  yalıtım ve mantolama firmalarını burada bulabilirsiniz..!

Gösterim istatistikleri : toplam 431 gösterim, bugün 0 gösterim

Dış Cephe Mantolama Firmasını Nasıl Seçerim

Isı Yalıtımı, Mantolama, Yalıtım 28 Mayıs 2012

Dış cephe mantolama sektöründe, bitirldiği söylenen yapılmış uygulamaların yaklaşık % 15 inin yarım kaldığı, iş bitiminde bir çok farklı memuniyetsizleği sebep olan % 45 lik bir oran gözönünde bulundurulduğun da kurumsal firmalar ile çalışılması, müşteriler için açık bir avantajdır.

Kurumsal firmalarda oluşabilecek her türlü soru ve sorunda sizlere sağlayabilecekleri uzman teknik destek, finansal konularda oluşabilen sorunlar için finans sorumlusu ya da oluşan başkaca sorunları iletebileceğiniz bir temsilci avantajları ile mantolamanın başlangıcından bitişine ve sonrasında ki süreçte yetkili ve konularında uzman muhattap kişiler bulabilir, oluşan soru veya sorunlarınıza çözüm isteme şansına sahip olabilirsiniz.

Kurumsal firmaların müşterilere sağlayabildiği bir diğer avantaj ise, uyguladığı farklı sistemler ile düşürdüğü birim maliyet oranları sayesinde, müşterilerine çok daha ucuz ve çok daha kaliteli hizmet verebilmeleridir.

Kurumsal bir firma ile çalışılarak yaptırılan mantolama uygulamalarında istediğiniz niteliklere sahip bir mantolamayı, profesyonel bir ekip ve uygun fiyatlara yaptırabilmeniz mümkündür. Mantolama uygulaması öncesinde hazırlatacağınız bir teknik şartnamenin çeşitli firmalara iletilerek fiyat talebinde bulunabilir ve hazırlattığınız teknik şartnameye göre verilen fiyat tekliflerinden, firmalar arası farkları rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Uygulayıcı firma ile ilgili seçimlerde dikkat edilmesi gereken  diğer konular arasında; firmanın İzoder’ e üye olması, bir paket sistemin ana uygulayıcı bayisi olması, çalışmaları için İşveren Mali Sigortası ve 3. Şahıslar için Sigorta yaptırmış olması, bünyesinde kurumsal bir yapı içeriyor olması, uygulamayı takip edebilecek bir teknik kadrosunun olması, işi yapabilirlik derecesi, mali gücü ve elbette referansları en önemli kriterlerden bazılarıdır.

Gösterim istatistikleri : toplam 462 gösterim, bugün 0 gösterim

Ankara Yalıtım ve Montalam Firmaları

Yalıtım 17 Mart 2012

 

Yalıtım ve mantolama sistemlerinin gelişim ve yaygınlık gösterdiği günlerde özellikle kış aylarının yaklaşması ile firmaların daha yoğun çalıştığı bilinmektedir.Yalıtım yaptırmak isteyen bina sakinleri işini düzgün yapan yalıtım firmaları bulmakta zorlansa da işini en iyi şekilde yapan birçok yalıtım firması bulunmakta.

Yalıtım yaptırmak isteyen bina sakinlerinin dikkat etmesi gereken birçok nokta olduğu gibi yalıtım yaptırmak isteyen bina sakinlerinin işini iyi yapan bir ustaya da sahip olması gerekmekte.Türkiyenin büyük illerinde yalıtım ve mantolama daha çok ilgi görürken ankara yalıtım firmaları , istanbul yalıtım firmaları ,izmir yalıtım firmaları ,istanbul mantolama firmaları , ankara mantolama firmaları , izmir mantolama firmalarına ihtiyaç duymaktadır.Mantolama kışın evinizin sıcak olmasına , yazın ise serin olmasına olanak sağlarken sizede artı faydaları bulunmaktadır.

Ekonomik ve sağlık açısından oldukça fayda sağlarken ülkemizde bu tip sistemlerin düzenli olarak yapılması ülkemize de enerji tasarrufunda oldukça fayda sağlamaktadır.Yalıtım yaptırmak isteyen bina sakinleri yalıtım firmaları ararken dikkat ettikleri bir çok özellik içerisinde uygun fiyat avantahı ve kolay ödeme planlarına da dikkat etmektedir.Bu tür firmalar daha çok rabet gösterilirken fiyatı pahalı tutan yalıtım firmalarına ise ilgi biraz daha az olarak bilinmektedir.

Gösterim istatistikleri : toplam 578 gösterim, bugün 1 gösterim

Isı yalıtımı ile enerji tasarrufu sağlayın

Isı Yalıtımı 26 Şubat 2012

Geçtiğimiz yıllardan beri insanlar ısınmak için bir kaç yol denemiş fakat günümüze kadar gelen teknolojinin en iyisi kombi , soba olmuştur.Isınan evin sıcaklığını korumak için ise günümüzde yalıtım sistemleri aldı başını gidiyor.Isı yalıtımı yapılan bina içerisindeki sıcak havayı muhafaza ederek daha fazla enerji tüketmenizi engeller.Bunun amacı insanların enerji tasarrufu sağlayarak hem kendi cebini hemde ülke ekonomisine katkı sağlaması için yapılmaktadır.Yalıtım yapılan binaların birçoğu yeni yapılar diyebiliriz.Eski yapılı binaların yalıtım yaptırması biraz güç olsada yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor diyebiliriz.

İnsanların yaşam konforlarını biraz daha artırmak için tercih edilen ısı yalıtım sistemlerinin aslında bir çok faydası olduğu bilinmekte.İnsanoğlunun gözle göremeyeceği kadar sağlam bir tasarruf sağlaması hatta bunun insan hayatını daha rahat bir şekilde kullanması için kullanıldığı görülmekte.Isı yalıtımı yapılan bina içerisinde ki sıcak havanın muhafaza edilmesi sağlık açısından önemli olduğu bilinmekte.

Günümüzde birçok rahatsızlığın soğuk havadan kaynaklanması rutubetin fazla olması ve soba zehirlenmelerinden olduğunu biliyoruz.Tüm bunları ortadan kaldıracak tek çözüm ısı yalıtımı ve yalıtım sistemleri diyebiliriz.Enerjinin düzenli olarak kullanılmaması çevre kirliliği oluştururken , insan hayatınıda olumsuz yönden etkilediğini unutmamak gerekiyor.

Gösterim istatistikleri : toplam 637 gösterim, bugün 0 gösterim

Döşemelerde Mantolama

Mantolama 23 Şubat 2012

Mantolama dış cephede bulunan betonun altına serilen bir sistemdir.Zemine yapılan mantolamalarda ise su sızdırmayan ve yüksek basınça dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır.Mantolama sistemleri zemin katın tabanına uygulanarak ısı kaybını ortadan kaldırmanız mümkün olabilmektedir.Zemine su yalıtım sistemi uygulanacaksa eğer döşeme betonu veya ısı yalıtım levhalarının altına veya üstüne uygulanması gerekmektedir.Mantolama yaptırdığınız zemin kesinlikle su ve topraktan etkilenmeyecektir.Mantolama defarmasyonlardan oldukça etkilenmektedir buda size ekonomik bir zarar vermektedir.Mantolama yapılacak yere kaliteli malzeme kullanılması gerekmektedir.

Mantolama zemine uygulanacak ise levhaların birbirleri ile aynı hizada kenetlenmeli ve aralarında boşluk olmamasına dikkat edilmelidir.Kullanılan malzemeler uzun süreli yüklere ve basınçlara dayanıklı olmalıdır.Mantolama malzemeleri ve su yalıtım membranları uzun süre yerde bırakılmamalıdır.Döşemeye beton dökülmeden önce uygulanması gerekmektedir.

Mantolama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlara özen göstermeniz ilerde oluşacak zararları önleyebilirsiniz.Mantolama yapılanması bilinçli ve iyi bir usta tarafından yapılması tercih edilmelidir.Türkiye de yeni gelişen bu sistem bilinçsiz olarak da kullanılabilmektedir.Mantolama yapılmadan önce mutlaka araştırmanızı yapmanızı ve kaliteli malzeme kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Gösterim istatistikleri : toplam 374 gösterim, bugün 0 gösterim

Tasarruf için kat kat yalıtım

Yalıtım 12 Şubat 2012

Dünya üzerinde özellikle avrupa ülkelerinde bina yapılarına verilen önem büyük olmasının yanı sıra bina için yapılan yalıtımın ve mantolama oldukça yaygın olarak kullanılmaktaydı.Türkiye de yeni yeni gelişen yalıtım sistemleri , her geçen gün insaların bilinçlenmesiyle birlikte bina yapılarına uygulanmaya başlanıyor.Ülkemizde ısı yalıtımı ve tasarruf sağlanmısı için tercih edilen sistem olan mantolama her geçen gün yaygınlaşmaya da devam ediyor.Mantolama sistemi bina dışarısına kaplanan deş etkenlerden koruyan ısı yalıtım levlarının kaplanmasına mantolama denildiğini biliyorsunuzdur.

Bu işlemin yapıldığı yüzeyler güzel bir görünüme sahip olması için farklı çeşitlerde görsellikler uygulanabiliyor.Mantolama sistemi çok pahalı , zor bir iş değildir.İnsanlarımızın bilinçlenmesiyle birlikte mantolama sistemleri her binanın çevresini kaplayacak olarak görünüyor.Yıllar boyu kullanılacak bir sistem olduğundan yapılacak olan montalama işleminin kaliteli ve işini bilen kişiler tarafından yaptırılması tavsiye ediliyor.Yapılacak olan sistemin malzeme kalitesi ve işçi ustalığı ön planda tutulmasıyla birlikte daha sonra dan oluşacak zararlar sizin başınızı ağrıtmamalıdır.

Yalıtım ve mantolama yaptırmak isteyen bina sakinleri için uygun ve avantajlı ödeme sistemlerini de beraberinde getiren bu sistem ile siz binanızın sağlığını korurken maddi olarak size dönüşleride oldukça fazla olacaktır.Yapılan sistemler genel olarak insanların içini ısıtsa da , bu sistem sayesinde iyiki yaptırmışım diyen bir çok bina sakinleri de bulunmakta.Yeni yapılan binaların genelinde bu sistem uygulansa da , eski yapılı binalar için de uygulanmaya başlanmıştır.

Gösterim istatistikleri : toplam 412 gösterim, bugün 0 gösterim

Dış Cephe Mantolama

Mantolama 8 Aralık 2011

Son zamanlarda sıkça gördüğümüz dış cephe mantolama işlemi aslında hiç de öyle hafife atılacak bir geliştirme çalışması değildir. Öyle ki son dönemlerde çok daha fazla önemi artan enerji tasarrufu dış cephe mantolamayı adeta zorunlu hale getirmiştir.

Doğalgazla birlikte önemi artan mantolama işleminin, kısa sürede kendini amorti ettiği ve tasarrufu üst düzeye çıkardığı gerçektir. Bu alanda çalışan birçok firmanın ortaya çıkması dış cephe mantolamanın öneminin arttığının bir göstergesidir.

Dış cephe mantolamanın ısı yalıtımı ile kalmayıp ses yalıtımı içinde bir çözüm olduğunu söylemek mümkündür. Mantolama sistemiyle birlikte yapılacak olan pencere yalıtımı da tasarruflarınız için oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede hem sesten hem de soğuk havadan korunaklı bir evde yaşama imkânı bulmanız mümkündür.

Polistren levhalar kullanılarak yapılan bu yalıtım işlemi birkaç aşamalı olarak yapılmaktadır. Yapıştırma harcı ile yüzeyi kaplayan bu levhalar iyice sabitlendikten sonra boyama işlemi ile desteklenerek görünmez bir hale dönüştürülmektedir. Ayrıca güçlendirilmiş sıva harcı, sizi yağmur darbelerinden, don olaylarından ve benzeri doğal durumlardan ekstra olarak korumaktadır.

Gösterim istatistikleri : toplam 441 gösterim, bugün 0 gösterim

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]