Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

REDPAİNT YENİLİKÇİ BOYA TEKNOLOJİLERİ

Yalıtım Malzemeleri 11 Şubat 2016

REDPaint Seramik teknolojisi ile ısı,su, ses ve yangın yalıtımı sağlayan boyalar, nem-rutubet- küf önleyici boyalar, yanmazboya ve yanmaz solusyon ile evsel ve endüstiriyel alanda yenilikçi ürünleri hizmet vermektedir.

Gösterim istatistikleri : toplam 402 gösterim, bugün 0 gösterim

Isı Yalıtımı

Isı Yalıtımı 22 Mart 2012

Isı yalıtımı dünyanın bir çok ülkesinde ve özellikle hemen hemen yeni yapılan tüm binalarda uygulanmakta olan bir sistemdir. Kış mevsiminde hava bir hayli soğuk olur ve ısınmak için bol enerji tüketimi gerekmektedir. Ancak kombiler, kaloriferler ya da elektrikli sobalar ne kadar çalışırsa çalışsın binada ısı yalıtım sistemi kullanılmamışsa ev içerisinde sıcaklık hissedilmemektedir. Özellikle Ankara yalıtım sistemine en fazla ihtiyaç duyan iller arasında yer almaktadır. Çünkü Ankara gibi iller kış mevsimini sert geçiren illerdendir. Isı yalıtımının yapılması durumunda kış aylarında dışarıda ki soğuk havanın içeride ki sıcak havayı etkilemesi önlenmektedir. Kısacası evin içerisi sürekli olarak sıcak kalmaktadır.

Isı yalıtımı özellikle ülkemizde sadece kış ayları için uygulansa da yaz aylarında da bir çok avantaj sağlamaktadır. Bunun nedeni; ısı yalıtım sistemleri, yaz aylarında ev içerisinde kullanılmakta olan klima ve vantilatör gibi elektrik enerjisi ile çalışan soğutma cihazlarının dışarıya verdiği soğuk havanın, ev dışarısında ki sıcak hava ile karışmasını engellemesidir. Ülkemizde ısı yalıtımı bir çok firma tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle Ankara yalıtım firmaları ülkenin yükünü sırtlamaktadır.

Isı yalıtımını bu denli önemli yapan faktörlerden bir tanesi de, yaz ve kış aylarında harcanacak enerji ve yakıt giderlerini en aza indirgemesidir. Ancak ısı yalıtımı kullanarak maksimum tasarrufu sağlamak için, yalıtımda kullanılacak malzemenin son derece kalite olması gerekmektedir. Isı yalıtımında tasarruf etmenin bir diğer faktörü ise yalıtımın son derece profesyonel ekipler tarafından uygulanmasından geçmektedir. Ankara yalıtım firmaları ısı yalıtım satış ve uygulanması gibi konularda son derece profesyonellerdir.

Gösterim istatistikleri : toplam 382 gösterim, bugün 0 gösterim

Isı yalıtımı ile enerji tasarrufu sağlayın

Isı Yalıtımı 26 Şubat 2012

Geçtiğimiz yıllardan beri insanlar ısınmak için bir kaç yol denemiş fakat günümüze kadar gelen teknolojinin en iyisi kombi , soba olmuştur.Isınan evin sıcaklığını korumak için ise günümüzde yalıtım sistemleri aldı başını gidiyor.Isı yalıtımı yapılan bina içerisindeki sıcak havayı muhafaza ederek daha fazla enerji tüketmenizi engeller.Bunun amacı insanların enerji tasarrufu sağlayarak hem kendi cebini hemde ülke ekonomisine katkı sağlaması için yapılmaktadır.Yalıtım yapılan binaların birçoğu yeni yapılar diyebiliriz.Eski yapılı binaların yalıtım yaptırması biraz güç olsada yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor diyebiliriz.

İnsanların yaşam konforlarını biraz daha artırmak için tercih edilen ısı yalıtım sistemlerinin aslında bir çok faydası olduğu bilinmekte.İnsanoğlunun gözle göremeyeceği kadar sağlam bir tasarruf sağlaması hatta bunun insan hayatını daha rahat bir şekilde kullanması için kullanıldığı görülmekte.Isı yalıtımı yapılan bina içerisinde ki sıcak havanın muhafaza edilmesi sağlık açısından önemli olduğu bilinmekte.

Günümüzde birçok rahatsızlığın soğuk havadan kaynaklanması rutubetin fazla olması ve soba zehirlenmelerinden olduğunu biliyoruz.Tüm bunları ortadan kaldıracak tek çözüm ısı yalıtımı ve yalıtım sistemleri diyebiliriz.Enerjinin düzenli olarak kullanılmaması çevre kirliliği oluştururken , insan hayatınıda olumsuz yönden etkilediğini unutmamak gerekiyor.

Gösterim istatistikleri : toplam 637 gösterim, bugün 0 gösterim

ISI TASARRUFU

Isı Yalıtımı 28 Ocak 2012

Isı tasarrufu üretimde konforumuzda ve iş gücümüzde herhangi bir azalma olmadan ısıyı israf etmeden verimli bir şekilde kullanmak anlamındadır.

Enerji tüketimimizin yüzde 82 si ısınmak için yapılmaktadır. Bu yüzden ısı yalıtım sistemlerinin binalarda acilen kullanılmaya başlanması gerekmektedir. Isı yalıtımı yapılan binalarda yüzde 50 lere varan oranlarda ısı tasarrufu yapıldığı bilinen bir gerçektir. Ayrıca ısı için enerjiye bu kadar yüklenilmesinin sonucunda çevrenin kirlenmesi doğal kaynakların tükenmesi ve yüksek miktarda paraların harcanması gibi sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Isı tasarrufu için alınacak önlemlerin başında evi bir battaniyeyle örtmeye benzetilen çatı yalıtımı yapılmasıdır. Çatılarda yalıtım yapıldığı zaman çatıan ısı kaybı önlenmiş olur. Pencere ve kapılar evdeki ısının dörtte birinin kaybına sebep olur. Pencere camlarının ısıcam yapılması ve aralardaki boşlukların güzelce yalıtılarak pencere ve kapılardan ısı kaybının önlenmesi ikinci bir tedbirdir. Apartman kapılarının da çift veya otomatik kapanacak özellikte yapılması da ısı kaybını önleyecek bir başka tedbirdir. En önemli işlem de özellikle binaların tüm cephelerine yapılamıyorsa bile kuzey ve güney cephelerine kaplama ya da mantolama işlemini yaptırıp dışarıyla olan ısı alışverişini en aza indirmektir.

Gösterim istatistikleri : toplam 477 gösterim, bugün 0 gösterim

DIŞ CEPHE MANTOLAMA

Mantolama 27 Ocak 2012

Mantolama genel olarak binaların duvar, kolon ve kiriş çevrelerinin polistren levhalar kullanılarak yalıtılması için geliştirilen özel bir sistemdir. Mantolama esnasında ısı yalıtım levhaları, özel dübeller, özel yapıştırıcı malzemeler, özel sıva harcı, sıva filesi ve boşluklarda kullanılmak üzere tasarlanmış aliminyum profiller kullanılacak olan malzemelerdir.

Mantolama esnasında kullanılacak olan bu malzemeler piyasada çok çeşitli olmaları sebebiyle maksimum verimin alınması için bu malzemelerin en kalitelilerinin kullanılması en uygundur. Bu yalıtım sonucu yazın serinlemek kışın üşümemek için kullanılan enerji ve harcanan miktarlarda yüzde 50 ye varan oranlarla iyileşme görülür.

Mantolama adında ısı yalıtım levhaları Avrupa da seneler öncesinde kullanılmaya başlanmasına rağmen ülkemizde son yıllara yaygınlık kazanmaya başlamıştır. Hızla enerjiyi tükettiğimiz ve tasarrufa acilen ihtiyacımız olan şu zamanlarda tedbirlerimizi almak için daha fazla gecikmememiz gerektiği açıkça görülmektedir. Doğru bir şekilde ısı yalıtım sistemleriyle kaplanan binalarda bir daha orozyon probleminin yaşanmayacağı, yaşının sabitleneceği ve mantolamanın binanın ömrü kadar hizmet vereceği gerçeği unutulmamalıdır. Ancak piyasada bu işi yapan çeşitli mantolama firmaları ve kullanılan çok çeşitli malzemeler bulunmasından dolayı mantolama işlemini yapmadan evvel çok yönlü bir ön araştırma yapmak gerekmektedir.

Gösterim istatistikleri : toplam 442 gösterim, bugün 0 gösterim

Mantolama Filesi

Isı Yalıtımı 14 Ocak 2012

Mantolama filesi dış cephe sistemlerinde kullanılmasıyla beraber faklı alanlara yönelik kullanım sahaları da bulunmaktadır. Mantolama filesi cam ipliğinde dokunmuş takviye filelerdir. İnce ve dayanıksız görünmelerine rağmen dış hava koşullarına uygun olarak özel bir kaplama ile kuvvetlendirilmişlerdir. Malzemenin daha fazla dayanıklılığa sahip olması kaplamanın kalınlığıyla ilgilidir. Özellikle mantolama filesinin alkaliye karşı dayanıksız olması korunmasız olduğu anlamına gelmemektedir. Cam elyafından mantolama filelerini dayanıklı hale getirmiştir.

Mantolama filelerinin kullanım amacı sıva çatlaklarını en aza indirgemek ya da önlemektir. Binalarda meydana gelebilecek sıva çatlakları yapılan mantolama işleminin değerini ve işlevini azaltacağından önleyici önlemlere gerek duyulmuştur. Bunların içerisinde ise en önemlisi mantolama fileleridir.

Mantolama fileleri bilindiği üzere çoğunlukla ithal edilmektedir. Son yıllarda gelişen mantolama sistemlerine paralel olarak üretim aşamasına gelindiği dikkat çekmektedir. Mantolama sistemlerinin gelişmesine paralel olarak önemi artan mantolama filelerinin daha korunaklı olabilmeleri için yerli üretiminde gelişmesi gerekmektedir. Mantolama sistemleri bildiğimiz gibi binalarda daha rahat, daha ferah bir yaşamın öncüsü mantolama fileleri ise bu sistemlerin en önemli yapı malzemeleridir.

Gösterim istatistikleri : toplam 396 gösterim, bugün 0 gösterim

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]