Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

favori inşaat

Mantolama 15 Ekim 2016

24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

Gösterim istatistikleri : toplam 698 gösterim, bugün 0 gösterim

Dış Cephe Mantolama

Mantolama 12 Şubat 2012

Mantolama yapıların yüzeylerini çeşitli malzemelerle kaplayıp iç ortamla dış ortam arasındaki ısı alışverişini minimum seviyeye indirme işidir. Mantolama malzemesinin binanın dış cephesine eklenmesi sonucu yapılan işleme ise dış cephe mantolama denir. Dış cephe mantolama binanın ısısına büyük katkı sağlamaktadır. Mantolanan bina ile diğerleri arasında yaklaşık olarak yüzde elli ısı farkı bulunmaktadır. Bu ısı farkı daha az enerji ile yapının ısınmasına ve zor soğumasına neden olmaktadır. Bu durum ise daha az enerji dolayısıyla maliyet harcayarak maddi tasarrufla sonuçlanır. Bununla beraber mantolama sağladığı tasarruf sayesinde kendi maliyeti ortalama bir binada iki üç yıl içerisinde karşılamaktadır.

Cephe mantolama yapmadan önce binanın zemini mantolama için hazırlanır. Yalıtım malzemesine zarar verecek boya çatlak vida gibi maddeler binadan güzelce temizlenir. Ardından stroforu yapıştırmak için yapıştırıcı sürülür ve strafor yerleştirilir. Yerleştirildikten sonra strafor dübellenir ve üstüne ince bir süve harcı çekilir. Daha sonra harcın üstü ufak bir tel örgütle sarılır ve telin üstüne de yeni harç çekilir. Yeni harcın ardından sıva yapılır ve sıva ister dekoratif mantolama yapılırak kapatılır ister boyanarak kapatılır.

Gösterim istatistikleri : toplam 374 gösterim, bugün 0 gösterim

Dış cephe Mantolama

Mantolama 9 Şubat 2012

 

Mantolama ile ilgili bilmeniz gerekenleri daha önceki yazılarımızda belirtmiştik.Mantolama yaptırmak isteyen ev sahipleri genel de evlerini kışın sıcak , yazın ise soğuk tutmak için mantolama yapıldığı bilinmekteydi.Bu durumların dışında size daha bir çok avantajı olduğu da bilinmekte.Ülke ekonomisine faydaları , ekonominize olan faydaları ve binanızın daha dayanıklı bir hale getirmek için mantolama tercih edilmeli.Bina dışlarına yapılan mantolama sistemleri günümüz de oldukça yaygınlaştı , hemen hemen yeni yapılan her binada dış cephe mantolaması görmek mümkün.

Mantolama adı verildiği gibi dış cephe mantolama ve ısı yalıtım sistemleri çok uzun yıllar öncesinde avrupa ülkelerinde enerji tasarrufu sağlamak için zorunlu olarak kullanılmaya başlanmıştı.Ülkemiz de bu sistem biraz gecikmeli de olsa zamanla daha çok yaygın hale geleceğini tahmin ediyoruz.Doğru bir şekilde yaptırdığınız yalıtım sistemlerinin size bina yaşının sabitlenmesi ve bina ömrünü uzatacağını da  unutmamanız gereker.

Mantolama fiyatları genelde piyasada hemen hemen aynı olmakla birlikte , kullanılan malzemenin kalitesine göre malzeme fiyatları değişkenlik gösterebilir.Mantolama yaptırmak için ucuza kaçıp da , yaptırdığınız sistemin zamanla sizi hayal kırıklığına uğratmasına izin vermeyin. Bildiğiniz üzere kaliteli olan her zaman pahalıdır, mantolama da önemli olan yaptırdığınız sistemin  ne kadar kaliteli olduğudur.Yaptıracağınız mantolama sistemin de işi yapan deneyimli kişiler tarafından yaptırmaya özen gösteriniz , daha sonrasında oluşacak problemler başınızı ağrıtabilir.

 

Gösterim istatistikleri : toplam 435 gösterim, bugün 1 gösterim

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Isı Yalıtımı 6 Ocak 2012

Mantolama sistemleri dünya üzerindeki enerji kaynaklarının uzun vadede bitebileceğini göz önünde bulundurursak enerji tasarrufu sağlamada önemli inşaat sistemleridir. Mantolamanın ne olduğundan bahsetmek gerekirse şöyle diyebiliriz: Binaların iç ve dış cephelerine ısı yalıtım amacıyla polistren levha kaplanması denir. Mantolama sistemleri isteğe ve ihtiyaca göre binaların iç kısımlarına da uygulanabilir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber birbirinden farklı birçok mantolama sistemi geliştirilmiştir.

Mantolama sistemlerindeki amaç binalarda enerji tasarrufunu sağlamaktır. Ayrıca bina içerisindeki hava dengesinin de sağlanmasında önemlidir. Burada önemli olan ısı kaybının önüne geçmek, içeriye soğuk-sıcak hava giriş çıkışlarını en aza indirgemektir. Bina mantolama sistemleri ya da dış cephe mantolama sistemleri uygulanma anından itibaren binaların dış etmenlerden (kar, yağmur, fırtına vb.) korunmasına yardımcı olur. Bina yapılarının daha korunaklı olmasını sağlar.

Dış cephe mantolama fiyatları ilk başta maliyetli gelse de sonraki zaman dilimleri içerisinde kendini amorti etmektedir. Ayrıca enerji tasarrufu ve harcamalarınız konusunda önemli katkıları olacaktır. İhtiyacınıza göre dış cephe mantolama sistemleri mevcut olduğu için ekonomik olarak herhangi bir kaygı taşımamanız gerekir.

Üçretsiz keşif ve mantolama teklifi almak için Tıklayınız..!

Gösterim istatistikleri : toplam 643 gösterim, bugün 1 gösterim

Cephe Giydirme

Yalıtım 15 Aralık 2011

Cephe Giydirme Sistemleri, günümüzde reklam, dekoratif ve tanıtım amaçlı uygulamalara kadar yelpazesi geniş bir alana kadar kullanım alanı bulmakta ve gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Cephe Giydirme sistemlerinin genellikle hayatımızın belli noktalarında görme imkanı buluruz. Bunlar büyük alışveriş merkezleri, iş merkezleri vb. alanlarda yoğun bir şekilde görülmektedir. Aslında daha çok modern mimaride kullanılıyor demek daha doğru olur. Bina yapılarında taş veya beton kullanımı yerine Cephe Giydirme Sistemleri kullanılır. Farklı farklı çeşitleri karşımıza çıkabilmektedir.

Cephe Giydirme Sistemleri ileri teknoloji ile üretilen sistemlerdir. Binalara estetik ve sıcak bir görünüm sağlamakla beraber ısı yalıtımı gibi önemli bir imkanı da sizlere sunmaktadır. Cephe Giydirme Sistemleri yapılara daha modern bir görünüm sağlamaktadır.  Ayrıca eski binalarda da uygulanması mümkün olan sistemlerdir. Cephe Giydirme Sistemlerinin ileriki dönemlerde kullanım alanı olarak daha geniş bir alanda kullanılmaya başlanacağını öngörebiliriz. Bu tarz sistemlerin çok fonksiyonlu ve dayanıklı yapılar olması sizler için daha cazip olması anlamına da gelmektedir.  Sıcaklık, estetizm ve daha birçok özelliğin buluştuğu bu yapıların önemini yelpazesinin geniş olmasından anlayabiliriz.

Gösterim istatistikleri : toplam 453 gösterim, bugün 0 gösterim

Cephe Mantolama

Mantolama 12 Aralık 2011

Cephe Mantolama kavramı binanın dışı başta olmak üzere, kolon ve kirişlerinde içine alınarak kaliteli ve ısı geçirmez izolasyon malzemeleri ile kaplanması işlemini kapsamaktadır. Bu işlemde hiç arada boşluk olmadan işlem uygulanır ve ısı yalıtımı amaçlanır. 4 katman şeklinde uygulanan cephe mantolama işlemi neredeyse binalara yarı yarıya ısı tasarrufu sağlamaktadır.

Doğalgaz gibi bireysel faturalandırma sistemine tabi ısıtma sistemlerinde ev sahiplerinin ana ihtiyaçlarından birisi olan cephe mantolama işlemi Avrupa standartlarına göre ülkemizde son yıllarda yapılmaya başlamıştır. Kaliteli ısı ve ses yalıtım malzemesi kullanılarak cepheye sabitlenen izolasyon malzemeleri cephe boyama ile kapatılarak dışarıdan belli olmayacak bir yapıya kavuşturulur ve estetik olarak da hoş bir görüntü sağlar. Sadece ısı yalıtımı ile sınırlı kalmayan cephe mantolama işlemi, binayı yağmur, rüzgar gibi aşındırıcı etkilerden de korumaktadır.

Cephe mantolama sistemlerinde yukarıda bahsettiğimiz aralık kalmama olayı oldukça önem taşımaktadır. Pencere altları, balkon girintileri dahil olmak üzere aralıksız yapılan yalıtım işlemi sonucunda bine soğuma ve ısınma durumunu yarı yarıya muhafaza ederek bütçenizin sarsılmasını engeller.

Gösterim istatistikleri : toplam 584 gösterim, bugün 0 gösterim

Dış Cephe Mantolama

Mantolama 8 Aralık 2011

Son zamanlarda sıkça gördüğümüz dış cephe mantolama işlemi aslında hiç de öyle hafife atılacak bir geliştirme çalışması değildir. Öyle ki son dönemlerde çok daha fazla önemi artan enerji tasarrufu dış cephe mantolamayı adeta zorunlu hale getirmiştir.

Doğalgazla birlikte önemi artan mantolama işleminin, kısa sürede kendini amorti ettiği ve tasarrufu üst düzeye çıkardığı gerçektir. Bu alanda çalışan birçok firmanın ortaya çıkması dış cephe mantolamanın öneminin arttığının bir göstergesidir.

Dış cephe mantolamanın ısı yalıtımı ile kalmayıp ses yalıtımı içinde bir çözüm olduğunu söylemek mümkündür. Mantolama sistemiyle birlikte yapılacak olan pencere yalıtımı da tasarruflarınız için oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede hem sesten hem de soğuk havadan korunaklı bir evde yaşama imkânı bulmanız mümkündür.

Polistren levhalar kullanılarak yapılan bu yalıtım işlemi birkaç aşamalı olarak yapılmaktadır. Yapıştırma harcı ile yüzeyi kaplayan bu levhalar iyice sabitlendikten sonra boyama işlemi ile desteklenerek görünmez bir hale dönüştürülmektedir. Ayrıca güçlendirilmiş sıva harcı, sizi yağmur darbelerinden, don olaylarından ve benzeri doğal durumlardan ekstra olarak korumaktadır.

Gösterim istatistikleri : toplam 441 gösterim, bugün 0 gösterim

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]