Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

DAY YAPI

Mantolama 9 Mayıs 2016

DAY YAPI olarak 2006 yılından beri CEPHE SİSTEMLERİ,BİNA YALITIMI uygulamalarında,deneyimli ekibimiz ve %100 müşteri memnuniyeti odaklı iş prensibimizle birçok projeyi tamamlamış bulunmaktayız.Mantolama ve Bina Yalıtımlarınızı kaliteli işçilikle ve zamanında teslim ediyoruz.Çalışmalarımızla ilgili daha fazla bilgi için ;
www.dayyapi.net web adresimizi ziyaret edebilir;
0232 278 32 32 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz… antalya escort

Gösterim istatistikleri : toplam 402 gösterim, bugün 1 gösterim

Membran Çatı Yapımı

Yalıtım 5 Nisan 2012

Membran, yüksek performanslı, uygulanması kolay, su geçirmez, esnek, uzun ömürlü yatay ve düşey uygulamalara tam uygunluk gösteren bitümlü örtüdür. Uygulama alanları arasında en fazla çatılar olduğu gibi, ıslak hacimler, temeller, teraslar ve havuzlarda da sıklıkla yalıtım amaçlı kullanılmaktadır. Uygulama öncesinde uygulama yüzeyi temizlenmeli, ve yüzeyin nemsiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey hazırlandıktan sonra, bitüm astar tatbik edilerek membranın yüzeyle aderansı arttırılmalıdır. Bir fırça ile tatbik edilen pasta uygulamasının ardından, tamamen kuruması için beklenmelidir. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra, yüzeyin eğimi en düşük olan alan tespit edilerek, membran uygulanmasına bu bölgeden başlamak gerekir.

Uygulamaya geçmeden önce bütün örtüler eğimin düşük olduğu bölgeden, eğime dik olarak aynı doğrultuda açılmalı, yüzeyin alanına göre ayarlanmalıdır. En doğru membran uygulaması en az iki kat olarak yapılan uygulamalardır. Örtüleri yüzeyin alanına göre ayarladıktan sonra uygulamaya başlayacağımız örtü dışındakiler tekrar toplanır. İlk kat membran uygulamasında örtüler, şaşırtmalı olarak ısıtılarak yüzeye yapıştırılır. Örtülerin kenar birleşimlerinde, uzun kenar on santimetre, kısa kenar ise en az onbeş santimetre olarak üst üste bindirilmelidir. örtülerin üstte kalan ek yerleri bir mala yardımı ile, yeniden ısıtılarak ayrıca yapıştırılmalıdır. Parapetlerde membran, en az yirmi santimetre olmak üzere yukarı döndürülmelidir ve yine mala ve ısı yardımıyla yapıştırılmalıdır. İkinci kat membran uygulaması, ilk kat uygulamanın üzerine, şaşırtmalı olarak yapıştırılmalı ve ilk katın ek yerlerini ortalayarak uygulanmalıdır. İkinci kat membran uygulamaları gezilmeyen çatılarda yapılıyorsa, arduazlı veya aluminyum membran çeşitleri uygulanırsa, üzerinin kaplanmasına gerek yoktur.

Membran uygulamalarında kullanılacak tüp ve şalimo uygun olarak seçilmeli ve uygulama sürecinde hortumu tüpten uzak tutmaya dikkat edilmelidir. Membran uygulaması sırasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Çatıların köşe kısımları için ek parçalar kesilerek, köşe kısımlarının yalıtımları güçlendirilmelidir. Membranlar mutlaka dik olarak depolanmalıdır ve eğer uygulama kış aylarında yapılıyorsa, uygulamadan önce beş santigrat derece üzerinde en az 24 saat bekletilmelidir. Bitümlü membranların tatbik edilmesinden sonra mekanik etkiler ve güneş ışınlarından korunması amacıyla üzerinin kaplanması gereklidir. Arduazlı veya aluminyum membran çeşitlerinin ise üzerlerinin kaplanmasına gerek yoktur.

Gösterim istatistikleri : toplam 791 gösterim, bugün 0 gösterim

Çatılarda Mantolama

Mantolama 20 Şubat 2012

Genel olarak teras katlara ,su yalıtımı için yapılam bir mantolama sistemidir.Çatıya yapılan mantolama sistemi ile alttan buhar kesici ile su buharlarına karşı korunmakta , üstte bulunan su yalıtım sistemlerine düzenlenerek suyun evin ve yapının içerisine girmesini önlüyor.Mantolama yapılacak yapının üzeri temizlenmesi ve kuru durumda olması gerekmektedir.Aksi taktirde yapılan mantolama sistemi dayanıklı olmaz.Mantolama yapıldıktan sonra soğuktan ve sıcaktan  zarar görmemesi için buhar kesici uygulanması gerekmektedir. Aksi Taktirde yapılan mantolama sistemi daha sonra başınıza iş çıkartabilir.Mantolama yapılan bina içerisinde genel olarak uygun malzeme kullanılması ve dayanıklı tüketim malzemeleri her zaman sizin yararınıza olacağını unutmamanız gerekmektedir.

Mantolama sistemleri türkiye genelinde yaygınlaşmaya başlasada,bilinçsiz olarak kullanan birçok ev sahibi bulunmakta.Mantolama asıl amaçlarından birisi de sağladığı enerji tasarrufu .Bu sonuçla birlikte getirdikleride zaten insan üzerinde etkisi çok fazla.Tasarruf getirilen bir evde sağlık ve konfor üst düzeyde olabiliyor.Çatıya yapılan mantolama sistemi sağlık açısından , bina cephesine yapılan mantolama sistemleri ise enerji tasarrufu sağladığını unutmamak gerekiyor.Mantolama yapılacak binanın öncelikle kontrol edilmesi gerekmektedir.Mantolama işini yaptırmadan önce işini iyi yapan ustalardan ve firmalardan yardım almanızı öneriyoruz.

Daha sonradan oluşacak zararlara karşı önlem alabilmek adına kaliteli malzeme kullanmanız gerektiğini unutmayın.

 

 

Gösterim istatistikleri : toplam 372 gösterim, bugün 0 gösterim

Çatı bakımları

Yalıtım 15 Şubat 2012

Çatı bakımlarınızı her yıl belli aralıklar ile yapılması , daha sonradan sizleri büyük harcamalardan kurtaracaktır.Yapınızda dış etkenlerden en fazla etkilenen kısım çatıdır.Çatının çürümesi , su sızdırması daha sonradan sizlere büyük sorunlar çıkartabilir.Çatıdan su sızmaları, eriyen karın içeriye akması gibi etkenler en çok görülen durumlardır.Bu durumlar daha sonra sizlere büyük harcamalar çıkartabilir.

Çatının bazı kısımları hassas olduğundan bu bölgelere daha yoğun bakım gerektirmektedir.Güncel olarak yapılan çatı yalıtımları sizlere daha etkin bir sonuç verecektir.Son yıllarda yaygın olarak kullanılan yalıtım sistemleri , dışardan gelecek zararlı etkenlere karşı binanızı korur ve yıpranmasını engeller.Bina çatısında genelde kırık yada yosun bağlamış kiremitler , yağmur suları ve kar sularının içeriye sızması sonucu çatı ve pencerelerin çürümesi , suyun ince yollardan içeriye sızması gibi zararlı istenmeyen durumlar ortaya çıkartabilir.

Bunlara en iyi çözüm olarak çatı yalıtımı yaptırmanızı öneriyoruz.Çatı yalıtımları bu gibi zararlı etkenlere karşı bir duvar gibi düşünülebilir.Yalıtımın son yıllarda yaygın olarak kullanılması binaların daha az zarar görmesine ve görsel açıdan daha güzel görünmesinede yol açabiliyor.Yalıtım yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır , bunların en önemlileri kaliteli malzeme ve iyi bir işçiliktir.

 

 

Gösterim istatistikleri : toplam 381 gösterim, bugün 0 gösterim

Çatı Yapımı

Yalıtım 17 Ocak 2012

 

Çatı yapıların dış atmosferden gelen yağmur, kar, fırtına gibi etmenlerden korumasına yarayan yapılardır. Genellikle ahşap, çelik ve betonarmeden yapılan bu yapılar binlarda, ev, iş yerleri, kamu kurumları, okul vb. yapılarda görülür.

 

Çatılar binalarda su sızmalarını önlemek ve rüzgarların etkilerini en aza indirmek için başvurulan yapılardır. Çatılarda amaç suyun en kısa yolda dere ya da borulara aktarılmasını sağlamaktır.

 

Çatılar binaların en üst kısımlarına yapılır. Genel olarak yapıların üzerinde gördüğümüz çatılar  eğilimli olurlar. Buradaki amaç suyun ya da karın eğimlerden oluk ve dere ulaşmasını sağlamaktır. Çatı yapıları rüzgar ve fırtınalara karşı dayanıklı olabilmeleri için yapı elemanlarına bağlı bir şekilde yapılmalıdırlar. Aksi taktirde fırtınalarda ve reel hayatta çatı uçmaları olaylarıyla karşılaşmak zorunda kalabiliriz.

 

Çatılar genellikle yapılış şekillerine, kullanılan malzemeye göre isim almaktadırlar. Çelikten yapılıyorsa genel olarak çelik çatı ahşaptan yapılıyorsa genel olarak ahşap çatı olarak adlandırılırlar. Bunun dışında kullanılan malzemeye göre de farklı farklı çatı çeşitlerine rastlamak mümkündür. Çatıların binalarla uyumlu olması da önemlidir.

 

Çatı Yapımı

Çatı yapıların dış atmosferden gelen yağmur, kar, fırtına gibi etmenlerden korumasına yarayan yapılardır. Genellikle ahşap, çelik ve betonarmeden yapılan bu yapılar binlarda, ev, iş yerleri, kamu kurumları, okul vb. yapılarda görülür.

Çatılar binalarda su sızmalarını önlemek ve rüzgarların etkilerini en aza indirmek için başvurulan yapılardır. Çatılarda amaç suyun en kısa yolda dere ya da borulara aktarılmasını sağlamaktır.

Çatılar binaların en üst kısımlarına yapılır. Genel olarak yapıların üzerinde gördüğümüz çatılar  eğilimli olurlar. Buradaki amaç suyun ya da karın eğimlerden oluk ve dere ulaşmasını sağlamaktır. Çatı yapıları rüzgar ve fırtınalara karşı dayanıklı olabilmeleri için yapı elemanlarına bağlı bir şekilde yapılmalıdırlar. Aksi taktirde fırtınalarda ve reel hayatta çatı uçmaları olaylarıyla karşılaşmak zorunda kalabiliriz.

Çatılar genellikle yapılış şekillerine, kullanılan malzemeye göre isim almaktadırlar. Çelikten yapılıyorsa genel olarak çelik çatı ahşaptan yapılıyorsa genel olarak ahşap çatı olarak adlandırılırlar. Bunun dışında kullanılan malzemeye göre de farklı farklı çatı çeşitlerine rastlamak mümkündür. Çatıların binnlarla uyumlu olması da önemlidi.

Gösterim istatistikleri : toplam 457 gösterim, bugün 0 gösterim

Çatı Yapımı, Çatı Fiyatları

Isı Yalıtımı 3 Ocak 2012

Çatılar binaları dış etkenler dediğimiz yağmur kar rüzgar gibi atmosfer olaylarından koruyan ve binaların ömrünü uzatan yapı elemanlarıdır. Ülkemizin birçok yerin bölgesi çetin iklim koşullarına sahip olduğundan çatı sektörü ülkemizde gelişmiştir. Bu sebepten ötürü çatı sektörü birçok çatı türünü de içinde barındırmaktadır.

Çatıların ana görevi rüzgar ve kar yüklerinin oluşturduğu basıncı emniyetle taşıyarak binanın zarar görmesini engellemek aynı zamanda kar ve yağmur sularının binanın üstünde kalmasını engelleyerek herhangi gider ve oluktan bu suları hızla tahliye etmektir.
Çatılar binaları sadece dış etkilerden korumakla kalmayıp aynı zamanda ısı yalıtımını da sağlamaktadır. Güneş günlerin fazla olduğu bölgelerde sıcak su ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılan güneş enerjileri de yine çatılara monte edilmektedir. Bazı çatılar özelliği itibariyle kullanmadığımız eşyaların konulduğu depolar olarak da kullanılmaktadır.

Çatı sektöründe çeşitli malzemeler kullanılarak estetik ve dayanıklı çatılar yapılmaktadır. Ahşap çatı, kiremit çatı, membran çatı, pergole çatı, shingle çatı ve sandwich çatı gibi çok farklı türleri karşımıza çıkmaktadır. Bu çatı türlerinin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesine, türüne ve yapılacak çatının m2 alanına göre de çatı fiyatları farklılık göstermektedir.

Gösterim istatistikleri : toplam 459 gösterim, bugün 0 gösterim

İzocam çatı şiltesi

Isı Yalıtımı 2 Ocak 2012

İzocam diğer adıyla cam yünü inorganik madde olan silis kumunun yüksek dereceli fırınlarda eritilerek elyaf haline getirilmesiyle oluşur. İzocam bina ve yapılarda birçok kullanım alanı olan bir maddedir ve bu yüzden çok çeşitli kalınlıkta ve şekillerde üretimi yapılmaktadır.  Örneğin, Levha, boru, dökme ve kaplama yapılacak alanların özelliğine göre şilte halinde üretilmektedir.

Binaların en çok ısı kaybettiği ve yakıt masrafını arttıran yerlerinden bir tanesi de çatılardır. Bu yüzden çatıların ısı ve ses açısından iyi izole edilmiş gerekir. İzocam çatı şiltesi de kullanılmayan çatılarda çatı döşemesinin zeminine uygulanarak çatıların ısı ve ses izolasyonunun sağlanmasında etkili bir maddedir.

İzocam çatı şiltesi ile kaplanmış olan binalarda yakıt sarfiyatı kaplanmayan çatılara göre önemli ölçüde azalmıştır. İzocam çatı şiltesi sadece ısı izolasyonu sağlamakla kalmayıp aynı zamanda ses izolasyonu da sağlamaktadır. Ayrıca inorganik madde olan silis kumundan üretildiği için yanmaz özellikte olup, yangın güvenliği de sağlamaktadır. Bunlara ek olarak uygulamanın üzerinden yıllar geçse bile çürümez paslanmaz yırtılmaz ve mikroskobik canlılar tarafından tahrip edilemez bu yüzden uzun ömürlüdür. Çatı izolasyonunda ekonomik ve uzun vadeli bir çözümdür.

Gösterim istatistikleri : toplam 501 gösterim, bugün 2 gösterim

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]