Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Dynafoam® Board XPS Yalıtım Levhası Üretimine Başladı

Isı Yalıtımı 8 Aralık 2011

 Dynafoam® Board XPS Isı Yalıtım Levhaları

Dynafoam Board XPS Isı Yalıtım Levhaları, Yatırımcı, projeci kullanıcı ve uygulayıcıların beklentileri ile günümüzde büyük önem arz eden enerji korunum ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde İzmir Tire Organize Sanayi Bölgesinde 14.000 m² Si kapalı 22.000 m² si açık alanda kurulu olan fabrikamızda Dinamik’in 21 yıllık teknik, ticari birikimi ve üstün kalite anlayışı çerçevesinde üretilmektedir.
Dynafoam Board markalı XPS yalıtım levhasının üretimini gerçekleştirmek üzere 2010 yılı sonunda inşaatına başlanılmış ve Temmuz 2011 tarihi itibariyle üretime başlanılmıştır. İhtiyaçlar doğrultusunda hızlı karalar alarak bunu uygulamaya geçirebilme yeteneğine sahip dinamik Yalıtım konusunda, Portföyünde bulunan 4.000’in üzerinde malzeme kalemi ile müşterilerine kesintisiz hizmet vermeyi kendine görev edinmiştir
Dynafoam Board XPS ısı yalıtım malzemesi yalıtım konusunda gösterdiği yüksek performans sayesinde kullanıcı ve uygulamacıların yüzünü güldürmektedir. “Doğru Yalıtım Karlı Yatırım” sloganıyla sunulan Dynafoam Board XPS yalıtım levhaları Çatı, Duvar, Döşeme ve farklı özel uygulamalarda kullanabileceğiniz ideal bir üründür.

 

Duvar Yalıtımı

Duvarlarda Isı Yalıtımı Uygulama Alanları

Dış duvar ısı yalıtımı  /   İç duvar ısı yalıtımı /  Kolon ve kiriş ısı yalıtımı  /  Giydirme cephe ısı yalıtımı

 

Dış duvar ısı yalıtımı

Duvarlarda ısı yalıtım uygulamaları dış yüzeylerden ve iki duvar arası uygulamaları olarak tanımlanabilir. Her iki uygulamada da Dynafoam Board aynı kalınlıkta uygulanırsa elde edilecek ısı/performans aynıdır. Dış yüzeyde kullanılan Dynafoam Board levhaları bir yüzü düşey kanallı ve pürüzlü, diğer yüzü pürüzlü olmalıdır. Iç yüzeyden duvar yalıtımında da her iki yüzeyi pürüzlü olmalı sandviç duvar uygulamalarında da yüzeyler pürüzlü olmalıdır. Dış yüzeyden Dynafoam Board ile yalıtım (mantolama) sistemi Dış duvarlarda en çok uygulanan ve avantajları sayesinde dış yüzeyden yapılan yalıtım uygulamalarıdır.

Bina içlerinde görülen nem, sanılanın aksine, dış cephe yüzeylerindeki çatlaklardan içeri su girmesinden ziyade duvar kalınlıklarının yetersizliği ve duvarlara ısı yalıtımı yapılmamış olmasından kaynaklanmaktadır.

İç duvar ısı yalıtımı

Duvar ısı yalıtımında yapı fiziği açısından en uygun yöntem dışarıdan ısı yalıtımı olsa da mümkün olmadığı şartlarda içeriden ısı yalıtımı uygulanır, iç duvar ısı yalıtım uygulamalarında levhaların yapıştırılacağı yüzeyin temiz ve kuru olması önemlidir.Dynafoam Board levhalar çimento bazlı yapıştırma harcı ile iç duvar yüzeylerine yapıştırılır. Yüksekliğin 3 mt’yi asmaması durumunda levhalar dübel ile tespit edilmeyebilir. Levhaların birleşme derzleri üzerine file bandı yapıştırıldıktan sonra doğrudan levhalar üzerine alçı sıva veya standart alçı plaka uygulaması yapılır. Boya yapılacak ise ince bir kat saten alçı uygulaması tavsiye edilir.

Kolon – Kiriş ısı yalıtımı

Isı köprüleri, farklı ısı iletkenliği olan yapı malzemelerinin birbirine bağlandığı, kesiştiği veya iç içe geçtiği kolon ve kirişler genel yapıya göre ısı transferinin daha fazla olduğu yerlerdir. Özellikle yapıların betonarme bölümlerinde,kolon, kiriş, hatıl, lento, döşeme alanı gibi yapı elemanlarının dıştan yalıtılmaması durumunda ısı köprüsü oluştururlar. Isı köprülerinin yalıtım zorunluluğu sadece enerji kaybı sebebiyle söz konusu değildir. Yalıtılmamış ısı köprülerinin azalan iç yüzey sıcaklığı ile oda içindeki konfor üzerinde olumsuz etkisi vardır ve bu durum yoğuşma, nem, küflenme, çatlama vs gibi başka problemlere de yol açabilir. Sonuç olarak ısı köprülerinin doğru olarak projelendirilmesi ve uygun bir şekilde yalıtımı önemli yararlar sağlar.

Giydirme cephe ısı yalıtımı

Giydirme cephe sistemlerinde dışarıdan yapılan yalıtım, yapı fiziği yönünden en uygun sistem olarak kabul edilmekte; binayı bir manto gibi sarmakta, soğuk köprü bırakmamakta, sıcaklık değişmelerinden meydana gelecek gerilme ve çatlakları önlemekte, havalandırma sayesinde konstrüksiyonu sürekli kuru tutmaktadır. Isıtma sisteminin kısa süreli kapatılması (geceleri) halinde, iç ortam sıcaklığının düşmesini önlemektedir. Bu durum ofis, okul gibi kısa aralıklarla sürekli kullanılan binalar için önemli bir özellik olmaktadır. Giydirme cephe sisteminin kullanıldığı çok katlı yapılarda; ısısal konfor yönünden uygun fiziksel ortamın yaratılmasında; iklimlendirme, havalandırma, ısıtma – soğutma gibi yapay sistemler de büyük önem taşımaktadır. Isı kontrolünde optimal performansın sağlanabilmesi ve iç iklimsel konfor koşullarının sağlanabilmesi için iklimlendirme sistemlerinin üzerlerine düsen görevleri tam anlamıyla yapabilmesi için ısı yalıtımı büyük önem kazanmaktadır.

 

Çatı ve Teras Yalıtımı

Teras çatılarda biriken suyun drenajı için beton döşeme üzerine yeterli eğimi sağlayacak eğim betonu atılır. Eğim betonu atıldıktan sonra kuruyan yüzey üzerine astar sürülür.  Elde edilen düzgün yüzey üzerine çift kat su yalıtım membranı uygulanır. Su yalıtım uygulamasından sonra DYNAFOAM BOARD ısı yalıtım levhaları arasında boşluk kalmayacak şekilde şaşırtmalı olarak döşenir.  Mevcut sistem üzerine geotekstil keçe veya polietilen film (Ayrıca tabaka) serilir. Kaplama harcı ve kaplama ile sistem tamamlanır. (Gezilebilen Teras Çatı)

 

AVANTAJLARI

* Çatının en hassa tabakası olan su yalıtımını her tür etkiye karşı korur.
* Yalıtımının kışın oda sıcaklığına yakın bir sıcaklıkta olmasını sağılar.

* Buhar kesici, buhar dengeci, ayrıcı tabaka ve koruma şapına olan ihtiyacı ve bunlara yapılan masrafları aradan çıkarır.

* Basit ve pratik uygulaması vardır.

* Teras detayı bine fiziğine son derece uygundur.

* Bina ömür boyunca yalıtım performansı sergiler.

* Bakım masrafları diğer malzemelerle kıyaslandığında daha azdır

.*Teras su testini kolaylıkla yapma imkanı sağlar. Böylece olası hatalar daha yapım aşamasında engellenir.

* Mekanların her noktası hızlı ve eşit oranda ısınır.

 

Temel Yalıtımı

* DYNAFOAM BOARD Isı Yalıtımı Levhaları su yalıtımı bitmiş perde duvarı yüzeylerine bitüm esaslı yapıştırıcılar ile yapıştırılır. Yüzeyi korumak için geotekstil keçe veya drenaj levhaları ile sistem koruma altına alınır.

Parke Altı Yalıtımı

DYNAFOAM parke altı, parke altlarında yüzey düzleştirici ve ayrıcı tabaka olarak kullanılan levha şeklinde XPS malzemedir. Kalınlığına bağlı olarak ısı yalıtımına katkı sağlar. Parke altlarında düzleştirici olarak kullanılır.

 

Sandwiç Panel Yalıtımı

DYNAFOAM Extrude Polistiren köpük ile PVC plaka birleştirilerek Sandwich panel yapılır. Kalınlığına bağlı olarak ısı yalıtımında katkı sağlar. Sandwich panel arasında kullanılır.

 

Teknik Özellikler

 

Yoğunluk (kg/m3) TSE 11989 EN 13164

28-32

ISI İLETKENLİK KASAYISI (W/M°K) TSE 11989 EN 13164

0,028

YANGIN MUKAVEMETİ TSE 11989 EN 13164

E

BASINÇ MUKAVEMETİ 2 cm Kalınlık TSE 11989 EN 13164

C2 SINIFI (min. 200 kPa)

TAM DALDIRMA İLE UZUN SÜREDE SU EMME TSE 11989 EN 13164

Wl 1 SINIF

BUHAR DİFÜZYON DİRENÇ KATSAYISI DIN 52615

100-200

LİNEER ISISAL GENLEŞME KATSAYISI (mm/m’K) UNI 6348
KAPİLARİTE

YOKTUR

 

Ürün Ölçüleri

KALINLIK (mm) PLAKA BOYUTLARI (mm) LEVHA SAYIS PAKET MİKTARLARI (m3)
  DÜZ/PÜRÜZLÜ KANALLI/DESENLİ PÜRÜZLÜ   DÜZ/PÜRÜZLÜ KANALLI/DESENLİ PÜRÜZLÜ
20 600*1250 600*2650 2 0,300 0,6360
30 600*1250 600*2650 14 0,315 0,6678
40 600*1250 600*2650 10 0,300 0,6360
50 600*1250 600*2650 8 0,300 0,6360
60 600*1250 600*2650 7 0,315 0,6678
70 600*1250 600*2650 6 0,315 0,6678
80 600*1250 600*2650 5 0,300 0,6360

 

 

    

Gösterim istatistikleri : toplam 222 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Dynafoam® Board XPS Yalıtım Levhası Üretimine Başladı”

 1. ısı yalıtımı yaptırmak bina içi hayati bir öneme sahip. bu yalıtım işlemini yaptırmadan önce araştırma yapmanın önemini de tartışmak mümkün değil. çünkü markalar ve firmalar kendi aralarında çok çeşitlilik göstermekte. kısa mesafede önemli işçilik farklılıklarına şahit olabiliyoruz. her ne kadar mantolama kendisini kısa zamanda amorte etse de bu durum biz tüketicileri üzüyor. tavsiyem mantolama işlemi yaptırmadan bunun gibi bilindik markaları seçmek.

 2. bu markanın oldukça kullanışlı olduğunu duydum. gelecek sene binaya yalıtım yaptırmayı düşünüyoruz. aklımızdaki markalardan birisi.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Online Mantolama Hesaplama

  - on 10 Aralık 2011 - 72 Yorumlar

  Aşağıdaki hesaplama programı ile binanıza ne kadar mantolama malzemesi gideceğini hesaplaya bilirsiniz. Hesaplaya bileceğiniz malzemeler aşağıda listelenmiştir. Isı Yalıtım Plakası (m2) : RM 600 Yapıştırma harcı (torba) : SM 700 Yüzey Sıvası (torba) : Sıva Filesi 160 gr (m2) : İzolasyon Dübeli (adet): Köşe Bent (m) : Ortalama malzeme ve işcilik fiyatları aşağıda listelenmiştir. DIŞ […]

 • Mantolama Firmaları Fiyat Listesi

  - on 21 Ocak 2012 - 44 Yorumlar

  Mantolama Sistemlerinin maliyetleri çeşitlilik gösterir. İstediğiniz özelliklerle beraber sizlere en uygun olan firma ve fiyatları aşağıda listelenmiştir. Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Mantolama Sistem Fiyatları Capatect Dalmaçyalı (4 cm) 1.03 m2 Capatect Dalmaçyalı Yapıştırıcı 5 kg Capatect Dalmaçyalı Sıva 5 kg Capatect Dalmaçyalı Dübel 6 adet Capatect Dalmaçyalı Sıva Filesi 1,1 m2 Capatect Dalmaçyalı PVC Donatılı […]

 • Mantolama İçin En İyi Ürün Markaları

  - on 6 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Yalıtım Rehberi.NET 3 senedir yalıtım ve mantolama ürünlerini ve firmalarını araştırmaktadır bu makalemizde sizlere müşterilerin encok tercih ettiği mantolama markalarını listeleyeceğiz IZOCAM Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam A.Ş’nin Gebze’deki ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Türkiye Yalıtım Sektörü’nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü […]

 • Alçı Sıva Yapımı

  - on 11 Aralık 2012 - 3 Yorumlar

  Alçı Sıva Saten Alçı Alçı Sıva Yapımı Saten Alçı Sıva Fiyatları Alçı sıva ; Tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok vb. malzemeler üzerinedoğrudan uygulanabilen torbalanmış alçı bazlı hazır sıvadır. Kullanım alanları ; Konutlar, Ofis ve yönetim binaları, İş ve alışveriş merkezleri, Oteller, Hastaneler ve Okullardır. Peki makinalı alçı sıvanın özellikleri nelerdir ? Tek katta, üzerine […]

 • Ses Yalıtımının Önemi

  - on 27 Mart 2012 - 8 Yorumlar

  Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir. Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina dışarısından gelecek seslerinde […]