Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Dış Cephe Mantolama Uygulamasının Sağladığı Tasarruf Oranı

Isı Yalıtımı, Mantolama, Yalıtım 26 Mayıs 2012

Dış cephe mantolama uygulamaları sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi, yine kullanılan malzemenin bir paket sistem olması ve bu paket sistemin, üretici firmanın 1. sınıf olarak ürettiği malzemelerden oluşması en önemli unsurlardır.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken unsur ise kulanılacak yalıtım malzemesinin kalınlık derecesidir. Dış cephe mantolama uygulamalarında kullanılan yalıtım malzemesinin kalınlığı ne ölçüde artarsa, tassarrufu sağlanacak ısı ve enerji oranı o ölçüde artacaktır.

Elbette son olarak mantolama uygulamalarının doğru bir firma tarafından gönderilmiş ekip ile, doğru malzemelerin kullanımı sonucu en doğru şekilde tatbik edilmesiyle yapılacak sağlıklı bir dış cephe mantolama uygulamasının sağlıklı bir şekilde tatbik edilmesidir.

Tüm bu unsurla gözönüne alındığında mantolama uygulamaları sayesinde, eğer TS 825 standardına göre yapılmışsa, yapılan test ve çalışmalar sonucu binalarda % 50 ile % 60 oranında bir yakıt ve enerji tasarrufu sağlandığı belirlenmiştir.

Mantolama uygulamasının yanısıra artı olarak etken olabilecek bazı yalıtım türleri vardır. Bunlar arasında pencere ve doğramalarda yapılabilecek yalıtım çalışmaları, Bodrum katlarda yapılabilecek yalıtımlar, Çatılarda yapılabilecek izocam ve sadwich panelli ısı yalıtımları ile yakıt ve enerji tasarrufunda ki oran % 60 seviyesinden % 80 ile % 90 seviyelerine çıkabilmektedir.

Doğru firma ve doğru malzeme ile TS 825 standardına göre yapılan dış cephe mantolama uygulamalarının ömürleri, bina ömrü ile eşittir. Dış cephe mantolama uygulamasının, yapıldıktan sonra beş yılda bir boyasının yenilenmesi gerekmektedir.

Olağan koşullarda Dış cephe mantolama uygulamarı sağlıklı olarak tatbik edildiyse, bütünsel bozulmalar yaşamaz, ancak yoğun olarak insanları kullandığı apartman girişleri gibi zemin katlardaki mantolama malzemeleri, darbelere maruz kaldığı takdirde bölgesel dökülmeler yaşayabilir.

Bu dökülmelere bölgesel olarak müdahale edilir ve gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra herhangi bir kayıp yaşanmaz. Ülkemiz şartlarına göre bina ömürleri 80 ile 100 yıl arasındadır, dolayısı ile bir dış cephe mantolama uygulamasının ömrüde 80 ile 100 yıl arasındadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

   

Gösterim istatistikleri : toplam 12 gösterim, bugün 2 gösterim

  

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]