Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Dış Cephe Boyaları

Yalıtım 9 Mayıs 2012

Dış cephe boya sistemleri birçok soruna farklı çözümler getirme konusunda oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Sorunların odak noktasına inerek kolay yöntemler ile bu sorunları giderebilen dış cephe boya sistemleri, izolasyon sağlamasının yanında binaların dış cephe görünümleri içinde önemli bir konumda yer almaktadır.

Dış cephe boyaları genelde kabarma, çatlama, tebeşirlenme, çiçeklenme, solma, donma, üst üste bindirme, kirlerin toplanması, boya uyumsuzlukları, soyulma ve yüzey kırışıklığı gibi birçok sorunun kökten çözülmesi için etkili yöntemlere sahiptir. Sorunların farklı olmasından dolayı çözümler içinde farklı ürünlerin kullanılması oldukça doğaldır.

Dış cephe boya malzemeleri sıva ve kaplama uygulamalarının da önemli aşamaları arasında yer almaktadır. Çünkü genelde yapılan sıva ve kaplama uygulamaları tam anlamda izolasyon sağlaması için dış cephe boyası ile ortak çalışma sağlamakta ve yalıtımı ön plana çıkararak izolasyonun tam olarak gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. Tüm bunların yanında önemli olan diğer bir konuda cephe uygulamalarında ne tür boyaların kullanılmasına karar verilmesidir. Bu tercihler arasında akrilik, plastik ve elastik içerikli dış cephe boyaları yer almaktadır. Buna bir örnek verecek olursak elastik türde seçilen bir boyanın yeni yapılmış bir binada kullanılması boyanın cephe üzerinde belirli bir zaman sonra elastikiyet kazanarak uyum sağlamasına yol açacaktır. Yani bu konumda seçilen boya türü yerinde bir karar verilerek doğru bir uygulama olmaktadır.

Diğer boya çeşitlerinden biri de silikon yapıya sahip boyalardır. İçeriğinde yer alan silikon sayesinde su gibi oluşumları emmede son derece zıt bir konumda bulunan bu boyalar, suyu oldukça az emmelerinin yanında, bir de suyu itici bir özellik bulundurmaktadırlar. Bu nedenle silikon boya uygulaması yapılan binalarda yağmur suları duvarlara az bir şekilde etki edeceğinden kabarma süreleri de uzatılmış olmakta ve aynı zamanda binaların ömrüne de ömür katılmaktadır.

Bir de küf önleyici boyalar yer almaktadır. Bu boya tipi genelde nemin ve çok fazla oranda yağmurun yağdığı bölgelerde uygulama altına alınmaktadır. Bu sayede ortamda oluşacak küflerin engellenmesi ve diğer istenmeyen oluşumlar bu boya tipi ile ortadan kaldırılmaktadır.

      

Gösterim istatistikleri : toplam 107 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]