Dış Cepe Kaplama Fiyatları

admin 10 Şubat 2012 1
Dış Cepe Kaplama Fiyatları

Dış cephe kaplama; binanın bazı özel yalıtım ve dekoratif özellikler maddeler tarafından kaplanmasına denir.Bu malzemeler özellikleri bakımından ses yalıtımı,ısı yalıtımı,yangın ve rutubet yalıtımı olarak sınıflandırılabilir.Ayrıca bu maddeler dekoratif olarakda Alüminyum,kompozit,PVC,Siding,Prekast ve taş kaplama olarak da ayrılabilirler.

Kullanım amacına göre malzemeleri ayırt edebiliriz.Örneğin bir iş merkezinin kaplama işlemi sırasında öncelikle ses ‚ısı ve yangın yalıtımının yapılmış olması gerekmektedir.Sonrasında binanın diğer binalardan ayırt edilmesi , daha estetik ve profesyonel bir görüntüye kavuşturulması ve daha dayanıklı hale getirilmesi gerekmektedir.Bu esnada kaplama malzemesi olarak Alüminyum kullanılır.Alüminyum kaplama en çok tercih edilen kaplama türlerinden bir tanesidir.Fakat ev,yazlık ve çiftlik gibi binalarda PVC, taş kaplama daha çok kullanılan ürünler arasındadır.

Bu ürün farklılıkları fiyatlarda da kendini göstermektedir.Elbette ki bir PVC ile Alüminyum profillerinin maliyeti aynı değildir.Ustalık ve beceri gerektiren Alüminyum sağladığı dayanıklılık ve estetik görüntüsünün karşılığından pvc ve diğer maddelerden daha pahalıdır.

PVC kaplamalar m2 fiyatı olarak 150–200 TL aralığındadır.Bnun yanında Alüminyum kaplamalar 250 Lira civarı bir fiyata maal olmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

One Comment »

  1. ahmet 10 Şubat 2012 at 20:24 - Reply

    Ben de evimin dış cephesine kaplama yaptırmayı uzun zamandır düşünüyorum. Ancak yaptırmışken ısı yalıtımı yapmasının yanında biraz da etkili derecede estetik olarak güzel olmasından yanayım. Bu tarz kaplamaları yaptırmak niyetindeyim. Çünkü bunlardaı yaptırdıktan sonra evin dış görünümü de estetik bir hal lacak anladığım kadarıyla. O yüzden şekilde olması bana daha çekici geliyor.

Yorum Yaz »