Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Dış Cepe Kaplama Fiyatları

Yalıtım 10 Şubat 2012

Dış cephe kaplama; binanın bazı özel yalıtım ve dekoratif özellikler maddeler tarafından kaplanmasına denir.Bu malzemeler özellikleri bakımından ses yalıtımı,ısı yalıtımı,yangın ve rutubet yalıtımı olarak sınıflandırılabilir.Ayrıca bu maddeler dekoratif olarakda Alüminyum,kompozit,PVC,Siding,Prekast ve taş kaplama olarak da ayrılabilirler.

Kullanım amacına göre malzemeleri ayırt edebiliriz.Örneğin bir iş merkezinin kaplama işlemi sırasında öncelikle ses ‚ısı ve yangın yalıtımının yapılmış olması gerekmektedir.Sonrasında binanın diğer binalardan ayırt edilmesi , daha estetik ve profesyonel bir görüntüye kavuşturulması ve daha dayanıklı hale getirilmesi gerekmektedir.Bu esnada kaplama malzemesi olarak Alüminyum kullanılır.Alüminyum kaplama en çok tercih edilen kaplama türlerinden bir tanesidir.Fakat ev,yazlık ve çiftlik gibi binalarda PVC, taş kaplama daha çok kullanılan ürünler arasındadır.

Bu ürün farklılıkları fiyatlarda da kendini göstermektedir.Elbette ki bir PVC ile Alüminyum profillerinin maliyeti aynı değildir.Ustalık ve beceri gerektiren Alüminyum sağladığı dayanıklılık ve estetik görüntüsünün karşılığından pvc ve diğer maddelerden daha pahalıdır.

PVC kaplamalar m2 fiyatı olarak 150–200 TL aralığındadır.Bnun yanında Alüminyum kaplamalar 250 Lira civarı bir fiyata maal olmaktadır.

    

Gösterim istatistikleri : toplam 106 gösterim, bugün 2 gösterim

  

Yorum - “Dış Cepe Kaplama Fiyatları”

 1. Ben de evimin dış cephesine kaplama yaptırmayı uzun zamandır düşünüyorum. Ancak yaptırmışken ısı yalıtımı yapmasının yanında biraz da etkili derecede estetik olarak güzel olmasından yanayım. Bu tarz kaplamaları yaptırmak niyetindeyim. Çünkü bunlardaı yaptırdıktan sonra evin dış görünümü de estetik bir hal lacak anladığım kadarıyla. O yüzden şekilde olması bana daha çekici geliyor.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]