DEKORATİF MANTOLAMA MODELLERİ

admin 27 Ocak 2012 1
DEKORATİF MANTOLAMA MODELLERİ

Dekoratif mantolama ısı yalıtım ihtiyacının olduğu fakat estetiğe de önem verildiği durumlarda kullanılan mantolama çeşiridir. Kullanıldığı malzemeye göre çeşitleri bulunmaktadır.Kullanılan plaka çeşidine göre Fugalı Plakalar, Siding Plakalar ve Desenli Plakalardır.
Fugalı Plakalar EPS levhalar üzerine akrilik ve mineral malzemeler ile kaplanmış dış cephe montolama yalıtım ve dekorasyon malzemeleridir. İsteğe bağlı farklı ölçülerde kesilebilir. Doğa şartlarına dayanıklılığı yüksektir. Hiçbir hava koşulundan kolay kolay etkilenmez. Fugalı mantolama plakaları binayı güvenli bir şekilde kaplar. Yüksek ısı yalıtımı sağlarlar ve yüksek basınç mukavemetine sahiptirler.

Siding Plakalar Türkiye ve dünyada yıllardır kullanılan binaların dış yüzeylerini her türlü etkenden koruyan ve binalara estetik bir görününm kazandıran bir dış cephe kaplamasıdır. Siding bir dış cephe kaplamasından öte bir ısı ve nem yalıtım sistemidir. Siding sisteminin yalıtım özelliğiyle binanın ısı maliyetinde yüzde 50 ye varan bir tasarruf durumunu görmek mümkündür.
Desenli plakalar ise yine genellikle dış cephede kullanılmalarına karşı iç cephede de kulanılma özelliğine sahip plakalardır. Çiçek desenli plakalar, tuğla desenli plakalar, taş desenli plakalar, kat kat desenli plakalar olmak üzere bunları çeşitlendirmek mümkündür.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

One Comment »

  1. metn 11 Şubat 2012 at 11:25 - Reply

    mantolama işleminin ısı için getirdiği faydalar herkes taradından kabul edilebilir nitelikte sanırım. çünkü mantolama yaptıranların evlerinin ne kadar kolay ısınıp e kadar geç soğuduğu gözle görülür bir gerçek. mantolamaının bu faydalarının yanında bu işlemin dekoratif bir şekilde yapılması da ayrı bir havada. dekoratif olmayan mantolama sistemleri bile evin görünümünü önemli ölçüde güzelleştiriyor dekoratif mantolama sistemleri ise avrupai bir hava katıyor eve.

Yorum Yaz »