Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

DEKORATİF MANTOLAMA MODELLERİ

Isı Yalıtımı 27 Ocak 2012

Dekoratif mantolama ısı yalıtım ihtiyacının olduğu fakat estetiğe de önem verildiği durumlarda kullanılan mantolama çeşiridir. Kullanıldığı malzemeye göre çeşitleri bulunmaktadır.Kullanılan plaka çeşidine göre Fugalı Plakalar, Siding Plakalar ve Desenli Plakalardır.
Fugalı Plakalar EPS levhalar üzerine akrilik ve mineral malzemeler ile kaplanmış dış cephe montolama yalıtım ve dekorasyon malzemeleridir. İsteğe bağlı farklı ölçülerde kesilebilir. Doğa şartlarına dayanıklılığı yüksektir. Hiçbir hava koşulundan kolay kolay etkilenmez. Fugalı mantolama plakaları binayı güvenli bir şekilde kaplar. Yüksek ısı yalıtımı sağlarlar ve yüksek basınç mukavemetine sahiptirler.

Siding Plakalar Türkiye ve dünyada yıllardır kullanılan binaların dış yüzeylerini her türlü etkenden koruyan ve binalara estetik bir görününm kazandıran bir dış cephe kaplamasıdır. Siding bir dış cephe kaplamasından öte bir ısı ve nem yalıtım sistemidir. Siding sisteminin yalıtım özelliğiyle binanın ısı maliyetinde yüzde 50 ye varan bir tasarruf durumunu görmek mümkündür.
Desenli plakalar ise yine genellikle dış cephede kullanılmalarına karşı iç cephede de kulanılma özelliğine sahip plakalardır. Çiçek desenli plakalar, tuğla desenli plakalar, taş desenli plakalar, kat kat desenli plakalar olmak üzere bunları çeşitlendirmek mümkündür.

  

Gösterim istatistikleri : toplam 101 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Yorum - “DEKORATİF MANTOLAMA MODELLERİ”

 1. mantolama işleminin ısı için getirdiği faydalar herkes taradından kabul edilebilir nitelikte sanırım. çünkü mantolama yaptıranların evlerinin ne kadar kolay ısınıp e kadar geç soğuduğu gözle görülür bir gerçek. mantolamaının bu faydalarının yanında bu işlemin dekoratif bir şekilde yapılması da ayrı bir havada. dekoratif olmayan mantolama sistemleri bile evin görünümünü önemli ölçüde güzelleştiriyor dekoratif mantolama sistemleri ise avrupai bir hava katıyor eve.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]