Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Çatı Yapımı, Çatı Fiyatları

Isı Yalıtımı 3 Ocak 2012

Çatılar binaları dış etkenler dediğimiz yağmur kar rüzgar gibi atmosfer olaylarından koruyan ve binaların ömrünü uzatan yapı elemanlarıdır. Ülkemizin birçok yerin bölgesi çetin iklim koşullarına sahip olduğundan çatı sektörü ülkemizde gelişmiştir. Bu sebepten ötürü çatı sektörü birçok çatı türünü de içinde barındırmaktadır.

Çatıların ana görevi rüzgar ve kar yüklerinin oluşturduğu basıncı emniyetle taşıyarak binanın zarar görmesini engellemek aynı zamanda kar ve yağmur sularının binanın üstünde kalmasını engelleyerek herhangi gider ve oluktan bu suları hızla tahliye etmektir.
Çatılar binaları sadece dış etkilerden korumakla kalmayıp aynı zamanda ısı yalıtımını da sağlamaktadır. Güneş günlerin fazla olduğu bölgelerde sıcak su ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılan güneş enerjileri de yine çatılara monte edilmektedir. Bazı çatılar özelliği itibariyle kullanmadığımız eşyaların konulduğu depolar olarak da kullanılmaktadır.

Çatı sektöründe çeşitli malzemeler kullanılarak estetik ve dayanıklı çatılar yapılmaktadır. Ahşap çatı, kiremit çatı, membran çatı, pergole çatı, shingle çatı ve sandwich çatı gibi çok farklı türleri karşımıza çıkmaktadır. Bu çatı türlerinin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesine, türüne ve yapılacak çatının m2 alanına göre de çatı fiyatları farklılık göstermektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

        

Gösterim istatistikleri : toplam 12 gösterim, bugün 1 gösterim

  

Henüz Yorum Yapılmamış - “Çatı Yapımı, Çatı Fiyatları”

 1. kullanılan malzemeye göre fiyatlar değişiyor doğal olarak.

 2. çatı binanın en önemli kısımlarından bir tanesi. çatı malzemesinin kaliteli olması da önemli bir etken. çünkü çatı malzemesi özellikle ısı yalıtımına uygun olmayan evlerde mantolama sistemi yaptırmanın da pek fazla bir faydası olmuyor. yani mantolama kendisinden sağlanabilecek verimi maksimum derecede veremiyor. çünkü çatılar evin sıcaklığını yüzde 25 oranında etkileyen kısımlar. bunun sebebi de ısınan havanın yükselmesi.

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]