Çatı Modelleri

zeyrekli 02 Nisan 2012 0
Çatı Modelleri

Çatılar tüm yapılarda en zor erişilebilen noktalar olduğu için, yapılacak uygulamaların doğru olması, uzun ömürlü olmasını getirmekte ve yenileme, onarım gibi işlemlerin daha az hatta hiç ortaya çıkmamasını sağlamaya yönelik çatı modelleri seçilmelidir. Çatı modelleri, bir çok alternatif sunmakta olmasına rağmen, yapının özelliklerine göre doğru çatı modeli seçeneğinin seçilmesi hem yalıtımın daha iyi yapılmasını hem de daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Çatı modelleri, Villa Çatı Modelleri, Klasik Kiremit Çatı Modelleri , Tonoz Çatı Modelleri, Sandwich panel Çatı Modelleri, Kapı Önü ve Kış Bahçesi Çatı Modelleri, Bakır Çatı Modelleri, Cam Çatı Modelleri, Fabrika ve İş yeri Çatı Modelleri, Uzay çatı modelleri, Membran çatı modelleri, Onduline çatı modelleri gibi en çok kullanılan modeller sunmaktadır. Bunların yanısıra daha az tercih edilen bir çok çatı modeli daha mevcuttur. Binaların yapılarına ve dış görünümlerine uygun olarak çözüm gelitirebilen model seçenekleri günümüz inşaatlarında kullanılabilmektedir.

Çatı altı izolasyon çalışmalar çatı için en önemli unsurdur. Çatı altına uygulanan izolasyon yöntemleri binaların hava almasını sağladığı gibi çatı sistemlerininde hava almalarını sağladıkları doğru uygulamalarda, çatı sistemlerinin de uzun ömürlü olmalarını sağlarken, diğer taraftan yüksek oranda ısı yalıtımıda yapmaktadırlar. Bunların yanında gerektiği durumlarda tüm dış etkenlere karşı % 100 geçirimsizlik sağlamaktadırlar. Her ne kadar yelpazede bulunan birçok çatı modeli varsa da, halen en fazla tercih edilen ve kullanılan çatı modeli Klasik kiremit çatı modelidir.

Çatılar binaların dış görselliğini mimari açıdan en fazla etkileyen bölümler olduğu için, zaman içerisinde estetik kaygılar ve mimarideki sanatsal etkiler çatıların hem dekoratif duruşlarını etkilemiş buna bağlı olarakta, istenilen çatı dekorasyonunun oluşturduğu problemlerin çözümlerinin üretilmesi safhası ile entegre bir ihtisas alanına dönüşmüştür. Günümüzde klasik veya hazır sunulan çatı modelleri olduğu gibi, uzmanların elinde bina ve bulunduğu bölgeye odaklı olarak istenilen herhangi bir dekoratif çatı modeli yapılabilmekte ve yapılan bu modele göre de özel dizayn edilmiş yalıtım sistemleri kullanılabilmektedir. Tüm bu çalışmalar sonucunda, görselliği sanatsal, yalıtımı en üst düzeyde çatı modelleri insanoğlunun yaratıcılığı ile doğru orantılı olarak hizmetine devam etmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

Yorum Yaz »