Cam Tuğla Nasıl Uygulanır

admin 15 Ocak 2012 2
Cam Tuğla Nasıl Uygulanır

Cam tuğla kabaca yarı saydam duvar yapımında kullanılan içi boş blok cam olarak tanımlanabilir.

Cam tuğla ofisleri bölümlere ayırmak için, merdiven başlarında dekoratif değişikler yapmak için, güneş ışığı almayan yerlerde aydınlanmak için, Amerikan mutfaklı evlerde ayırıcı olarak, banyolarda duşu ayırmak gibi amaçlarla uygulanmaktadır.

Cam tuğla için genellikle esnek fayans yapıştırıcı kullanılır. Zeminin düzgün olması gerekir bu iş için gerekirse zemine şap atılmalıdır. İlk olarak 8cm kalınlığında harç yere sürülür. Harç ne çok kuru ne çok sulu olmalıdır. Üzerine cam tuğlalar yerleştirilir ve bütün köşelere cam tuğla için özel derz artısı konur. Döşenen ilk sıranın hazırlanan yapıştırıcı mala ile cam tuğlanın kenarlarına sıyrılarak konulur. Diğer katlarda da bu işlem aynı şekilde tekrarlanır. Yapıştırma esnasında kenarlardan taşan yapıştırıcı hemen temizlenerek düzeltilmelidir. Yapıştırma işinden bir gün sonra cam tuğla aralarında kalan derz artısı kırılır ve boşluklar esnek derz dolgusuyla doldurulur. Ayrıca yüksek bir cam tuğla duvarı oluşturulacaksa donatı demiri ile desteklenmesi gerekmektedir. Donatı demiri üç sırada bir konur ve duvarın sağlam olmasına yardımcı olur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

2 Comments »

  1. sıtkı 11 Şubat 2012 at 14:08 - Reply

    cam tuğlayı önceden sadece resmi mekanlarda görürdüm ve bana çok estetik gelirdi. Ama onların normal evlerde bu kadar estetik duramayacağını düşünürdüm. Fakat yakın zamanda evlerde de görmeye başladım ve oralarda da estetik duruyor. yalıtım malzemesi olduğundan yazınızı okuyana kadar haberim yoktu. ancak yalıtım malzemesi olduğunu da öğrendikten sonra tereddütsüz ilk fırsatta uygulamayı düşünüyorum.

  2. Yssemin 18 Ağustos 2016 at 11:09 - Reply

    Mrb benim evimde salonla mutfak bahçeye çıkıyor salonun iki kanatlı sürgülü kapısını iptal edip yerine tuğla duvar ördürmek istedim usta olmaz yarım duvar örmek lazım dedi karanlık olur yerine çift kanatlı kapı takalım sdedi sizce doğru mu

Yorum Yaz »