Bina Mantolama Fiyatları

admin 18 Ocak 2012 1
Bina Mantolama Fiyatları

Bina mantolama sistemleri Avrupa’da giderek fazlalaşan enerji ihtiyacından kaynaklanan tasarruf amaçlı ortaya çıkan uzun ömürlü olmayan inşaat sistemleridir. Bina mantolama sistemleri binaların iç ve dış cephelerine isteğe ve ihtiyaca göre uygulanan sistemlerdir. Mantolama sistemleri uygulanış amacı açısından enerji tasarrufunu önlemek olarak ilk aşamada ortaya çıkmış olsa da binalarda ki soğuk-sıcak hava girişlerinin önlenmesi ve bina yapılarının dış etmenlerden korunması amaçlanmaktadır. Mantolama sistemleri uygulandığı andan itibaren binalarda meydana gelen enerji kayıplarında yarı yarıya azalma meydana gelir. Böylece hem tasarruf sağlanmış olup hem de ekonomik açıdan enerji harcamalarına yapılan giderlerde azalma görülür.

Mantolama sistemleri yararlarıyla beraber ilk aşamada bir kereye mahsus olmak üzere belli bir külfet getirmektedir. Fakat yapılan harcama mantolama sistemlerinin uygulanmasından sonraki aşamalarda yapılan tasarruflarla beraber kendini amorti ederek enerjiye yapılan harcama oranını da büyük ölçüde düşürmektedir. İsteğe ve ihtiyaca göre bina mantolama fiyatları belirlenebilirken bu konuda yüksek meblağlarda harcama yapmayı gerektirmeyen sistemlerdir. Bina mantolama fiyatları belirttiğimiz gibi yüksek miktarlarda değildir. Yapacağımız tasarrufu göz önünde bulundurursak maliyetine değecek sistemlerdir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

One Comment »

  1. emrah 11 Şubat 2012 at 14:56 - Reply

    bina mantolama sistemleri binaya büyük katkı sağlayan. binanın özellikle ısınma problemini çözebilecek nitelikte sistemler. mantolama sistemlerinin sadece ısınma problemini çözmelerinin yanında ayrıca yazın da soğumayı engelleme gibi bir faydası da var. mantolama maliyeti evin büyüklüğüne işçiliğe ve malzemeye göre değişiklik gösterebilmektedir. ama sizin de bahsettiğiniz gibi en mantolama sistemleri ısı tasarrufu sayesinde kendilerini 2 3 yıl içerisinde amorte etmektedir.

Yorum Yaz »