Amerikan Kapı Fiyatları

admin 04 Ocak 2012 4
Amerikan Kapı Fiyatları

Amerikan panel kapı olarak tabir ettiğimiz kapılar görünüş özelliklerini eski göbekli ahşap kapılardan almaktadırlar. Amerikan kapı panellerinde önemli nokta ise fındık kabuğunun yüksek basınç altında preslenmesiyle oluşan panel görünümüdür.

Amerikan panel kapının bir başka özelliği de iki panel arasında kapının tüm boşluklarını dolduracak ve dayanıklılık kazandıracak panel peteklerinin olmasıdır. Petekler hazırlandıktan sonra pres aşamasına geçilir. Yüksek sıcaklık ve basınç altında sürülen tutkal sayesinde paneller kapıya preslenir.

Amerikan kapıların fiyatlarını etkileyen en önemli etkenlerden biri kapının yapımında kullanılan ağaç türüdür. Ağaç türünün özelliğine göre kapı fiyatları değişmektedir. Aynı zamanda Amerikan kapı panellerinin arasını doldurmak amacıyla kullanılan panel peteklerinin yapıldığı malzeme türü de fiyatların farklılık göstermesine neden olmaktadır. Panel peteklerinin imalatında kullanılan özel kimyasallar ve maddeler kapının dayanıklılığını arttırmakla beraber fiyatını da etkilemektedir.

Amerikan kapı fiyatlarını etkileyen bir başka noktada kapının camlı olmasının istenmesidir. Amerikan kapının özelliklerini göz önünde bulundursak kapı üzerinde cam bölmesi açmak özel bir işçilik gerektirmektedir. Bu yüzden Amerikan kapı panellerinde camlı modeller standart modellerine göre daha pahalı olabilmektedir.

Amerikan kapılarda kilit mekanizmasının standardı topuz kilittir. Topuz kilitlerden farklı bir kilit mekanizması istendiğinde değişen mekanizmanın fiyatı ve kapı kolunun türüne göre de fiyatlar artış gösterebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Her türlü yalıtım ve mantolama işiniz için 0 535 374 4150

4 Comments »

 1. hakim 07 Ocak 2012 at 13:40 - Reply

  amerikan kapılar oldukça hoş görüntü veriyor. eğer dekorasyona uyuyorsa tercih etmekte gayda var.

 2. sefa 11 Şubat 2012 at 18:41 - Reply

  amerikan kapı sistemleri diğer kapılara göre daha hafif ve kullanışlı olması açısından dikkatimi her zaman çekmiştir. bu kapıların çeşit olarak çok fazla olması ve evin içinde özellikle olmakla birlikte kullanımının kolay olması kapıların ayrıca avantajlı bir tarafını oluşturuyor. zamanla ürün çeşitliliğinin artması da amerikan kapıların diğer bir aantajı.

 3. ahmet 26 Ocak 2013 at 22:49 - Reply

  slm ben 5 dayrin kapi penceris yapcen

 4. ahmet 11 Şubat 2014 at 13:57 - Reply

  kapi fiyatlari turkmenistana gonermaya gerek lotfan

Yorum Yaz »