Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Amerikan Kapı Fiyatları

Isı Yalıtımı 4 Ocak 2012

Amerikan panel kapı olarak tabir ettiğimiz kapılar görünüş özelliklerini eski göbekli ahşap kapılardan almaktadırlar. Amerikan kapı panellerinde önemli nokta ise fındık kabuğunun yüksek basınç altında preslenmesiyle oluşan panel görünümüdür.

Amerikan panel kapının bir başka özelliği de iki panel arasında kapının tüm boşluklarını dolduracak ve dayanıklılık kazandıracak panel peteklerinin olmasıdır. Petekler hazırlandıktan sonra pres aşamasına geçilir. Yüksek sıcaklık ve basınç altında sürülen tutkal sayesinde paneller kapıya preslenir.

Amerikan kapıların fiyatlarını etkileyen en önemli etkenlerden biri kapının yapımında kullanılan ağaç türüdür. Ağaç türünün özelliğine göre kapı fiyatları değişmektedir. Aynı zamanda Amerikan kapı panellerinin arasını doldurmak amacıyla kullanılan panel peteklerinin yapıldığı malzeme türü de fiyatların farklılık göstermesine neden olmaktadır. Panel peteklerinin imalatında kullanılan özel kimyasallar ve maddeler kapının dayanıklılığını arttırmakla beraber fiyatını da etkilemektedir.

Amerikan kapı fiyatlarını etkileyen bir başka noktada kapının camlı olmasının istenmesidir. Amerikan kapının özelliklerini göz önünde bulundursak kapı üzerinde cam bölmesi açmak özel bir işçilik gerektirmektedir. Bu yüzden Amerikan kapı panellerinde camlı modeller standart modellerine göre daha pahalı olabilmektedir.

Amerikan kapılarda kilit mekanizmasının standardı topuz kilittir. Topuz kilitlerden farklı bir kilit mekanizması istendiğinde değişen mekanizmanın fiyatı ve kapı kolunun türüne göre de fiyatlar artış gösterebilir.

   

Gösterim istatistikleri : toplam 129 gösterim, bugün 1 gösterim

  

4 Adet Yorum - “Amerikan Kapı Fiyatları”

 1. kapi fiyatlari turkmenistana gonermaya gerek lotfan

 2. slm ben 5 dayrin kapi penceris yapcen

 3. amerikan kapı sistemleri diğer kapılara göre daha hafif ve kullanışlı olması açısından dikkatimi her zaman çekmiştir. bu kapıların çeşit olarak çok fazla olması ve evin içinde özellikle olmakla birlikte kullanımının kolay olması kapıların ayrıca avantajlı bir tarafını oluşturuyor. zamanla ürün çeşitliliğinin artması da amerikan kapıların diğer bir aantajı.

 4. amerikan kapılar oldukça hoş görüntü veriyor. eğer dekorasyona uyuyorsa tercih etmekte gayda var.

Cevapla

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]