Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

AKUSTİK YALITIM ÜRÜNLERİ

Isı Yalıtımı 8 Aralık 2011

Akustik Levhalar

Dyna Akustik® yalıtım ürünleri  Poliüretan esaslı bir malzeme olup; günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemelerdendir. Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır. Profil (viyol) ve piramit gibi farklı kesit yapıları sayesinde artırılmış ses yutuculuk değerlerine sahiptir. Kendinden yapışkanlı tipleri ile kolay uygulama sağlar. Ses yutucu özelliğinin yanı sıra bariyerli tipleri ses yalıtım katsayısı arttırılabilir. Restaurant sinema, stüdyo, ofis ve akustik kabinlerde yapılacak uygulamalarda kullanılır.

Ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılan ürünün orta ve yüksek frekanslardaki ses yutma performansı fazladır. Empregnasyon tekniği ile üretilen Dyna Akustik® süngerler 50-70 Kg/m³ yoğunluğa sahiptir. 5mm Kalınlıktan 60 mm kalınlığa kadar düz rulo ve plaka şeklinde üretilebilir.

 

Kulanım Alanları

Klima kanalı iç izolasyonunda,Otomotivde,İnşaat sektöründe,Jeneratör kabinlerinde,Kompresör Kabinlerinde,Ses kayıt stüdyolarında,Açık plan ofislerde,Restorantlarda,Diskolarda,Atış poligonlarında,Televizyon stüdyolarında, ve daha bir çok mekanda, ses yalıtımı sağlamak ve akustiği düzenlemek için kullanılır.

Kalınlık(mm)               Uzunluk(m)
5 30
6 30
10 20
15 15
20 10
25 10

 

Piramit  ve profil (viyol) Sünger

Piramit formlu köpükler gözenekleri açık, ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir. Piramit yüzeyleri sayesinde her yüzde aynı seviyede termal yalıtım ve ses emme seviyesine sahiptirler. Görünen iç mekânların yüzey uygulamalarında, endüstriyel alanlarda, radyo ve kayıt stüdyolarında, eğlence yerlerinde, konferans salonlarında, jeneratör dairelerinde, kompresörlerde, bekleme salonlarında vb. çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. piramit yüksekliği, piramit taban ölçüleri açısından (334, 445, 556) üç farklı ölçüye sahiptir.

 

Bariyerli akustik sünger

Yanmaz poliüretan köpük altındaki PVC veya kurşun bariyerler sayesinde ses emişini mükemmel kılar. Sesin türüne ve şiddetine göre PVC ve kurşunun poliüretan köpük ile çeşitli varyasyonları uygulanabilir. Sesin çok yüksek olduğu motor ve jeneratör daireleri, trenler, gemiler, tırlar, traktörler, otobüsler, kompresörler ve makine etrafının evresinde uygulanabilir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Henüz Yorum Yapılmamış - “AKUSTİK YALITIM ÜRÜNLERİ”

 1. akustik yalıtım malzemeleri ses yalıtımı için önemli. öbür türlü duvarlar arasından çok fazla ses geçiyor komşulara. bu da hoş bir şey değil.

 2. ses yalıtımının önemini dört yıl önce evimi alt kattaki çocuğun sesinden dolayı taşıdıktan sonra anladım. ses yalıtımı diğer yalıtımlardan bana göre daha önemli bile denilebilir. çünkü psikolojik olumsuzlar insanı fizyolojik olumsuzluklara göre daha çok yıpratıyor. gürültü en basitinden insan vücüdunda stres gibi önemli bir problemin oluşmasına sebep oluyor. herkese ses yalıtımı yaptırmasını ve bir eve çıkarken ses yalıtımı olması özelliğine dikkat etmesini tavsiye ederim. böylece en azından belki ses yalıtımı olan bina sayısı artar.

 3. akustik kaplama - 26 Ekim 2013 @ 11:27

  Gürültüye maruz kalmayın!

  Uluslararası standartlara göre, işitme sistemine zarar veren gürültü düzeyi 100-10.000 Mhz ve 85 ve üzeri dB düzeyidir.

Cevapla

 • Adana Emekcan Yapı İzolasyon

  - on 26 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  İş Tecrübelerimizden Edindiğimiz “ Yalıtımda Kalite Tesadüf Değildir” Sloganını Referans Alarak 14.10.2016 Tarihinde Emekcan Yapı İzolasyon İnş. Ltd. Şti Adındaki Firmamızı Açmış Bulunmaktayız. Firmamız Mantolama, Dış Cephe Boya,Su yalıtımı Isı yalıtımı ve Ses yalıtımı Hizmetlerini Siz Değerli Müşterilerimize Sunmak İçin Biz Emekcan yapı Olarak“ Reşatbey Mah.5 Ocak Cad. Saniye Hanım Apt. Zemin kat.NO:24/A Seyhan /ADANA […]

 • favori inşaat

  - on 15 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

  24 aya varan taksit imkanlarıyla her türlü markayla hizmetinizdeyiz.

 • GÜNEY İNŞAAT

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  GÜNEY İNŞAAT 2013 Yılın da Gaziantep’te İnşaat Taahhüt ,Müteahhitlik işleri yapmak üzere kurulmuş firmadır.Firmamız;  İnşaat Tadilatı  İnşaat Taşeronluğu  Dekorasyon  Mantolama  Yapı Güçlendirme  Saha betonu GÜNEY İNŞAAT, taahhüt ettiği işlerde sözleşme şartlarını tam ve zamanında yerine getirmesi ile müşterileri tarafından tercih edilen firma haline gelmiştir. Müşteri odaklılık olarak ta tanımlanan […]

 • 2E Grup Isı Yalıtım Mantolama Sistemleri

  - on 14 Kasım 2016 - 0 Yorumlar

  2008 Yılında ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, drenaj, su yalıtımı ve çevre düzenlemesi alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle müşterilerinde güven uyandıran 2E Grubun yeni markası 2E Yapı, üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2012 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider […]